Szarpie na zimnym

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Szarpie na zimnym

Post autor: BolekLodz » śr maja 08, 2013 14:40

kubarog, Zdaję sobie sprawę z tego, że ten silniczek jest krokowy, więc nie pracuje w trybie 1 - 0. Ale po rozłączeniu napięcia klapka się otwiera w ogóle, niezależnie od tego, w jakiej pozycji byłaby gdyby to napięcie dopływało.
Po otwarciu tej klapki nie będzie "muła", jeśli silnik będzie miał dostateczna temperaturę (po przejechaniu kilkuset metrów)., Mam taki gaźnik i tak to działa.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

Szarpie na zimnym

Post autor: kubarog » śr maja 08, 2013 22:50

Po rozłączeniu klapka otwiera się na maks. nie wiem jak to u Ciebie działa ale gdy jest wszystko w porządku to w takim wypadku silnik ma muła i ciężko się na obroty wkręca.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Szarpie na zimnym

Post autor: BolekLodz » czw maja 09, 2013 13:05

U mnie jedyną ingerencją było zrobienie wyłączania ssania przyciskiem. Klapka sie otwiera i nic nie zmniejsza dopływu powietrza do silnika. Przecież w sprawnym gaźniku, ssanie też musi się kiedyś wyłączyć, więc ta klapka tak czy inaczej opadnie. A w kwestii osiągów, to nie mam żadnych zastrzeżeń, bo auto przyspieszało doskonale.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

albin88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:54
Lokalizacja: Wyszków

Szarpie na zimnym

Post autor: albin88 » ndz maja 26, 2013 22:17

Wymieniłem ten niebieski czujnik temperatury i wygląda na to, że już jest w porządku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości