sprawdzenie pompy wspmagania..

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sokołowianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 13, 2013 10:13

sprawdzenie pompy wspmagania..

Post autor: Sokołowianin » pn wrz 16, 2013 08:36

Panowie nie dawno słyszałem , że żeby sprawdzić pompę wspomagania należy na pełnym oporze cisnąć kierownicą , jeżeli obroty spadaja to pompa jest sprawna . Czy jest to prawdą???
U mnie sprawa wygląda w ten sposób , że na postoju potrafi czasami skrzypieć jak drzwi u mojej babci w stodole. jak zrobiłem opór to fakt obroty mi spadły i to bardzo ale też pojawił się tępy pisk.
Dodam , że płynu mam zdecydowanie ponad skale to i bardzo. Dziś spuszczę strzykawką to prawidłowego stanu



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

sprawdzenie pompy wspmagania..

Post autor: jhosef » pn wrz 16, 2013 09:44

Nie wolno dociągać na siłę kierownicy do końca przy wspomaganiu.



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

sprawdzenie pompy wspmagania..

Post autor: xxMAXIMxx » czw wrz 19, 2013 10:27

Jak napisałm jhosef, nie dociągaj kierownicy do końca wtedy na pompie robi się ogromne ciśnienie. Jak pompa nie piszczy w trakcie normalnego skręcania i kierownica lekko chodzi to jest w porządku.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: sprawdzenie pompy wspmagania..

Post autor: Waqa » czw wrz 19, 2013 19:30

xxMAXIMxx pisze:. Jak pompa nie piszczy w trakcie normalnego skręcania i kierownica lekko chodzi to jest w porządku.
a jesli wspoma chodzi bardzo ciężko (porównywane z Golf IV, Octavia II, Roomster) i z pompy nie wydobywają sie żadne dziwne dźwięki nawet jak skręcę na max kierą, z magla nic nie cieknie, stan płynu w normie... Pompa is death?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

sprawdzenie pompy wspmagania..

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 19, 2013 22:19

prawdopodobnie tak, regeneracja pompy która daje słabe ciśnienie się nie opłaca.Ale jeszcze pytania czy płyn właściwy. Czy maglownica sprawna. Można pompę zmieniać w ciemno ale pozostaje zawsze jakieś ryzyko że nie ona jest winna, można zmierzyć jej ciśnienie manometrem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: sprawdzenie pompy wspmagania..

Post autor: Waqa » czw wrz 19, 2013 22:38

Paweł Marek pisze:. Czy maglownica sprawna.
ciezko to ocenic?, ale tez biorę to pod uwagę.
Paweł Marek pisze: płyn właściwy.
od momentu zakupu auta nic jeszcze nie grzebałem w tym ukladzie, także nie odpowiem Ci na to pytanie :crazy:
Paweł Marek pisze: można zmierzyć jej ciśnienie manometrem
prosiłbym więcej info na ten temat. manometr do układów hydraulicznych jestem w stanie załatwić, tylko gdzie mam go wkręcić i jakie ciśnienie jest właściwe?
Paweł Marek pisze: regeneracja pompy która daje słabe ciśnienie się nie opłaca.
tez tak uważam, także nawet w ciemno jestem gotów ją wymienić razem z płynem hydraulicznym. :satan:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości