Silnik 1.8 125km- opinie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: siwek026 » pn wrz 30, 2013 21:55

Witam,
Od niespełna pół posiadam golfa IV z silnikiem 1.6 SR jednak okazało się, że czeka mnie w tym aucie kapitalka. Ogólnie pierścienie, uszcelniacze i reszta do wymiany, auto żre 2 L oleju na 1000km :/ dodatkowo skrzynia do wymiany bo wyje na 1, 2 i 3 biegu a na wstecznym mocno tyka. Doszedłem do wniosku, że lepiej bedzie jeśli poszukam dobrego silnika wraz ze sprzęgłem i zrobię swapa. No i chodzi mi po głowie silnik 1.8 20V 125km. Proszę o opinię na temat tego silnika szczególie tych którzy go mają, jak go oceniacie.
Jeśli to nie ten dział to proszę o przeniesienie tematu.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: Kamel » wt paź 08, 2013 00:10

siwek026 jeździłem AGN-em ok. 4,5 roku.
Przez ten czas lałem paliwo, wymieniałem olej i filtry i nie miałem większych wydatków z nim związanych (nie licząc miski, ale to z własnej winy).
W moim przypadku te 125KM było tłumione automatyczną skrzynią biegów, więc jeździło to w zasadzie niewiele lepiej od 1,6, ale do jazdy po mieście było idealne, a i w trasie spokojnie dało się jeździć autostradowo (nie zawsze zgodnie z PL normami) :hmm:

Jeśli chodzi o spalanie to przy automacie w mieście wychodziło mi średnio 9-11l/100km (jazda po W-wie głównie w godzinach szczytu). W trasie dało się zejść i do 6,5l/100km (równa jazda 100-120km/h).

Tak więc jeśli szukasz czegoś do normalnej jazdy to polecam :-)
Jeśli jednak chcesz coś więcej to szukałbym jednak 1,8T, gdzie z fabrycznych 150KM będziesz mógł wyciągnąć coś więcej (no chyba, że od razu trafisz 180, 210 czy 225KM).
AGN jest nieopłacalny do podnoszenia mocy.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: siwek026 » wt paź 08, 2013 21:58

Dzieki za opinie :) jednak po większych przemyśleniach dochodzę do wniosku, że chyba lepiej zrobię ten silnik i będę jeździł tym autem przez kilka lat, mam w nim nową instalke LPG więc szkoda to sprzedawać a i w wygląd też troszkę włożyłem pracy( co niebawem pokażę na forum).



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: vp-tdi » pt paź 11, 2013 15:44

lepiej słupek kup ,mam tu goscia co ma czesci w bdb stanie do hrupy vag ,słupek kupisz tanio a dobry. i lepiej na tym wyjdziesz no i szybciej :)


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: marekgolf3 » śr paź 16, 2013 23:56

najdrorzej przy tym sr wyniesie cie skrzyna ma ceny z kosmosu w porownaniu do innych. :bigok: :bigok:



siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: siwek026 » czw paź 17, 2013 15:31

No ze skrzynią też mam problem. Na postoju biegi ładnie wchodzą przy wciśniętym sprzęgle jednak w trakcie jazdy wchodzą juz cięzej, w dodatku wyje na 1, 2 i 3 a na wstecznym oprocz wycia słychać takie jakby tykanie czegoś...



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: vp-tdi » czw paź 17, 2013 21:20

w a4 tdi jest takie coś ,grrr tragedia to jest taka klasa samochodu i w kazdym testowanym te skrzynie tak zrzedziły ,juz lepiej sie maluchem jechalo tam tylko silnik parkotal a tak to cisza :helm: ,jedynie przy bardzo zadbanym egzemplarzu lub po naprawie skrzyni tego nie słychać .w b4 tdi tak samo,co w beznyniakach tego nigdy nie usłyszalem.

z tego wzgledu powiedzialem ze juz nigdy tdi i juz nigdy audi ,wlasnie przez te jeki i zgrzyty w skrzyni ,same biegi wchodziły super bez zgrzytu ale w jakims przedziale obrotów zaczynało coś rzedzić .tragedia.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

Re: Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: Death_Proof » sob paź 19, 2013 10:16

vp-tdi pisze:z tego wzgledu powiedzialem ze juz nigdy tdi i juz nigdy audi ,wlasnie przez te jeki i zgrzyty w skrzyni ,same biegi wchodziły super bez zgrzytu ale w jakims przedziale obrotów zaczynało coś rzedzić .tragedia.
Wsiadłbyś do świeżego auta byłoby inaczej. Tu przebieg robi swoje.


~VAGSTYLE~

ozzy1979

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: ozzy1979 » sob paź 19, 2013 15:55

vp-tdi pisze:z tego wzgledu powiedzialem ze juz nigdy tdi i juz nigdy audi ,wlasnie przez te jeki i zgrzyty w skrzyni ,same biegi wchodziły super bez zgrzytu ale w jakims przedziale obrotów zaczynało coś rzedzić .tragedia.
miałes jedno zapałowane truchło i na tej podstawie wystawiasz opinię wszystkim TDi i wszystkim Audi?? Człowieku, nie osmieszaj się. Miałem niejedno Audi, ostatnio A4 1,9 TDi 130 KM z przebiegiem 290 kkm i chodziło jak nówka, skrzynia pracowała jak szwajcarski zegarek. Ale z ta różnicą, że ja miałem Audi w idealnych stanach, ty zaś truchło od turasa.
vp-tdi pisze:taka klasa samochodu i w kazdym testowanym te skrzynie tak zrzedziły ,juz lepiej sie maluchem jechalo
Jestes testerem zapałowanych trucheł w komisie u turasa???? Skończ waść, wstydu oszczędź. Przejedź się normalnym audi w idealnym stanie, nie zaś truchłem od dziadka z Wermachtu co ma 120 kkm w 12-to letnim aucie z silnikiem TDi i kosztuje 8 kzł :rotfl:



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Re: Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: vp-tdi » ndz paź 20, 2013 21:45

ozzy1979 pisze:
vp-tdi pisze:z tego wzgledu powiedzialem ze juz nigdy tdi i juz nigdy audi ,wlasnie przez te jeki i zgrzyty w skrzyni ,same biegi wchodziły super bez zgrzytu ale w jakims przedziale obrotów zaczynało coś rzedzić .tragedia.
miałes jedno zapałowane truchło i na tej podstawie wystawiasz opinię wszystkim TDi i wszystkim Audi?? Człowieku, nie osmieszaj się. Miałem niejedno Audi, ostatnio A4 1,9 TDi 130 KM z przebiegiem 290 kkm i chodziło jak nówka, skrzynia pracowała jak szwajcarski zegarek. Ale z ta różnicą, że ja miałem Audi w idealnych stanach, ty zaś truchło od turasa.
vp-tdi pisze:taka klasa samochodu i w kazdym testowanym te skrzynie tak zrzedziły ,juz lepiej sie maluchem jechalo
Jestes testerem zapałowanych trucheł w komisie u turasa???? Skończ waść, wstydu oszczędź. Przejedź się normalnym audi w idealnym stanie, nie zaś truchłem od dziadka z Wermachtu co ma 120 kkm w 12-to letnim aucie z silnikiem TDi i kosztuje 8 kzł :rotfl:
za takie teksty co piszesz powienienies bana dostać .

ja w zyciu wiecej razy siedzialem w audi jak ty ,bo przyjezdzaja do mnie ludzie takimi a4-kami i innymi audi i w wiekszosci byly takie akcje. wiem ze po 2000r te skrzynie tak nie mialy ale przed 2000r jakas tam wada tego była ,w b4 tdi to samo i to byly auta w bdb stanie ,bez rdzy szpachli itd ,silniki cudnie chodziły jedynie te skrzynie.

i prosze nie pisz takich bzur o jakis turkach bo ja turka to nawet na zywo na oczy nie widziałem jeszcze...


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

ozzy1979

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: ozzy1979 » pn paź 21, 2013 08:47

vp-tdi pisze:za takie teksty co piszesz powienienies bana dostać .
A ty proces za szkalowanie firmy Audi.
vp-tdi pisze:ja w zyciu wiecej razy siedzialem w audi jak ty
Dokładnie - tylko siedziałeś, ja użytkowałem.
Dobra, szkoda gadać, nie jest to forum Audi.



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: vp-tdi » pn paź 21, 2013 20:29

tak tak. hejter.widac


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

ozzy1979

Silnik 1.8 125km- opinie

Post autor: ozzy1979 » wt paź 22, 2013 16:13

vp-tdi pisze:tak tak. hejter.widac
Pisz po polsku, bo nie wiem o co ci biega... EOT.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości