Stan rozrządu VW Golf 5 po długim postoju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sielanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 01, 2013 19:16

Stan rozrządu VW Golf 5 po długim postoju

Post autor: sielanek » czw maja 16, 2013 10:38

Witam, wiem, że ten temat był kilkukrotnie ( a nawet więcej ) razy poruszany na forum, ale każdy przypadek według mnie jest indywidualny, dlatego zwracam się do was :) Niecałe trzy lata temu ojciec zakupił VW GOLF V 1,9 TDI 105KM ( kod silnika BXE ) 2007 rocznik. Samochód ma przejechane 130 tys. km i przez te trzy lata stał na placu z różnych przyczyn, więc był jeżdżony tylko 3 lata. Stan licznika ( 130 tys. ) jest pewny na 100% ( ASO ). Teraz przyszedł czas na to, że samochodzik wpadł w moje ręce i mam następujący problem. W ASO poprzedni właściciel nie robił rozrządu, ale nie jestem pewnien czy nie robił go u innego mechanika, ale nie moge znaleźć nigdzie naklejki mechanika o tym czy taki zabieg był robiony ( nie wykluczone, że dlatego, że ojciec wymieniał kilka części przedniej karoserii, bo samochód był po delikatnym zderzenie, lecz nie uszkodziło się nic więcej oprócz karoserii, więc możliwe, że naklejka była na starych elementach ). Chodzi o to, że jestem na poniedziałek umowiony na rozrząd, ale pilnie potrzebuje samochodu przez weekend i nie wiem czy wsiadać czy nie. Oczywiście uzupełniłem wszystkie płyny. Jak wygląda sprawa z rozrządem w tych samochodach? Wytrzyma jeszcze? Nie mówie tu o 10 tysiącach km tylko około tysiącu jeszcze na tym rozrządzie? Myślicie, że mogę śmiało jechac, czy zbyt duże ryzyko? Jedyną usterką w samochodzie są jeszcze święcące kontrolki wspomagania, abs i układu hamującego, ale podejrzewam, że to tylko błędy po rozładowaniu i wymianie akumulatora, bo wszystkie systemy dobrze działają. Proszę o obiektywna opinię i z góry dzięki ;) Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Stan vw golf 5

Post autor: jhosef » czw maja 16, 2013 10:46

Po pierwsze to doprecyzuj temat.

Nikt nie powie Ci ile wytrzyma rozrząd. Ogólnie nie sądzę aby coś mogło się stać, choć auta nie lubią postoju. Jeśli bardzo się matwisz to bez zdjecia osłony paska i przynajmniej pobieżnej oceny wizualniej nic nie da się powiedzieć.

Kontrolki ABS, ESP i poduch mogą być przez słaby akumulator.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Stan vw golf 5

Post autor: Kamel » czw maja 16, 2013 10:55

sielanek Ty nie marudź tylko zrób podstawowy serwis, zwłaszcza, że - jak piszesz - samochód stał 3 lata.
Tak więc wymień kompletny rozrząd z pompą, wymień również płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej, filtry.
Teoretycznie ten tysiąc możesz przejechać, ale nikt Ci nie da gwarancji, że nic się nie stanie, tak więc jedziesz na własne ryzyko :bigok:

Co do kontrolek to ten typ tak ma.. Po odpięciu czy przy słabym aku kontrolki się zaświecą, ale po przejechaniu kawałka powinny zgasnąć.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

sielanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 01, 2013 19:16

Stan vw golf 5

Post autor: sielanek » czw maja 16, 2013 10:56

Chodzi mi głównie o to, czy moge zrobić jakieś 1000 km zanim wymienię rozrząd, jeśli samochód ma taki przebieg, tyle stał i nie wiem czy był już kiedyś robiony rozrząd. To idę zaraz spojrzeć na pasek - czy jak zrobie zdjęcia, będziesz w stanie to ocenić?

@Kamel
No właśnie na to wszystko jestem umówiony w poniedziałek :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Stan rozrządu VW Golf 5 po długim postoju

Post autor: doggie » pt maja 17, 2013 09:43

sielanek pisze: Wytrzyma jeszcze?
nikt nie jest jasnowidzem, interwał wynosi chyba 120 tys km lub 5 lat ale pewny nie jestem bo np. w BLS-ie od roku modelowego 2007 interwał wydłużono do 150 tys km, mimo wszystko ja przez weekend bym go używał



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości