twardy pedał hamulca - ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lechuses
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 23, 2010 17:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: lechuses » sob sie 10, 2013 12:34

Przepraszam za zły dział, nie zauważyłem odpowiedniego.


Witam, mam otóż pewien problem oraz prośbę o pomoc ponieważ od 3 dni mam twardy pedał hamulca oraz świeci się kontrolka ABS oraz hamulca. Pompa według mnie jest sprawne ponieważ sprawdzałem następująco: 3x wcisnąłem pedał hamulca na zgaszonym silniku, za trzecim razem trzymałem mocno i odpaliłem silnik, pedał troszkę opadł ale i tak powinien opaść więcej. Płynu nie uciekło nigdzie, wycieków nie ma. Zanim mi się tak stało to czasami zaświeciła się kontrolka hamulca ale hamulec działał poprawnie. Proszę pomóżcie, co miałbym sprawdzić, najlepiej tak dokładniej bo mechanikiem nie jestem, ale też nie boję się rąk ubrudzić. Dziękuję z góry


Nie sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika.

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: Witek.J » ndz sie 11, 2013 11:07

Elektryczna pompa wspomagająca hamulce włącza się?



lechuses
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 23, 2010 17:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: lechuses » pn sie 12, 2013 01:08

jak sprawdzić tą elektryczną pompę wspomagającą hamulec?


Nie sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika.

Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: piotrek.radom » pn sie 12, 2013 10:07

Padł któryś czujnik od ABS obstawiam któryś w tylnym kole. Klasyczna usterka.Podłącz pod kompa i Vag ci powie. Co do twardego hamulca ja miałem tak w Audi A3, objaw był taki, że pedału hamulca we dwóch nie mogliśmy wcisnąć, a hamowania prawie nie było. Okazało się padnięte serwo hamulca.



lechuses
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 23, 2010 17:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: lechuses » pn sie 12, 2013 13:55

Panowie, nie wiem co i jak to się stało ale dzisiaj rano odpalam swojego wieśwagena i patrzę a tam kontrolki hamulca i abs zgasły, wciskam pedał hamulca i jest tak jak powinien być . No szok. Wie ktoś co to mogło się zrobić? bezpiecznik jakiś czy przekaźnik? jest może przekaźnik od pompy wspomagania hamulca?


Nie sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika.

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: Witek.J » pn sie 12, 2013 22:46

Możliwe że przekaźnik lub bezpiecznik od pompy nie załączał prądu. Możliwych jest też kilka innych przyczyn. Teraz się tego nie dowiemy, okaże się przy następnej awarii :hmm:



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: piotrek.radom » wt sie 13, 2013 12:26

Ja bym nie ryzykował i nie czekał do następnego zapalenia się kontrolek tylko sprawdził to w porządnym warsztacie. W końcu to hamulce i od tego zależy nasze życie.Jasne można ryzykować, że przy 140km/h hamulce będą działać , a jeśli nie zadziałają to co dalej? :shock:



lechuses
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 23, 2010 17:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: lechuses » wt sie 13, 2013 19:28

kontrolki się zaświeciły, przeczyściłem przekaźniki i wymieniłem bezpieczniki ale to nie pomogło. Może muszę nowe przekaźniki kupić, tak mi się wydaje, nic innego do głowy mi nie przychodzi. Zauważyłem, ze jak pedał jest twardy to płyn hamulcowy w zbiorniku podniósł się ponad kreskę MAX, gdy hamulce były dobre to było pomiedzy MIN a MAX.


Nie sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika.

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: Witek.J » czw sie 15, 2013 12:23

lechuses pisze:Zauważyłem, ze jak pedał jest twardy to płyn hamulcowy w zbiorniku podniósł się ponad kreskę MAX, gdy hamulce były dobre to było pomiedzy MIN a MAX.
Tak ma być, jeżeli pompa działa to część płynu jest pompowana do akumulatora ciśnienia i jego poziom w zbiorniku opada.
Sprawdź czy dochodzi zasilanie do tej pompy, może po prostu silnik elektryczny który ją napędza padł. Taka dwu pinowa wtyczka z grubymi kablami przy urządzeniu ABS to właśnie zasilanie o którym mówię. Rozepnij ją i sprawdź czy jest prąd po włączeniu stacyjki.



lechuses
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 23, 2010 17:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: lechuses » pt sie 16, 2013 13:29

Sprawdziłem napięcia na wtyczkach bo nie wiem która jest od którego. Teraz podejrzewam, ze ta zaznaczona czerwonym kolorem jest od tego silnika elektrycznego, nie ma tam napięcia po przekręceniu kluczyka, ta zaznaczona na zielono ma napięcie. Czy usterka została już zdiagnozowana? Wybaczcie mi tak głupie pytania ale wolę się upewnić tutaj od Was się dowiedzieć niż jechać do mechanika i zostawić tam 100zł za jakiś drobiazg.


Nie sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika.

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: Witek.J » ndz sie 18, 2013 11:10

lechuses pisze:Czy usterka została już zdiagnozowana?
Częściowo tak, brak zasilania pompy wspomagającej. Winy może być bezpiecznik, przekaźnik, wyłącznik ciśnieniowy lub ewentualnie połączenia elektryczne kabli.



lechuses
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 23, 2010 17:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

twardy pedał hamulca - ABS

Post autor: lechuses » ndz sie 18, 2013 14:35

Info z ostatniej chwili, znowu hamulce działają tak jak powinny. Czyli raczej przekaźnik, trzeba kupić nowy bo czyściłem go ale to nie dało rady. Dowiedziałem się, że elektryczny silnik był robiony bo czasem się zacinał, więc zakupię przekaźnik i dam znać czy to pomogło. Dzięki wielkie za pomoc, browar zimny się należy.


Nie sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości