Wyciek oleju ze skrzyni biegów.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wyciek oleju ze skrzyni biegów.

Post autor: Mavrick » sob lut 01, 2014 22:59

Jak masz wszystko "rozebrane" to nie zaszkodzi wymienic chociaz raczej nikt tego nie czyscil;).



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Wyciek oleju ze skrzyni biegów.

Post autor: tomcio06750 » ndz lut 02, 2014 18:06

ja bym wymienił jeśli masz skrzynie na wierzchu przerabiałem ten temat i nie warto 2 razy się męczyć z zwalaniem skrzyni ale to oczywiście twoja decyzja



Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

Wyciek oleju ze skrzyni biegów.

Post autor: Przemowil » pn lut 03, 2014 00:41

Nie no też myślę że nie ma co patrzeć w kontekście tego że ori uszczelniacze może lepszej jakości jak nie leją to zostawić. Wezmę jutro kupię dobrej jakości uszczelniacze i wymienię z dużą dokładnością co by mieć spokój na lata ;)



Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

Wyciek oleju ze skrzyni biegów.

Post autor: Przemowil » pn lut 10, 2014 22:41

Witam wszystkich, przepraszam że trochę to trwało, no ale niestety obowiązki poza warsztatowe etc.
No golf jeździ już z nową skrzynką, założone wszystkie uszczelniacze Corteco, zalana nowym olejem, troszkę podratowany mechanizm włączania biegów, zostało jeszcze go lepiej ustawić, bo zauważyłem że jest identyczny układ jak w skrzyni 4 biegowej w stosunku do 5 biegowej, jedynie trzeba lekko przestawić.
Widziałem kilka tematów, co do zmienienia wartości 20mm na 15mm gdzieś przy drążku zmiany biegów, przy wybieraku niby w okolicach jakiegoś zderzaka, są rysunki techniczne, ale to w ogóle nie wygląda jak układ u mnie. Mało tego, byłem dzisiaj na szrocie polukać w innych golfach z 5 b, no i tak samo jest skrzynka drążka zmiany biegów jak u mnie. Jeśli ktoś wie dokładnie gdzie zmienić te wartość z 20 mm na 15 proszę o info :)

Golf teraz fajnie jeździ, na 5 biegu obroty spadają o ok 500obrotów/min przy danej prędkości w stosunku do 4 biegu, ale jeszcze nie mam oryginalnego obrotomierza więc do końca temu jeszcze nie wierzę, powoli by się rozglądnąć za ori :)
Główna zaleta zmiany skrzyni : dużo mniejszy hałas z jednostki napędowej w kabinie :) wcześniej już przy 80km/h był hałas jak teraz przy 120 :)
pozdrawiam :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości