Opór na kierownicy w jednym miejscu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Opór na kierownicy w jednym miejscu

Post autor: Wiesuaf » czw sty 23, 2014 18:49

Witam,

W mojej Jettcie pojawił się mały problem, mianowicie: Przy skręceniu kierownicy w prawo pojawia się lekki opór w jednym miejscu (mija przy mocniejszym pociągnięciu kierownicy). Opór ten występuje w miejscu, gdzie znajduje się koło kierownicy przy jeździe na wprost (mam trochę skrzywioną kierownicę w prawo).

Objaw zaczął się dziś, sam z siebie podczas jazdy. Zaznaczam że nie mam wspomagania.

Ktoś wie o co może chodzić?



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

Opór na kierownicy w jednym miejscu

Post autor: c-master » pt sty 24, 2014 01:08

Nie uderzyłeś gdzieś kołem ? Wygląda na uszkodzenie magla (listwy ) w jednym miejscu, ale tak się dzieje zazwyczaj po dzwonie...


było już ich trochę ....
Obrazek

Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Opór na kierownicy w jednym miejscu

Post autor: Wiesuaf » wt sty 28, 2014 22:28

Żadnych dzwonów nie było (przynajmniej nie za mojej kadencji, ale nigdzie śladów nie ma, co wręcz zaskakujące).

Ktoś wysłał mi PW że miał identyczne objawy, które występowały tylko zimą (co u mnie się sprawdza, bo w lato chodzi jak złoto :)). Co zabawne, mam wrażenie że jak jadę rano do pracy to objawu nie ma, a jak wracam o 16 to po 5km się zaczyna.

Pewnie masz rację i to zużycie magla (bo licznikowe 230kkm to pewnie można sobie włożyć między bajki). Rozglądnę się za nowym :)



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Opór na kierownicy w jednym miejscu

Post autor: -=ren=- » śr sty 29, 2014 12:22

wymień płyn w układzie, sprawdź pasek i kółko - być może nigdy nie serwisowałeś akurat tego układu... Może jest mało płynu - nie napisałeś. Może większy opór powoduje poślizgnięcie się paska i stąd tracisz moc na pompie itp... Zrób to zanim zabierzesz się za pracę i wymiany "mechaniczne".


vwlifestyle.pl
Obrazek

Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Re: Opór na kierownicy w jednym miejscu

Post autor: Wiesuaf » śr sty 29, 2014 15:39

-=ren=- pisze:wymień płyn w układzie, sprawdź pasek i kółko - być może nigdy nie serwisowałeś akurat tego układu... Może jest mało płynu - nie napisałeś. Może większy opór powoduje poślizgnięcie się paska i stąd tracisz moc na pompie itp... Zrób to zanim zabierzesz się za pracę i wymiany "mechaniczne".
Kolego, proponuję przeczytać dokładnie mój pierwszy post. Wyraźnie napisałem że NIE mam wspomagania, więc nie mam jak wymienić płynu, pasek nie ma jak się poślizgnąć a mocy na pompie nie tracę, bo po prostu jej nie ma.

Chyba że masz na myśli układ chłodniczy i kółko od napędu alternatora, ale zależności nie widzę.



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

Opór na kierownicy w jednym miejscu

Post autor: c-master » śr sty 29, 2014 16:11

A może masz końcówki kierownicze zapieczone, bo np. dostała się tam woda i wtedy ciężko chodzi.

Kiedyś miałem podobnie ale gumki na końcówkach były całe. Podniosłem przód z L i P strony i wstrzyknąłem igłą i strzykawką po ok 5cm3 płynu hamulcowego i zostawiłem na noc tak podniesiony.

Następnego dnia rozruszałem kierownicą i opuściłem auto. Kierownica chodziła jakby było wspomaganie :) .

Na ile to starczyło nie wiem bo po ok 5 tyś km auto sprzedałem ale do końca było git.


było już ich trochę ....
Obrazek

Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Opór na kierownicy w jednym miejscu

Post autor: Wiesuaf » śr sty 29, 2014 16:14

Teoria słuszna, jednak nie wyjaśnia to nieregularnego występowania problemu (tzn opór tylko w jednym miejscu). Jakbym miał po prostu ciężko kręcić w każdej płaszczyźnie, to wiadomo że coś stawia opór :)



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Opór na kierownicy w jednym miejscu

Post autor: -=ren=- » śr sty 29, 2014 17:40

Wiesuaf, oczywiście że nie doczytałem... zwracam honor i życzę powodzenia - pewnie w tym drugim temacie moje nawiązanie też nie będzie sensowne w takim razie :D powodzenia w usuwaniu usterki :D


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości