Jak Otworzyc Golfa 2000r 1.9 TDi Cabrio110 km bez kluczyka..

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawel_orso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 27, 2013 01:07

Jak Otworzyc Golfa 2000r 1.9 TDi Cabrio110 km bez kluczyka..

Post autor: pawel_orso » śr mar 27, 2013 01:55

Witam, jak narazie podgladalem strone ale jak to bywa "jak trwoga to... sie zarejestruj" :) szukalem w roznych tematach i nic nie znalazlem.
Zdaje sobie sprawe, ze bedac nowym, pomoc moze byc ograniczona z racji braku zaufania, ale do sedna...
Jestem szczesliwym posiadaczem Golfa 4 1.9 TDi i na moje nieszczescie jest chyba ktos co mi pozazdroscil, bo porozwalal mi zamki od drzwi... moze i zlodziej ale w takim razie dlaczego nie przez dach, jak to tylko szmata? skonczylo sie na rozwalonych zamkach i kilku bolacych rysach na drzwiach ale reszta cala. Zeby bylo malo jezdzac ostatnio malo samochodem i widzac jaka mamy pogode odlaczam akumulator, co niestety uniemozliwia otwarcie pilotem, ktory i tak na 10 raz dziala, ale to juz inna bajka...
A wiec zamki porozwalane, pilot nie dziala, zostaje mi wejsc przez bagaznik? i tutaj nastepny problem... mam 4 kola na tylnych siedzeniach ktore dotykajac przednich foteli umozliwiaja wypchecie siedzenia i wslizgniecie sie w celu otwarcia czegokolwiek..... Czuje sie jak jakis koles z filmu ktory jest delikatnie mowiac wystawiony na probe cierpliwosci, bo co malo wazne w takiej sytuacji, moj portfel znajduje sie w kieszeni drzwi od strony kierowcy z oczywiscie prawkiem dowodem itd...ale do zaistnielej sytuacji to juz jest tylko szczegol...mieszkam we wloszech i moze po prostu nie lubia "obcych" i stad te "zarciki", nie wiem ale wiem jedno.....POMOCY!!
Oczywiscie niepotrzebna mi pomoc w stylu - nie powinienes tak robic albo jak to jestem glupi ze zostawilem itd. itd... nie pouczaj, pomóż!!
nie probuje nikogo okrasc, nie bede robil nikomu konkurencji, moge podac dane samochodu, badz moje, numery nadwozia rejestracje itd.
z gory dziekuje!!



Piotrek 4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 23:00
Lokalizacja: Śląskie

Jak Otworzyc Golfa 2000r 1.9 TDi Cabrio110 km bez kluczyka..

Post autor: Piotrek 4 » śr mar 27, 2013 10:14

Witaj, sprawa przykra... Moim zdaniem (skoro wkładki masz rozwalone), nie pozostaje nic innego jak przekręcenie siłowe wkładki. Jakiś płaski, bardzo mocny śruborkęt wsadzić zamiast kluczyka i próbować przekręcić (środek wkładki powinien się poddać i przekręcić zabierak na końcu wkładki, otwierając drzwi). Pozdrawiam



ALBINERO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 27, 2013 13:29

Jak Otworzyc Golfa 2000r 1.9 TDi Cabrio110 km bez kluczyka..

Post autor: ALBINERO » śr mar 27, 2013 13:55

Nie wiem jak wygląda tylne okno w płóciennym dachu ale jak jest na tyle duże to może warto odpruć nitki i je wyjąć żeby wejść przez nieWarto też zapytać przed tym manewrem o koszt wszycia go po takim zabiegu. Może to będzie tańsze jak wybijanie szyby .



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Jak Otworzyc Golfa 2000r 1.9 TDi Cabrio110 km bez kluczyka..

Post autor: Lipek81 » śr mar 27, 2013 23:27

Siłowe przekręcenie wkładki nic nie da, ponieważ tam są takie zamki, jak w mk3 - mają taką płetwę, która przy próbie siłowego otwarcia zamka po prostu się łamie.
Rozwiązania są w zasadzie 2:
1. położyć się pod silnik i podłączyć z prostownika masę do nadwozia i + 12V do grubego przewodu przy rozruszniku, następnie otworzyć go z pilota. Problemem tutaj może być osłona pod silnik, jeżeli ją masz.
2. Nie jestem pewien, jak jest w cabrio, ale w zwykłym mk3 masz centralny zamek pneumatyczny, a pompka jest przy prawej tylnej lampie. Można zniszczyć tą lampę, tak, aby włożyć rękę przez otwór po lampie odłączyć wężyk od pompki i dmuchnąć w niego. Przy czym tej metody nie jestem pewien, bo nie wiem dokładnie, jak jest z dostępem do tej pompki.



Awatar użytkownika
pawel_orso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 27, 2013 01:07

Jak Otworzyc Golfa 2000r 1.9 TDi Cabrio110 km bez kluczyka..

Post autor: pawel_orso » czw mar 28, 2013 03:14

Otworzylem!!!! poszukalem troche w necie -poczytalem, poogladalem ( nie wspomne o :los2: , ktorzy otwierali ziemniakiem= fake) ale wreszcie postanowilem, ze podwaze szybe kawalkiem drewienka(jedyne czym dysponowalem) i za pomoca 2 dlugich opasek samozaciskowych(na laczeniu owinalem izolacja z czescia klejaca na zewnatrz aby mogla chwycic cyngwajsik/cypelek od zamkniecia i tez jedyne, czym dysponowalem) i po kilku probach, nawet nie 5 min udalo sie!!!
Jak mowil kolega Lipek81, srubokretem sie nie da-ktos juz to przede mna robil i jak na cale szczescie widac -bez powodzenia a kluczem krecilo sie w kolko.
chcialem zrobic chociaz z 2 zamkow jeden ale niestety byly doszczetnie rowalone.
Po kilku godzinach poddalem sie i pojechalem do VW...... 180 euro + do tego robocizna...AŁA!!!!
i jako ze swieta, musze czekac 10 dni!!!
Piekny lot!!!

pocieszam sie tylko tym, ze koszta moglyby byc duzo wieksze...

Co mi teraz pozostalo to ...Dziekuje Wam za szybka pomoc!!
Jestem w sumie laikiem w tych kwestiach ale jak bede kiedykolwiek mogl pomoc to zapraszam.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości