Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
emhaem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 21:17
Lokalizacja: Częstochowa

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: emhaem » czw wrz 19, 2013 21:22

Witam serdecznie.
Jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o układ wydechowy.
Standardowe brzmienie w moim Golfie IV już powoli mnie nudzi, więc postanowiłem trochę podnieść mu dźwięk. Zacząłem się rozglądać za sportowymi tłumikami.
Znalazłem dość tani, ale czy warto kupować takie?
http://allegro.pl/sportowy-tlumik-basow ... 54265.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie potrzebuje tłumika za 500 zł, super dźwięku. Bassik wystarczy. ;)

I tutaj nasuwają się pytania. Czy ten tłumik końcowy się spawa, czy po prostu montaż polega na dokręceniu/ włożeniu/ opaska Dałbym rade sam to zrobić? I oczywiście na co zwrócić uwagę przy wyborze, żeby pasował do Golfiny. ;)
Z góry dziękuję za odpowiedź, podrawiam. :)



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: norek111 » pt wrz 20, 2013 20:37

najlepiej zapytaj sprzedawcy jak tłumik jest mocowany


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: jpatryk125 » ndz wrz 22, 2013 21:47

Kolego widzę, że masz motor 1.4 i chcesz taki komin mu zakładać.
To będzie trochę komicznie wyglądało... nie mówiąc już o wątpliwej urodzie tego wydechu.



ozzy1979

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: ozzy1979 » pn wrz 23, 2013 05:57

emhaem pisze:Znalazłem dość tani, ale czy warto kupować takie?
Nie, straszna wieś - takie g...o ma każdy przygłup w BMW 1,6 z lpg i nalepką MPower :helm:
Tak szczerze to za kolegą wyżej - komin i nic więcej.



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: dr.house » pn wrz 23, 2013 10:32

Taki wydech sie spawa, usuwasz haki z ori wydechu spawasz je z nowym. Jest troche roboty z rura. Mam taki wydech (moze nie ten sam ale podobny wzor) bo koncowy padl i wpadlem na pomysl zamontowac to(boje sie z myslami czy to byl dobry pomysl) ale oprocz tego wywalilem katalizator, wstawilem kolektor z polo gti, przepustnica z golfa 1.6 wtryski z polo 101. Zrobiło się ok 95km, wiec nie wiem czy dzwiek bedzie taki jak u ciebie, ale moge ci podesłac filmik w wolnej chwili


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Awatar użytkownika
emhaem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 21:17
Lokalizacja: Częstochowa

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: emhaem » pt wrz 27, 2013 10:09

Dziękuję za odpowiedzi.
dr.house, jakbyś mógł, to bardzo chętnie.

A co powiecie o urodzie takiego Ultera? http://allegro.pl/kadex-sportowy-tlumik ... 42831.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie mówię, że od razu bym brał tłumik z tej firmy, bo może bym zaoszczędził na czymś tańszym, ale ogólnie o sam wygląd mi chodzi. Czy też podchodzi pod wiochę, czy się przyjmie ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: Shmatan » pt wrz 27, 2013 11:32

Nie podchodzi pod wiochę - jest wiochą



Awatar użytkownika
emhaem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 21:17
Lokalizacja: Częstochowa

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: emhaem » pt wrz 27, 2013 14:03

Shmatan, a mógłbyś podesłać link z przykładowym tłumikiem, z którym wiochą by nie zawiewało ? :P



ozzy1979

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: ozzy1979 » pt wrz 27, 2013 15:17

emhaem pisze:A co powiecie o urodzie takiego Ultera? http://allegro.pl/kadex-sportowy-tlumik" onclick="window.open(this.href);return false; ... 42831.htmlNie mówię, że od razu bym brał tłumik z tej firmy, bo może bym zaoszczędził na czymś tańszym, ale ogólnie o sam wygląd mi chodzi. Czy też podchodzi pod wiochę, czy się przyjmie ?
Do kompletu naklej na tylną klapę nalepkę "racing", na dach ogon od Mig'a-15 i juz bedzie git :-) Twoja sprawa - chcesz dołaczyc do klubu wieśniaka zakładaj. Jaki jest sens takie szity zakładać do młynka 1,4??



Awatar użytkownika
emhaem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 21:17
Lokalizacja: Częstochowa

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: emhaem » pt wrz 27, 2013 15:38

Jakoś mi się podoba taki bassowy dzwięk. :D



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: nitrox89 » pt wrz 27, 2013 16:04

Obrazek

Jedyny słuszny wydech to wydech od V6 wraz z dokładka do zderzaka. O nic więcej nie pytaj, tylko szukaj...


Rust is lighter than carbon fiber

ozzy1979

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: ozzy1979 » pt wrz 27, 2013 20:04

emhaem pisze:Jakoś mi się podoba taki bassowy dzwięk.
Basowy dźwięk z 1,4?? :rotfl: równie dobrze mógłbys napisać na forum audio, że głośniki Manty 2500W PMPO dają bas...
Czemu zawsze posiadacze najmniejszych kosiarek muszą się dowartościowywać rynną zamiast wydechu? I najlepiej zagiętą ku niebu??



Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: speckom » ndz wrz 29, 2013 21:15

każdy młodziak chyba tak ma,tez kiedys mi sie mażylo zeby auto (np moj stary mk2 1.6 chodził jak 2.0 czy tam 2.8 ) efekt był taki ze w dłuzszej jezdzie chciałem te auto oddac na złom i jak najszybciej do apteki po tabletki od bulu głowy ) założyłem nowke komplet tłumików. to sasiad aż w szoku był ze jego mk4 głosniej chodzi od mojego trupa z 88r.

znowu teraz w swoim mk3 gti poprzedni wlasciciel zamontowal mega grubą rure od kolektora do ost tłumika do tego przelot i tylko ost tlumik jest ale nie seria tylko jakis sportowy ( drogi ) i musze powiedzieć ,że nie wyje ,nie buczy ,ma ładny dzwiek ,jak sie przycisnie dopiero wtedy extra pomruczy. musiał to robić ktoś kumaty bo elegancko jest pospawane.

wiec jak dasz komuś kumatemu żeby ci cos wymyslił na tym co masz + dolozenie pare zł to bedziesz mial spoko ,ale nie zakladaj jakiś remusów czy innych wynalazków do tego jakiś kominów z tylu bo to strasznie buracko wygląda i nikomu tym nie zaszpanujesz .wiecej osób sie z tego śmieje niż ktos to chwali.


nie ma mnie

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sportowy tłumik końcowy, pare pytań

Post autor: Mavrick » czw paź 03, 2013 10:20

Nie wiem jak Wy ale mnie zawsze bawi to jak widze auto silnik 1.2 50km a buczy tak jakby mial z 500 km pod maska...kolego emhaem skorzystaj z rady kolegi nitrox89 jezeli juz koniecznie chcesz miec fajniejszy sound silnika. Nie rob kolejnej wiochy (jakiej pelno) bo pozniej mamy latke ze goferiarze to wiesniaki...stosujacy wiejski tunning....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości