dwa rodzaje silników 1.6 AEA???

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

husik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob mar 15, 2008 17:06
Lokalizacja: Leszno

dwa rodzaje silników 1.6 AEA???

Post autor: husik » sob kwie 06, 2013 21:34

Witam, szykuje mi sie wymiana silnika w moim golfie, silnik 1.6 AEA, przegladajac na alledrogo silniki natrafilem na dwa rodzaje, tzn w innym miejscu znajduje sie lapa silnika, w jednych silnikach jest przy rozrzadzie, a w drugich z tylu, ja mam ta z tylu, i tu moje pytanie, czy moge kupic silnik z lapa obok rozrzadu?? czy to jest na zasadzie ze odkrecam ta lape przy rozrzadzie i montuje swoja z tylu?? czy nie ma takiej mozliwosci i musze kupic identyczny silnik ja ten ktorego posiadam??? z gory podziekowal. Pozdravwiam:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

dwa rodzaje silników 1.6 AEA???

Post autor: mka 3 » ndz kwie 07, 2013 10:55

husik, kolego w golfie były 3 rodzaje silnikow 1.6 ,75km o kodah ,ABU, AEA, AEE. Mowisz ze masz silnik AEA to bym taki kupował poniewaz spasuje ci kopmputer od sterowania silnika a jak kupisz inny to bys musial zmieniac komputer od sterowania poniewaz kazdy silnik rozni sie od siebie,wiec zmiana na silnik o innym symbolu podniesie koszty i jest to nie oplacalne. co do tych zdjec to pierwszy mi wyglada na AEA a ten drugi to bardziej na 1.4



husik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob mar 15, 2008 17:06
Lokalizacja: Leszno

dwa rodzaje silników 1.6 AEA???

Post autor: husik » ndz kwie 07, 2013 11:03

Na zalaczonych zdj to sa wlasnie silniki 1.6 AEA, na to wychodzi ze sa dwa rodzaje o kodzie AEA, z tego co widac to wlasnie roznia sie mocowaniem do budy, ja mam mocowanie tak jak na pierwszym foto, chodzi mi oto czy moge zalozyc silnik ten z drugiego zdj, czy jest mozliwosc przelozenia lapy i po sprawie, czy wogole nie podejdzie do mojej budy



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

dwa rodzaje silników 1.6 AEA???

Post autor: mka 3 » ndz kwie 07, 2013 13:02

husik, skad wiesz ze jest to silnik AEA na drugim zdjeciu ?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

dwa rodzaje silników 1.6 AEA???

Post autor: Johnatan » ndz kwie 07, 2013 13:32

Pierwszy to mono AEA a drugi to wielopunktowy AEE. tak widać po obudowie filtra lecz.. obydwa mają aluminiowe kolektory ssące a AEE ma plastikowy... wydaje mi sie że dwa to AEA Mozesz kupic obojętnie z jakimi łapami bo i tak masz wszystko uszykowane pod swoją konstrukcje budy. Szykaj silnika takiego jak ty masz bo bedziez musiał wszystko zmieniać ECU itd a tak zmienisz słupek i pasuje.. Kup cały silnik ale zapłać jak za slupek, wymień silnik i sprzedającemu odwieź swoje podzespoły jak alternator, kolektory przepustnica..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dwa rodzaje silników 1.6 AEA???

Post autor: Qto » ndz kwie 07, 2013 13:45

co do samych łap...te same silniki były montowane w różnych budach, więc i łapy mogą być różne...
Johnatan pisze:Szykaj silnika takiego jak ty masz
:bigok:



husik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob mar 15, 2008 17:06
Lokalizacja: Leszno

Re: dwa rodzaje silników 1.6 AEA???

Post autor: husik » ndz kwie 07, 2013 14:17

mka 3 pisze:husik, skad wiesz ze jest to silnik AEA na drugim zdjeciu ?
pewien nie jestem ze to AEA, wzoruje sie na tym co ludzie pisza na aukcjach:). Tak wiec dziekuje Panowie za cenne rady i info. Pozdravwiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 205 gości