Remont silnika ADL 1.8 16v

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Remont silnika ADL 1.8 16v

Post autor: sgrodnicki » sob sie 24, 2013 12:07

Witam Kolegów

Mam taką sprawę. Całkiem niedawno wymieniłem cały silnik i elektrykę od silnika w swoim Seacie Toledo, nowy silnik pochodził z Cordoby z 1995r, silnik ADL 1.8 16V. Wszystko złożyłem do kupy, silnik chodzi, przyspiesza i jest niezła frajda, lecz jak to czasami bywa, silnik nie jest w stanie idealnym, łyka olej (kopci na niebiesko) no i wydaje mi się że trochę łańcuszek w głowicy żęci. Po powrocie z Holandii mam plan by oddać głowicę do planowania, i innego dopieszczenia. Ale wydaje mi się, że to nie wystarczy, więc myślę także o wymianie wszystkich pierścieni, no i tu moje pytanie co jeszcze muszę przygotować, jakie części wymienić - przedtem zaopatrzyć się, i co najważniejsze jakie pierścienie kupić do tego. Wszystko robić będę sam, także o koszty robocizny się nie obawiam. A na sam koniec zalać to jakimś dobrym olejem, i tu też proszę o pomoc co to może być za olej.

Mógł bym kupić drugi, ale skąd będę wiedział w jakim jest stanie? a jak wyremontuje to będę miał pewność iż wszystko będzie hulać.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

P.S Wszystkie potrzebne klucze będę miał.



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Remont silnika ADL 1.8 16v

Post autor: sgrodnicki » pn sie 26, 2013 06:42

Widzę, że nikt nie odpowiada więc, zajmę się tematem z innej strony. Bierze olej w ilości nie przekraczającej litr na tysiąc kilometrów, oczywiście rura wydechowa jest zasmolona z tego powodu. Co jest bardziej prawdopodobne? uszkodzona głowica(wydaje dziwne dźwięki) czy słupek a raczej zespół tłokowy?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Remont silnika ADL 1.8 16v

Post autor: Borys » wt sie 27, 2013 14:51

sgrodnicki pisze:Widzę, że nikt nie odpowiada więc, zajmę się tematem z innej strony. Bierze olej w ilości nie przekraczającej litr na tysiąc kilometrów, oczywiście rura wydechowa jest zasmolona z tego powodu. Co jest bardziej prawdopodobne? uszkodzona głowica(wydaje dziwne dźwięki) czy słupek a raczej zespół tłokowy?

Pozdrawiam

na poczatek remnt głowicy, wymiana prowadnic uszczelniaczy, wymiana lańcucha,
a mając zdjętą głowica sprawdz stan gładzi cylindra jak nie widac nadmiernego zuzycia to mozna by zmienic pierścienie, panewki na korbach, pompe oleju. w sumie jedna robota



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Remont silnika ADL 1.8 16v

Post autor: sgrodnicki » wt sie 27, 2013 17:06

Wielkie dzięki kolego Borys za odpowiedz.


głowica pójdzie do remontu w całości, ale myślisz, żeby podzielić remont silnika na 2 części? Najpierw głowica, i wszystko co z nią związane, złożenie tego do kupy, zalanie jakimś 10W40, i sprawdzenie efektu a potem (o ile nie będzie wystarczająco dobrze) remont słupka? A po remoncie słupka, tego co piszesz i wszystkich uszczelniaczy i zalanie jakimś 5W40?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Remont silnika ADL 1.8 16v

Post autor: Borys » wt sie 27, 2013 23:45

sgrodnicki pisze:Wielkie dzięki kolego Borys za odpowiedz.


głowica pójdzie do remontu w całości, ale myślisz, żeby podzielić remont silnika na 2 części? Najpierw głowica, i wszystko co z nią związane, złożenie tego do kupy, zalanie jakimś 10W40, i sprawdzenie efektu a potem (o ile nie będzie wystarczająco dobrze) remont słupka? A po remoncie słupka, tego co piszesz i wszystkich uszczelniaczy i zalanie jakimś 5W40?

Pozdrawiam

ja wyznaje zasade jak robic to raz a dobrze. potem znowu ściagać glowice nowa uszczelka nowe śruby, robota bez sensu
ale decyzja nalezy do Ciebie, mozna podzielic. Nasszzzz klient nasszzz Pannnn :)



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Remont silnika ADL 1.8 16v

Post autor: sgrodnicki » śr sie 28, 2013 19:57

No to prawie wszystko jasne, a jakie wymiary mają pierścienie w tym silniku? i Czy kupować je w jakimś sklepie motoryzacyjnym czy innym, np. przez internet. Oraz jaki olej zalać po zrobieniu tego wszystkiego?



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Remont silnika ADL 1.8 16v

Post autor: Borys » czw sie 29, 2013 08:10

sgrodnicki pisze:No to prawie wszystko jasne, a jakie wymiary mają pierścienie w tym silniku? i Czy kupować je w jakimś sklepie motoryzacyjnym czy innym, np. przez internet. Oraz jaki olej zalać po zrobieniu tego wszystkiego?

pierscienie mozesz zobaczyc tu http://auto-parts.spb.ru/cat/au/au.myca ... zp3gIrIA==" onclick="window.open(this.href);return false;

a skąd je weźmiesz to bez znaczenia

olej docelowo bym zalał albo motula 300v, albo valvoline VR1 Racing



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości