Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » czw lut 06, 2014 23:30

To wstaw przejściówkę pod korek za kilkadziesiąt złotych i z czyszczeniem spokój, syf sam wyleci. Kombinujecie jak konie pod górę :kac:



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » pt lut 07, 2014 17:04

" btard " chodzi o to że ja już mam coś podobnego ( w najwyższym punkcie głowicy dodatkowa odma odpowietrzająca wprowadzona do butelki założona przez mechanika przy okazji remontu po wywaleniu oleju ) i w odmie na dole syf się zbiera .
Nie widzę różnicy pomiędzy odpowietrzeniem z korka tym co promujesz a tym co jest u mnie !?
Natomiast daje mi do myślenia że na forach niema posiadaczy silników o oznaczeniu BBY - uwaga warta zastanowienia się dlaczego się tu nie wypowiadają ,- bo nie borykają się z takimi problemami jak my ?!
Dziś dotarłem do posiadacza silnika BBY , Fabia , 2004 rok, 2 lata lpg - twierdzi że nie wie gdzie ta odma się znajduje i co za problemy ? o czym ja mówię ? jeździ już tym autem 3 rok i nie ma żadnych problemów .
Gościa nie znam , spotkanie czysto przypadkowe na stacji benzynowej zaczepiłem go bo miał na klapie 1,4 16v - czy mu wierzyć - wypowiadał się dość wiarygodnie choć podejrzliwie , dopiero po objaśnieniu tematu gość przestał potrzeć na mnie jak na dziwaka !

Szkoda że nie wypowiada się na tym forum nikt kto ma BBY - , ale widocznie nie muszą zajmować się tym tematem !



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » pt lut 07, 2014 17:39

Jurek S.Po przerobieniu dodatkowego odpowietrzenia wywalało olej?Jak nie to nie kombinuj.Z gu...a silnika nie zrobisz.Opcja z odpowietrzeniem do butelki się sprawdza i jest najtańsza.Problemów nie było jak robili głowice z kolektorami jeden pod drugim.Wszystko się nagrzewało i mowy nie było o jakimś masełku chyba że na chlebie :grin: .Reszta to badziew i trzeba wyobraźni aby sobie z tym jakoś poradzić zanim trafi na złom :grin:.A lpg jeszcze to potęguje.



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » sob lut 08, 2014 00:08

JG39 Tak jak wcześniej pisałem , w zimę trzeba czyścić co sobotę - bo jak ta fabryczna zatka się - to górną tą z głowicy wywala olej do butelki !
Po zimie jest wydłużony czas do zatkania się odmy fabrycznej tak mniej więcej do około dwóch miesięcy .
JG39 potwierdzam , LPG jest największym winowajcą tej że sytuacji .
Co do głowicy została wymieniona na inną właśnie z tą " dodatkową odmą czy odpowietrznikiem " decyzja mechanika .
No cóż - jeżeli się co dzień zagląda do tej butelki," to ma się nad tym jakąś kontrolę "



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » sob lut 08, 2014 01:24

Jurek S. pisze:JG39 Tak jak wcześniej pisałem , w zimę trzeba czyścić co sobotę - bo jak ta fabryczna zatka się - to górną tą z głowicy wywala olej do butelki !
Po zimie jest wydłużony czas do zatkania się odmy fabrycznej tak mniej więcej do około dwóch miesięcy .
JG39 potwierdzam , LPG jest największym winowajcą tej że sytuacji .
Co do głowicy została wymieniona na inną właśnie z tą " dodatkową odmą czy odpowietrznikiem " decyzja mechanika .
No cóż - jeżeli się co dzień zagląda do tej butelki," to ma się nad tym jakąś kontrolę "
Możesz jakąś fotkę podać tego nowego odpowietrzenia w głowicy?Jak to rozwiązał.Powiem że nie widziałem jakiegoś orgnalnego odpowietrzenia głowicy w 1,4 16V i gdzie wetknął wężyk-do butelki.Ciekawi mnie jak to jest podłączone w orginale do puszki odmy jak w ABU(to się nie sprawdza)



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » sob lut 08, 2014 14:00

OK ! spróbuje zrobić fotkę .



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Lu4Ke » sob lut 08, 2014 17:11

btard jesli chodzi o ta przejsciowke pod korek z wyjsciem na wezyk, pytac w ASO (nr części 036 115 302N) ? wezyk rozumiem mam dokupic osobno?

czy ten wezyk moze byc puszczony gdzies w dol, i czy czasem tym wezykiem nie wywali mi oleju ze silnika na wysokich obrotach?

ostatnio ktos mi powiedzial ze na marznaca odme jest dobre niedomykanie bagnetu do konca to sobie jeszcze wiecej szkod narobilem bo mi wywalilo prawie calutki olej ze silnika



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » sob lut 08, 2014 18:57

Lu4Ke, w ASO, koszt w okolicach bodajże 80zł (lub 50? nie pamiętam dokładnie). A wężyk na metry z Castoramy z działu ogrodniczego - 2zł/mb, weź przejściówkę i zobacz który się ciasno wchodzi - 6 lub 8mm. Wylot z przelotki jest ustawiony prostopadle w stronę przedniej szyby, wężyk puściłem nad silnikiem przez oczko do butelki zawieszonej na metalowych rurkach z klimy - w ten sposób rozgrzewa się on razem z silnikiem, więc nie przyuważyłem go jeszcze nigdy zamarzniętego. Oleju na wysokich obrotach nie wywali.



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » sob lut 08, 2014 19:24

JG39 coś nie mogę przesłać na forum zdjęć , albo spróbuje później ,albo jak chcesz to na maila prywatnie ! ObrazekObrazekObrazek



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » sob lut 08, 2014 19:28

O udało się !
dodatkowo jest fotka puszki odmy z podgrzewaczem - jak widać jest wewnątrz trochę inna od tej bez podgrzewacza , jak znajdę fote puszki bez podgrzewacza to prześle .



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Lu4Ke » sob lut 08, 2014 19:56

btard pisze:Lu4Ke, w ASO, koszt w okolicach bodajże 80zł (lub 50? nie pamiętam dokładnie). A wężyk na metry z Castoramy z działu ogrodniczego - 2zł/mb, weź przejściówkę i zobacz który się ciasno wchodzi - 6 lub 8mm. Wylot z przelotki jest ustawiony prostopadle w stronę przedniej szyby, wężyk puściłem nad silnikiem przez oczko do butelki zawieszonej na metalowych rurkach z klimy - w ten sposób rozgrzewa się on razem z silnikiem, więc nie przyuważyłem go jeszcze nigdy zamarzniętego. Oleju na wysokich obrotach nie wywali.
ok kupie i zrobie, zobaczymy czy u mnie sie to sprawdzi bo ju mam dosc wywalania oleju



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » sob lut 08, 2014 20:31

Dla porównania puszka odmy bez podgrzewacza i z podgrzewaczem - czym się różnią !
sorki za jakość , fotki , z telefonu !ObrazekObrazek



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » sob lut 08, 2014 20:45

Lu4Ke koszt tej podkładki to 91,36zł(cena zależna od kursu euro danego dnia) czekasz 5dni roboczych bo dostępne tylko w Niemczech(odbieram kolejną we wtorek). Jurek S.Takiego wyprowadzenia z głowicy nie widziałem.Korek jest w najwyższym miejscu i tu zbiera się całe zło.Jak masz jakiś korek to go poświęć i wyprowadź rurkę a tamto swoje z głowicy zaślep (tak na próbę)-ale to jak będzie na minusie.Zobaczysz czy coś to zmieni-a pewnie zmieni.Wtedy może pomyślisz o podkładce.



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » sob lut 08, 2014 21:37

JG39 jak będę miał trochę czasu to wypróbuje " akcje " z korkiem , dam znać !
Tak celem zrozumienia - jak będzie z korka to , puszki odmy nie będzie trzeba co tydzień czyścić ,oleju nie wywali " przeróbką " ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości