słabo jedzie przy włączonej kilimie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: Fastener » wt lip 30, 2013 11:04

Witam mam problem przy włączonej klimie otóż auto tak jakby coś muliło ( ma bardzo ciężko ) ciężko go rozbujać, słaby dół i duży spadek mocy... Po wyłączeniu klimy ładnie silnik ciągnie. Na biegu jałowym z klimą jest wszystko ok jednak już przy próbie ruszania czuć opór. Wiadomo, że klima obciąża auto, ale żeby aż tak bardzo ? Klimy ostatnio nie nabijałem, ładnie chłodzi, silnik 1.4 16V Podejrzewam rolkę jednak nie wiem jak ją sprawdzić przyglądałem się jej jednak nic nie widać ani nie słychać podejrzanego. Czy wina tkwi w sprężarce ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: jhosef » wt lip 30, 2013 11:45

No niestety ale klima obciąża silnik. Zwłaszcza jak jest stosunkowo mały. U mnie w dieslu czuć różnicę jak podczas jazdy włączę klimatyzację.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: Waqa » wt lip 30, 2013 12:10

Fastener czego się spodziewałeś po 1.4? w tym silniku klima zamula i tak slaby motor. :crazy:



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: Fastener » wt lip 30, 2013 12:12

Waqa nie wiem czy po prostu nie miałem okazji korzystać cały czas z kilimy, ale wydaje mi się, że teraz jakoś bardziej go muli ciężko nabiera prędkości i przy ruszaniu z pół sprzęgła ( 2 bieg ) to jest zamuł chwilowy ...



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: bugatti415 » czw sie 01, 2013 20:07

Hej.Ja mam u siebie silnik 1.6 SR 100 KM i przy wlaczonej klimie tez odczuwam spadek mocy.Robi sie bardziej mulowaty.No niestety sprezarka obciaza dodatkowo silnik.Tez mnie to denerwuje.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: Fastener » czw sie 01, 2013 20:47

Ok na wolną chwilę sprawdzę sprężarkę i koło przy pasku. Też tak macie, że podczas jazdy wciśnięcie przycisku klimy szturchnie autem ?



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: bugatti415 » czw sie 01, 2013 21:08

Podczas jazdy jak wlaczam klime to nie odczuwam raczej szarpniecia.Ale na postoju jak wlacza sie klime to obroty silnika lekko wzrastaja.



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: Robson91 » sob sie 03, 2013 05:46

mi zamula 1.8 przy klimie a co dopiero 1.4 :D ale przy tych upałach lepiej mieć niż nie mieć ;)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: PinkFloyd » sob sie 03, 2013 09:26

Ja ma Audi A2. z silnikiem 1.4 16v auto lekkie ale przy upale na klimatroniku przy ruszaniu ostro zamula, jak temp. Spada ponizej 22 st nie jest źle ale mocy klima dużo zabiera w tych samochodach, czym auto ma wiecej momentu obrotowego to tego nie czuc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: Qto » wt sie 06, 2013 22:42

już kilka razy pisałem na forum, że po kupnie auta nie odczuwałem różnicy czy klima włączona czy nie...teraz odczuwam zdecydowanie. Podejrzewam zmęczenie wentylatorów...że to one mają większe zapotrzebowanie na energię (prąd) - jeden z wentylatorów na pewno pracuje za głośno, więc coś mu dolega. Klimę (konkretnie Climatronic) mam włączoną zawsze, nie chodzi jedynie kiedy temperatury na to nie pozwalają...ale nawet wtedy nie ma u mnie "ECON" na wyświetlaczu :)



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: Fafik258 » śr sie 07, 2013 07:35

Qto pisze:Podejrzewam zmęczenie wentylatorów...że to one mają większe zapotrzebowanie na energię (prąd)
Coś w tym jest bo u mnie czasem sterownik potrafi przejść w "drugi stopień zasilania" Podnosi obroty z 800 na 1000 ale tylko czasem i tylko podczas pracy klimy. Lecz może mieć też to wpływ z uwalonym regulatorem napięcia lub alternator. W każdym razie spadek osiągów jest odczuwalny zwłaszcza z "dołu"
Robson91 pisze:ale przy tych upałach lepiej mieć niż nie mieć ;)
:pub:



js22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 11, 2012 16:54

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: js22 » śr sie 07, 2013 09:11

Zależy od mocy silnika. U mnie w Golfie czuć też spadek mocy. W BMW nie czuć żadnej.



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Re: słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: jointone » śr sie 07, 2013 13:24

Qto pisze:już kilka razy pisałem na forum, że po kupnie auta nie odczuwałem różnicy czy klima włączona czy nie...teraz odczuwam zdecydowanie. Podejrzewam zmęczenie wentylatorów...że to one mają większe zapotrzebowanie na energię (prąd) - jeden z wentylatorów na pewno pracuje za głośno, więc coś mu dolega. Klimę (konkretnie Climatronic) mam włączoną zawsze, nie chodzi jedynie kiedy temperatury na to nie pozwalają...ale nawet wtedy nie ma u mnie "ECON" na wyświetlaczu :)
Na postoju jak przelaczyz z econ na auto tez nie czujesz nic? Obroty na chwile nie spadaja?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

słabo jedzie przy włączonej kilimie

Post autor: marcin7x5 » śr sie 07, 2013 13:30

Tak układ klimatyzacji jest zestrojony, że po właczeniu klimy obroty biegu jałowego muszą zostac podniesione -dot benzynowych silników. Jeżeli tak sie nie dzieje to cos jest nie halo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości