Felerna skrzynia biegów :(

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Diamondboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sie 17, 2010 19:57
Lokalizacja: Siedlce

Felerna skrzynia biegów :(

Post autor: Diamondboy » śr lip 31, 2013 06:10

Witam, w gólfie posiadam starego automata :( kiedyś biegi wchodziły w porządku ale po przekroczeniu km, nadeszła zmiana oleju. Po zmianie u jakiegoś magika, strasznie ciężko wchodził wsteczny więc był wlany olej shella z wózków widłowych (1l prawie 100zł w sklepie). Od jakiegoś pół roku 4 wchodzi mizernie a jak wejdzie to obroty szaleją a prędkość jakby staczał się z górki. Auto od 110km/h wcale nie idzie do przodu. Ostatni czasy przez skrzynię, skończyłbym w piachu przy wymijaniu tira. Proszę jak możecie podajcie przyczyny jakie mogą być związane z tym problemem. Wczoraj jechałem obwodnicą Mińska, było czuć, że zmienia na 4 ale tak jakby coś się ślizgało i auto nie łapało prędkości. Też te biegi wchodzą (za mocno?) myślę, że dobrze to opisałem. Autem przy zmianach biegu szarpie mocno, tzn, czuć mocne szarpnięcie. Czy to też jest norma w tej skrzyni. Byłbym wdzięczny przy okazji za podanie książki napraw tego auta. Z góry pozdrawiam Vagowiczów.


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Felerna skrzynia biegów :(

Post autor: jhosef » śr lip 31, 2013 09:13

A co Ty za olej z wózków widłowych zalałeś?

Ogólnie powinien być specjalny olej do automatów, do mk3 zdaje się DextronIII.



Awatar użytkownika
Diamondboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sie 17, 2010 19:57
Lokalizacja: Siedlce

Felerna skrzynia biegów :(

Post autor: Diamondboy » śr lip 31, 2013 18:36

nie wiem co to za olej z wózków dokladnie, ale od automatów. Nie ja to robiłem, gdyż wtedy auto nie było moje, po tym oleju jakiś magik na warsztacie wlał inny i ta cała z tą skrzynią się dzieje :rozpacz:


Obrazek

ozzy1979

Felerna skrzynia biegów :(

Post autor: ozzy1979 » śr lip 31, 2013 19:31

Diamondboy pisze:Po zmianie u jakiegoś magika
Pierwsza zasada obsługi ASB: nie daje się jej serwisować partaczom i lepiarzom...
Diamondboy pisze:był wlany olej shella z wózków widłowych (1l prawie 100zł w sklepie)
Jezus... :rotfl:
Diamondboy pisze:Proszę jak możecie podajcie przyczyny jakie mogą być związane z tym problemem
1. Lepiarz zamiast porządnego warsztatu robiącego ASB
2. Całkowicie niezgodny olej ze specyfikacją skrzyni
Diamondboy pisze:tak jakby coś się ślizgało i auto nie łapało prędkości
Bo masz gówniany olej zalany, normalne
Diamondboy pisze:Czy to też jest norma w tej skrzyni
Tak, to norma dla skrzyń zalewanych nieodpowiednim olejem i serwisowanych u lepiarzy... Skrzynia serwisowana u fachowca na porządnym oleju zmienia biegi ledwo wyczuwalnie.
Diamondboy pisze:Byłbym wdzięczny przy okazji za podanie książki napraw tego auta.
Przecież w necie tego pełno - 'VW Golf III instrukcja obsługi" A jaki olej należy stosować w skrzyni to masz na bagnecie od poziomu w skrzyni (o ile ta skrzynia ma bagnet).
Dobra, pojechałem trochę po tobie, teraz porada:
1. jedziesz do PORZĄDNEGO warsztatu specjalizującego się w ASB i robisz dynamiczną wymiane oleju. Następnie zalewasz ją odpowiednim olejem który ma byc do niej przewidziany (ale nie byle łajno tylko firmowy olej i nie jakieś polskie hipole). O ile skrzynia nie została zajechana (a wierz mi, jest tam 100 elementów, które można uszkodzić nieodpowiednim olejem, obsługą i eksploatacją), to powinna zacząć chodzić normalnie. I nie radzę oszczędzać kasy na olejach i serwisowaniu u partaczy bo tak to się kończy. I pamietaj o zmianie filtra w skrzyni.



Awatar użytkownika
Diamondboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sie 17, 2010 19:57
Lokalizacja: Siedlce

Felerna skrzynia biegów :(

Post autor: Diamondboy » śr lip 31, 2013 19:53

dzięki za info :) :bigok: w nast. tyg pędzę do aso i zmienią olej


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Felerna skrzynia biegów :(

Post autor: jhosef » śr lip 31, 2013 20:13

Nie jedź do Aso tylko serwisu skrzyń. Ale wymianę trzeba przeprowadzić dynamicznie.Podczas statycznej wymienisz tylko połowę oleju w skrzyni.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości