Wymiana Przewodu Klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RazG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 26, 2013 18:00

Wymiana Przewodu Klimatyzacji

Post autor: RazG » sob kwie 20, 2013 22:56

Witam.
Pojechałem wczoraj napełnić klimę lecz okazało się że przewód od klimatyzacji umieszczony na zdjęciu jest rozszczelniony w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Zarobienie tego przewodu kosztuje 150 zł+ 50 zł wyjęcie i ponowny montaż przewodu. Postanowiłem sam kupić taki przewód na allegro używany i samemu go wymienić. Moje pytanie jest następujące: Czy ktoś z Was może wymieniał ten przewód i mógłby mi coś doradzić co do wymiany? Dziś przyglądałem się jego mocowaniu to wygląda na prostą sprawę dwie śruby(na klucz ampulowy ) i tyle. Chciałbym wiedzieć też jak tam jest z jego uszczelnieniem podczas przykręcania ? Na allegro jak przeglądałem przewody, aby kupić to widziałem że na końcach przewodów jest uszczelka i to tylko ona odpowiada za uszczelnienie układu od klimatyzacji?

Proszę o jakieś wskazówki co do wymiany przewodu. Każda rada mi się przyda.

Pozdrawiam
Kod katalogowy przewodu: 1J0820721AC
Obrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Wymiana Przewodu Klimatyzacji

Post autor: muszkatobiasz » sob kwie 20, 2013 23:56

niema z tym problemu odkręcasz śruby wyciągasz oczyszczasz otwór oraz rurkę zakładasz oring może być stary jak nie jest spękany itp możesz lekko przesmarować oring i gniazdo np wd i wciskasz dokręcasz i gotowe



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana Przewodu Klimatyzacji

Post autor: Michał_1977 » ndz kwie 21, 2013 06:11

Tak jak pisze muszkatobiasz,żadna filozofia,ale o-ringi to ja jednak zaleciłbym nowe :bajer:
Czynnik klimy trochę kosztuje i jak niedługo pojawi się wyciek na tym wężu,to sam sobie będziesz w brodę pluł...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
bartos 2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 16:25
Lokalizacja: jarosłaVWiec

Wymiana Przewodu Klimatyzacji

Post autor: bartos 2008 » pn kwie 22, 2013 21:46

mi koleś z warsztatu zajmującego się serwisem klimy powiedział że jak się ładuje klimę nowym "gazem" to on w sobie zawiera jakiś uszczelniacz, ale żeby wszystko dobrze pracowało i nie było dziwnych przecieków na złączach to należy klimę co ok 2 tygodnie włączać chociaż na parę minut, tak żeby popracowała i wszystko powinno być dobrze. Przegląd klimy robi się co 2 lata. :helm:


[img]http://images48.fotosik.pl/34/7a8361a264f9111a.jpg[/img]

pozdrowionka

RazG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 26, 2013 18:00

Wymiana Przewodu Klimatyzacji

Post autor: RazG » wt kwie 23, 2013 22:15

Teraz dopiero co wiosna się rozpoczęła a zimą klima cały czas była włączona praktycznie podczas jazdy a mimo wszystko przewód się rozszczelnił;/ Dziś zamówiłem nowy , czekam na kuriera i będę wymieniał przewód na drugi.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Wymiana Przewodu Klimatyzacji

Post autor: muszkatobiasz » wt kwie 23, 2013 22:48

układ może się w każdym momencie rozszczelnił lato zima niema reguły tyle że latem prędzej to zauważysz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości