Problem z rozrusznikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
avisek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn maja 21, 2007 19:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem

Post autor: avisek » pn sie 18, 2014 20:43

Witam, mam golf II 1.6 benzyna 1989, tydzień temu wróciłem normalnie z pracy, a na drugi dzień rano nie mogłem odpalić auta ponieważ rozrusznik nie kręcił. Czytałem trochę na forum i próbowałem rożnych rzeczy( odpalać na krotko, spr masę i prąd po stacyjce i jest), lecznic mi nie pomogło. Rozrusznik rozbierałem czyściłem spr stan szczotek i tulejek. Nic nie pomogło, więc postanowiłem kupić drugi na szrocie. Pan sprawdził mi z miejsca czy jest dobry. Bendix wyrzucało i się kręcił to kupiłem i wymieniłem lecz dalej zero reakcji po przekręceniu kluczyka. Nie wiem co jeszcze mogę spr. Wygląda to tak jakby silnik blokował rozrusznik.



Awatar użytkownika
mkoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 02:18
Lokalizacja: Leszno/Wroclove

Problem z rozrusznikiem

Post autor: mkoch » pn sie 18, 2014 21:11

Skoro jesteś pewien wymienionych rzeczy, to sprawdź kostkę stacyjki. Miałem taką sytuację, że zapłon był na drugim położeniu, ale przy położeniu rozruchu znikał prąd. Zakup nowej z Boscha i spokój :)


Powoly, bo się rozpierdoly...

Awatar użytkownika
avisek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn maja 21, 2007 19:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem

Post autor: avisek » pn sie 18, 2014 21:29

No właśnie na rozruchu jest prąd w kostce przy rozruszniku (coś koło 8V)



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Problem z rozrusznikiem

Post autor: bioly05011 » pn sie 18, 2014 22:33

mało jest, kostka do wymiany


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
avisek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn maja 21, 2007 19:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem

Post autor: avisek » wt sie 19, 2014 08:36

Ok, może faktycznie to i kostka ale powinien chociaż zakręcić na krotko:/



Awatar użytkownika
mkoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 02:18
Lokalizacja: Leszno/Wroclove

Problem z rozrusznikiem

Post autor: mkoch » wt sie 19, 2014 09:41

Może inaczej, standardowe przyczyny takiej sytuacji są dwie - tulejki rozrusznika lub słaby akumulator. Jeśli jedno z drugim się spotka, to jest kaplica. Wystarczy, że akumulator się nie doładowuje (nawet jak alternator dobry) i już są jaja. A jak do tego dojdą zadziory na tulejkach, to co ranek rozrusznik się głowi, skąd ma wziąć tyle prądu żeby ruszyć silnikiem w tym gęstym oleju... Zazwyczaj, go tyle nie ma, więc się klinuje i staje.


A jeśli na pewno nie to, dalej już się można bawić i szukać - czy nie ma przebicia, czy jest dobra masa, czy szczotki nie są ściorane, czy kabel sygnałowy nie jest zgniły i tak dalej...


Powoly, bo się rozpierdoly...

Awatar użytkownika
avisek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn maja 21, 2007 19:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem

Post autor: avisek » wt sie 19, 2014 11:00

Faktycznie zobaczę tulejkę w silniku bo tam nie zaglądałem. Tylko i tak mi się wydaje ze chociaż powinno być słychać jakieś dźwięk z rozrusznika, cykanie automatu czy coś.



Awatar użytkownika
mkoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 02:18
Lokalizacja: Leszno/Wroclove

Problem z rozrusznikiem

Post autor: mkoch » wt sie 19, 2014 13:18

No to mówię, pobaw się w przegląd kabli. Skoro nie słychać nawet 'cyknięcia', to znaczy, że nie ma prądu, albo prąd nie dochodzi, albo automat się zrypał.

Też miałem kiedyś podobną akcję, że sprawdziłem rozrusznik na stole i wszystko było super, a po zamontowaniu nie działał ;) Okazało się, że elektromagnes był już do bani.


Powoly, bo się rozpierdoly...

Awatar użytkownika
avisek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn maja 21, 2007 19:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem

Post autor: avisek » wt sie 19, 2014 20:36

A więc dziś przyjechał do mnie szwagier wzięliśmy go na pych i odpalił normalnie, chwile pochodził. Zgasiłem go i dziwne bo rozrusznik zaczął normalnie kręcić. Chwile go pokręciłem na sucho (bez odpalania) i znowu robiło się to samo. Na początku rozrusznik zamulony robił tak może z pół obrotu i gasły kontrolki. Później w ogóle nie kręcił. No to go znowu na pych i pochodził chwile. Chciałem drugi raz odpalić to już było wszystko ok. I tak go zostawiłem. Myślę ze problem w połowie rozwiązany bo kreci lecz martwi mnie to ze ustaliłem dalej powodu czemu się tak zachowuje. Dodam że myślałem że to wina alternatora ( na włączonym silniku 13,9 V) ale nie wydaje mi się. Wygląda to tak jakby się rozrusznik wieszal.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem

Post autor: Johnatan » pn wrz 22, 2014 01:25

hmmm myśle ze szczotki rozrusznika. jeżeli na grubym przewodzie jest 12V i jest on świeżo oczyszczony, jeżeli na pinie od elektromagnesu jest 12v i rozrusznik ma dobrą masę i nie chodzi to wyjmujemy rozrusznik i badamy szczotki :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mkoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 02:18
Lokalizacja: Leszno/Wroclove

Problem z rozrusznikiem

Post autor: mkoch » pn wrz 22, 2014 12:34

Bardzo możliwe też, że nie ma dobrej masy. Przeczyść wszystkie masy od rozrusznika i alternatora, spryskaj je dla pewności takim szprejem co konserwuje :P
U mnie pomogło ostatnio.


Powoly, bo się rozpierdoly...

Awatar użytkownika
avisek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn maja 21, 2007 19:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem

Post autor: avisek » śr wrz 24, 2014 10:46

Problem rozwiązany, okazało się ze aku był walnięty( pomimo zielonego oczka)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości