klima słabo chłodzi na początku

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

emlus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 03, 2012 00:25

Re: klima słabo chłodzi na początku

Post autor: emlus » pt cze 27, 2014 18:45

Zajmujesz się takimi rzeczami? Skąd jesteś jeśli mogę zapytać?



rotweiller01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 06, 2010 11:18

klima słabo chłodzi na początku

Post autor: rotweiller01 » pt cze 27, 2014 22:59

Beskidy.
Pracuję z tym codziennie, od pięciu lat... bleeee :otepienie:



gajdek419
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 09:38

Re: klima słabo chłodzi na początku

Post autor: gajdek419 » ndz cze 29, 2014 11:55

"Sprężarka SD7V16 ma problem z oringiem na zaworze płyty i dodatkowo należy co sezon sprawdzic luz osiowy wałka głównego.
Lubi luzowac łożysko, efektem jest zdemolowana plyta zaworowa i śmierć kompresora."
@rotweiller01
Na czym polega problem z o-ringiem? Abyś od razu nie zaatakował mnie, że nie wiem: przy regeneracji wymieniamy w 100% wszystkie uszczelnienia bez zastanawiania się czy jest ok czy nie.

Co do corocznej regulacji luzu: nie ma takiej potrzeby aby regulować to co roku, no chyba, że źle się wyreguluje od razu lub na "wyczucie"
Zdemolowana płyta zaworowa to częsciej skutek uderzenia cieczowego.
W sd7v16 dużym problemem są luzy pomiędzy wałkiem a układem korbowo-tłokowym - tych luzów nie regulujesz?

Jako ciekawostka: tutaj realne zdjęcie zregeenrowanej sprężarki przez firmę w której pracuję: http://www.elstock.dk/da/shop/product/51-0008/27075" onclick="window.open(this.href);return false;
lub http://www.lucasee.com/da/shop/product/ACP107/27075" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam nadzieję, że w przyszłości jednak będziemy jednak współpracować na zasadzie wymiany doświadczeń:)
Pzdr


Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej

rotweiller01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 06, 2010 11:18

klima słabo chłodzi na początku

Post autor: rotweiller01 » ndz cze 29, 2014 15:26

Czołem.
Gajdek, Ty się nic nie przejmuj, ja po prostu kawał chama i grubianina jestem :hmm:
A jeżeli chodzi o robotę, wyżej du...py mam regenerowanych sprężarek kupowanych przez właścicieli na Alledrogo, a później tłumaczenie klyentowi: jaśnie Pan spojrzy, ten kompresor jest tylko wyszkiełkowany i pomalowany, założona tarczka TERMOTECA i nowe łożysko, a ze środka płynie "mielonka". Tak proszę Pani, jest "taki ładny" wręcz jak nowy, szkoda że po wierzchu... etc.
Nie dziw się więc że "regeneracja" działa na mnie jak płachta na byka, swoją drogą jakość fabrycznie nowych Denso to kpina.
O oringu w SD7V16 puszczę na priva, skutkuje "niewstawaniem " tych sprężarek po napełnieniu układu.
My napełniamy CIEKŁYM przez wysoką stronę i tak już od 13 lat, ja od 5 :hehe:
A co do regulacji to mówimy o tym samym, skutek; wysunięcie tłoków poza zakres w stronę zaworowej, z regulacją "coroczną" przesadziłem, ważne żeby zabezpieczyć tę wredną śrubę regulacyjną zabijaną punktami.
Jakaś sieć hurtowni prowadzi sprzedaż Waszych produktów?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości