1,8 16V dymi na niebiesko

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

1,8 16V dymi na niebiesko

Post autor: Johnatan » wt kwie 09, 2013 21:37

Witam. Zauważyłem ze auto dymi na niebiesko ale nie wciąż... nie jest to mocno... a gdy da mu się przygazówke na postoju do 5tyś to dymek wylatuje gdy on schodzi z obrotów.. Sprężanie to 12 12,5 13 12,5. Co może być tego powodem?
Auto jest świeze i nie wiem ile oleju może brać.. Mam do wymiany rozrząd to chcialem wszystko na raz zrobić. Słyszałem o dość skomplikowanym manewrze wymiany gumek w głowicy bez zwalanie głowicy, czy jest opłacalne grzebać sie z tym czy rzadko kiedy gumki pomagają.. dostałem cene uszczelki pod głowicę 60zł gumki 20zł i teraz pierścienie.. 1,8 8v 55zł cylinder, GTI 16v 150zł na cylinder.. nieby to samo mówi sprzedawca ale może być budowa trapezowa lub inna.. czy wymieniać tylko zgarniające pierscienie? Prosze o pomoc. czy pierscienie 8v pasują ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: 1,8 16V dymi na niebiesko

Post autor: Vii » śr kwie 10, 2013 07:14

Pewnie można uszczelniacze wymienić bez ściagania głowicy ale skąd wiesz czy prowadnice zaworów są OK? Ja bym ściągnał głowice i zrobił prima sort, a nie robil podwójnie.



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

1,8 16V dymi na niebiesko

Post autor: piotrek gti_abf » śr kwie 10, 2013 21:59

Wymieniaj najpierw uszczelniacze zaworów, koszt nie jest duży, za to duża może być poprawa. Jak by się mu czasem nie poprawiło to wtedy wymień pierścienie. U mnie wymiana samych uszczelniaczy pomogła w 100% :-)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

1,8 16V dymi na niebiesko

Post autor: Johnatan » czw kwie 11, 2013 06:40

oki czyli. kupie uszczelniacze i uszczelkę pod głowicę. Czy jest aż tak koniecze planowanie głowicy ? Wymienie uszczelkę pod głowicą i gumki i gdyby był nie wypał i wciąż dymił to moge to wszystko rozebrać i na tej samej uszczelce złożyć drugi raz? i czy pierscienie z 8v pasują do 16V ? pozdrawiam.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości