Wspomaganie z silnikiem 1.3 ADX

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PIIEETTRRAASS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 02, 2014 20:19

Wspomaganie z silnikiem 1.3 ADX

Post autor: PIIEETTRRAASS » pn cze 02, 2014 20:24

Witam!
Jestem szczęśliwym posiadaczem golfa 3 . Niestety bez wspomagania co mi bardzo utrudnia życie zwłaszcza że dużo jeżdżę po mieście , czy mógł by mi ktoś dać wskazówki co dokładnie muszę kupić aby takowe wspomaganie zamontować, czy drążki wraz z końcówkami mogą zostać od starej maglownicy? Z tym że silnik w tym golfie mam od Vw Polo 1,3 ADX także nie wiem czy będą tam otwory na łapę do pompy wspomagania dlatego pytam :) ( Golfa już kupiłem z silnikiem 1,3 od polo )


Z góry dzięki za pomoc! :pub:



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Wspomaganie z silnikiem 1.3 ADX

Post autor: władek111 » śr cze 04, 2014 10:46

Z golfa 3 1.4 musisz mieć łapę do zamontowania pompy do tego maglownica ze wspomaganiem z drążkami bo są inne do tego zbiornik i węże koło pasowe na wale też jest chyba inne



PIIEETTRRAASS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 02, 2014 20:19

Wspomaganie z silnikiem 1.3 ADX

Post autor: PIIEETTRRAASS » śr lip 02, 2014 00:34

Wczoraj nabylem caly zestaw , maglownica z przewodami i krzyzakiem , lapa z napinaczem pompa i zbiorniczek . Od golfa z silnikiem 1,4 :) mam nadzieje ze otwory w bloku beda takie same u mnie jak w bloku 1.4 abd ... nie dlugo zabiore sie za montaz , postaram sie robic zdjecia w trakcie. Ale zanim to nastapi mam jeszcze kilka pytan , mianowicie. Jaki pasek musze kupic tzn jaka dlugosc do tego wspomagania , kola pasowego raczej zmieniac nie musze bo pompa tez jest na pasek pk a nie klinowy . Jaki olej/plyn najlepiej zastowac i czy litr starczy ? I jeszcze kwesia drazkow i koncowek , w sklepie powiedziano mi ze koncowki niczym sie nie roznia lecz nie wiem czy to prawda a same drazki podobno sa krotsze , ma ktos moze pojecie jakie mam kupic te koncowki i drazki (moze macie wymiary tych drazkow i koncowek ) . Z gory dzieki za pomoc :)



PIIEETTRRAASS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 02, 2014 20:19

Wspomaganie z silnikiem 1.3 ADX

Post autor: PIIEETTRRAASS » śr lip 02, 2014 22:57

Chyba nikt mi nie odpowie no coz :(



PIIEETTRRAASS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 02, 2014 20:19

Wspomaganie z silnikiem 1.3 ADX

Post autor: PIIEETTRRAASS » sob paź 25, 2014 07:24

A więc odkopie troszkę temat :) Wspomaganie założone i działa dość tanim kosztem :)
Do zamontowania takiego wspomagania potrzebne są :
-Maglownica wraz z krzyżakiem oraz osłoną TRW lub ZF(50zł),
-zbiorniczek płynu wraz przewodami(10zł),
-pompa wspomagania(20zł),
-łapa mocująca pompę wspomagania oraz alternator ~10zł (opcjonalnie też miejsce na sprężarkę klimatyzacji) , na łapie znajduje się samo napinacz (rolkowy) z tego co sprawdzałem łapa pasuje i jest wymienna między silnikami o symbolu , ABU-ABD-AEX-ADX-APQ .
-alternator(30zł) (jeśli poprzednio był montowany na naciąg sprężynowy koniecznie trzeba zmienić , inny rozstaw otworów na śruby )
-ok 0,7l płynu do wspomagania , ja użyłem Hipol ATF 2D(16zł/l) i żądnych niepokojących zjawisk odgłosów nie zauważyłem ,
-przy okazji sprawdzić w jakiej kondycji są drążki i końcówki drążków , jeśli jest taka konieczność wymienić na nowe , chyba że montuje się nowa przekładnie :P (drążek 50zł/szt , końcówka 29zł/szt)
-Pasek PK u mnie był to PK1095 ~35zł Bosh
+ewentualnie śruby mocujące maglownice - lubią się ukręcać :D
Odrobinę dobrych chęci i czasu :) Osobiście zajęło mi to nie całe 4,5h bez ustawiania zbieżności (ustawienie 40 min) także jedno popołudnie a satysfakcja z jazdy o niebo lepsza. Mnie łącznie ta przyjemność wyniosła coś ok 220zł z ustawieniem zbieżności, (przekładnia,pompa i alternator w dobrym stanie z tzw "szrotu samochodowego" za grosze )

Nie będę się tu szczegółowo rozpisywać bo opisane już to na forum było jak przebiega montaż/demontaż , chciałem tylko upewnić nie które osoby od jakich modeli będzie pasowała łapa i co będzie na 100% potrzebne i że z części używanych można to zamontować o wiele taniej niż na częściach z allegro gdzie ceny części używanych wyższe niż nie których nowych w sklepie :D

Tutaj link do opisu gdzie kolega opisał cały proces więc nie bd się powtarzać :)
viewtopic.php?t=315560



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości