skaczece obroty i dziwne zachowanie silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfgalik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 16, 2013 18:47

skaczece obroty i dziwne zachowanie silnika

Post autor: golfgalik » śr paź 16, 2013 19:04

Witam otoz mam duzy problem . Kupiłem dwa tygodznie temu golfika 3 i wsyzstko bylo ok tylko delikatnie skakal na obrotach , po tygodniu zaczol gasnac na zimnym silniku i na wolnych obrotach skacze nieregulanie raz góra rad dól masakra . Pewnego dnia opalilem rano samochod polecial bialy dym z rury cale podworko bylo biale . Przestraszony pojechalem do warsztatu bo myslalem ze poszla uszczelka pod glowica ale powiedzieli mi ze raczej nie wiec pojechalem do drugiego warssztatu po czym mi powiedzieli ze jest do wymiany palec rozdzielacza i kopułka . Poejechalem do sklepu i kupilem mily sprzedawca od razu mi wymienil i bylo ok :) . Nastepnego dnia zadowolony wsiadam do auta patrze dymu nie ma ale skacze na obrotach ruszylem dalem na luz i zgasl , jak sie nagrzal to bylo ok :) . Po dwoch dniach jezdzenia pojechal troche dalej zostawilem samochod wracam odpalam a tu nie chcial sie wkrecic na obroty i nie chcial ruszycz dawalem gazu a on mi gasl i szarpal po czym depnolem go z 10 razy i bylo ok .Powtarzalo sie od tego czasu juz z 6 razy ale tylko na cieplym silniku pojechalem do mechanika i zaden nie moze mi pomoc nie wiedza od czego . A I JESZCZE CALY CZAS POKAZUJE MI TEMPERATURE 100 I POWYZEJ . POMOCY BO NIE WIEM CO ZROBIC
Ostatnio zmieniony pt paź 18, 2013 16:40 przez golfgalik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

pomocy !

Post autor: marekgolf3 » śr paź 16, 2013 23:17

zmien sobie tytul temau nigdy pomocy dziw ze admin ci upomnien nie sle ale do konkretow sprawdz sprezanie jesli bedzie ok . to filr palwa albo tudziez pompa od paliwa i auto powinno latac i cieszyc :bigok: :bigok: :bigok: A i oczywscie standart swiece i przewody wn. nie tania sprawa ale standart przy polskim uzytkowniku ze przewody jeszcze orginalne vw z 94 roku.
:bigok: przy sprezaniu jak ci wyjda cyrki to nie martw sie ze silnik cy tam zawory ale moze to byc uszczelka pod glowica. i bym ja obstawial w 70/80 %
:bigok:
Ostatnio zmieniony pt paź 18, 2013 14:30 przez marekgolf3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

pomocy !

Post autor: marekgolf3 » śr paź 16, 2013 23:28

up.
Ostatnio zmieniony pt paź 18, 2013 14:29 przez marekgolf3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

pomocy !

Post autor: Paweł Marek » pt paź 18, 2013 09:35

golfgalik, popraw tytuł
marekgolf3, sam też powinienieneś się poprawić nie pisać postu pod postem tylko edytować pierwszy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

pomocy !

Post autor: marekgolf3 » pt paź 18, 2013 14:27

Dobrze przepraszam . mi tez sie oberwalo . zawsze pod gorke ...



golfgalik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 16, 2013 18:47

skaczece obroty i dziwne zachowanie silnika

Post autor: golfgalik » pt paź 18, 2013 16:43

sprezanie jest filtry ok pompa tak samo i nie wiem co dalej , wszystko dzieje sie dalej tak jak pisalem :(



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

skaczece obroty i dziwne zachowanie silnika

Post autor: marekgolf3 » pt paź 18, 2013 17:31

A gdy odpalal to dobrze n obroty wchodzil? ataki postawowy przeglond po zakupie robiles? swiece itp.



golfgalik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 16, 2013 18:47

skaczece obroty i dziwne zachowanie silnika

Post autor: golfgalik » pt paź 18, 2013 18:56

Jak juz go kupiłem to skakał na obrotach przeglądu nie robiłem jedynie co sam potrafię oej wyminilem palec rozdzielcza kopulke zobaczyłem rozgrzad jak nowy ;) to skakanie aż tak nie przeszkadza najbardziej to ze raz na jakiś czas jak go odpale daje gaz a on mi gaśnie próbuje ruszyć szarpie i gaśnie jak dam gaz do dechy to sie wkreci ale jak puszcze z gazu to gaśnie . Nie mam pojęcia co z nim jest proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

skaczece obroty i dziwne zachowanie silnika

Post autor: Paweł Marek » pt paź 18, 2013 19:37

golfgalik, dowiedz się jeszcze oznaczenia silnika, temat z fotkami jest na forum. To dymienie trochę niepokojące może to jednak od oleju - w tej sytuacji jeśli to silnik ABU, AEE lub AEA - czyli z aparatem zapłonowym przy głowicy, to odmą się zainteresuj czy drożna. Sprawdź czy nie ubyło płynu chłodzącego czy weże chłodzące grzeją się jak nalezy czyli dolny od chłodnicy na samym końcu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości