Blokowanie się pedału gazu na wyższych obrotach

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Blokowanie się pedału gazu na wyższych obrotach

Post autor: kondjovi » śr lip 30, 2014 17:48

Witam! Wczoraj założyłem nowy gaźnik Pierburg 2E do swojego golfa 2 1.8 z 87' i gdy go sprawdzałem podczas przyśpieszania na pełnym gazie, TYLKO na wysokich obrotach pedał tak jakby się zasysa i musiałem go odciągnąć. Odciągał się gładko, bez oporów. Przy przyśpieszaniu też na pełnym gazie, ale przy puszczaniu na mniejszych obrotach to zassanie pedału nie występuje. Jakie to obroty są nie podam ponieważ nie posiadam obrotomierza. Gaźnik jest po regeneracji.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Blokowanie się pedału gazu na wyższych obrotach

Post autor: roman58 » śr lip 30, 2014 21:59

Jak linka chodzi lekko to załóż dodatkowo sprężynę tylko delikatną.Sprawdź to na sucho bez odpalania sinika może zauważysz gdzie tkwi błąd.



kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Blokowanie się pedału gazu na wyższych obrotach

Post autor: kondjovi » śr lip 30, 2014 22:04

Gdzie założyć tą sprężynę i jaką? Bez odpalania jak naciskam pedał chodzi bardzo delikatnie i się nei blokuje.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Blokowanie się pedału gazu na wyższych obrotach

Post autor: roman58 » czw lip 31, 2014 08:13

Zobacz przy gaźniku jak naciskasz czy nie da się gdzieś założyć żeby powodowała powrót,może nie od samego początku naciśnięcia gazu tylko po depnięciu pełnego gazu.Może druga przepustnica blokuje?



kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Blokowanie się pedału gazu na wyższych obrotach

Post autor: kondjovi » czw lip 31, 2014 11:13

no właśnie nasmarowałem wszystko i nadal... próbowałem go zablokować na wolnych i nic... tylko na tych wyższych obrotach... nw, tak jak by podciśnienie blokowało lub coś... chore to.. mogłem zostać przy maluchu...



marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Blokowanie się pedału gazu na wyższych obrotach

Post autor: marek-lbn » wt lut 24, 2015 20:51

kolego miałem ten sam problem w swojej byłej dwójce u mnie była to śruba którą mocujesz ta uszczelkę Gumowo metalowa miedzy gaźnik a kolektor u mnie wystarczyło trochę ze szlifować śrubę pilikiem i było dobrze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości