Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 13, 2013 23:18

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: tomson1 » pn mar 18, 2013 18:59

Witam mam otóż taki problem posiadam golfa 2 z instalacją LPG Lavato
samochód na gazie pracuje bardzo dobrze nie dławi sie nie dusi chodzi równo lecz przy przełączeniu na benzyne samochód zaczyna przerywać i nierówno chodzi na wolnych obrotach chodzi nie równo a gdy daje mu się więcej gazu przerywa i odcina w czym tkwi problem i jak można go zniwelować ??

Ps.. podejrzewam ze poprzedni właściciel jeździł tylko na gazie



Awatar użytkownika
hilon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pn sty 09, 2006 16:18
Lokalizacja: Ustka

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: hilon » pn mar 18, 2013 21:03

Podaj trochę więcej szczegółów odnośnie silnika czy jest on na wtrysku jednopunktowym, lub wielo jak znasz oznaczenie silnika to też się przyda.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: ForeCast » pn mar 18, 2013 21:36

tomson1 pisze:Ps.. podejrzewam ze poprzedni właściciel jeździł tylko na gazie
No to pompa paliwa, skoro na gazie jeździ to zapłon jest raczej ok - na początek sprawdź układ paliwowy, czy nie ma jakiś wycieków, nieszczelności


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

tomson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 13, 2013 23:18

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: tomson1 » wt mar 19, 2013 07:13

silnik to 1,8b 90 km wyciekow nie ma raz zaobserwowałem ze po dniu jazdy na benzynie przestało tak robic na nastempny dzien przy odpaleniu było jakby ok potem znow na gazie wiecej jezdziłem i znow ten sam problem przerywa itp dzis musze jechac jakies 150km a gaz cos nawala bo pali jak smok 60zł-100km ;/ wiec wole na benzynie jechac czy cos moze sie ogolnie stac jesli bedzie troche przerywał ?



Awatar użytkownika
hilon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pn sty 09, 2006 16:18
Lokalizacja: Ustka

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: hilon » wt mar 19, 2013 21:02

Rozumiem, że paliwo w baku jest. Sprawdź filtr paliwa, pompę czy podaje paliwo odpowiednio. Jeżeli masz RP sprawdź podstawę gumową czy nie jest uszkodzona, czy wtryskiwacz podaje paliwo i nie przerywa. Jeżeli masz silnik GU na gaźniku to też sprawdź podstawę i czy paliwo też dobrze dociera. Czy obecnie równo chodzi Ci na LPG przy takim spalaniu czy też zaczął Ci szaleć.



Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: tom cio » wt mar 19, 2013 23:38

Witam. Podepnę się pod temat,mam podobny problem tylko że u mnie szarpanie, przerywanie występuje cały czas(niezależnie od temp silnika i otoczenia) i do ok 2500-3000obr. Wymienione: pompka w zbiorniku, filtr pod samochodem, cały wtrysk, silniczek krokowy, podstawa wtrysku, czujnik temperatury, sterownik wtrysku, posprawdzałem wszystkie przewody. Na lpg chodzi jak złoto ( no może poza tym że pali 14 ), na benzie takie cuda odwala, i to jest tylko wtedy gdy pedał gazu gwałtownie wcisnę, jak po trochu się gazuje to jest ok. Silnik AAM, na gazie od 3000km. W zależności od ustawienia zapłonu na benzynie chodzi jescze gorzej(strzela w wydech) lub wcale nie chodzi. Na gazie wielkiej różnicy mu ustawienie zapłonu nie robi.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: Paweł Marek » śr mar 20, 2013 00:29

tomson1, trzeba podać co masz pod maską, bez tego szkoda ciągnąć temat i gdybać, oprócz GU i RP wymienionych wyżej są przecież silniki na wtryskach mechanicznych i elektronicznych wielopunktowych -w ogóle niema sensu więc wymieniać wszystkich specyficznych przyczyn
tom cio, reset sterownika silnika - opisy na forum po wykonaniu pisz o efektach i pytaj dalej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 13, 2013 23:18

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: tomson1 » śr mar 20, 2013 07:51

silnik 1.8 90 kucy na gaźniku n gazie chodzi rownitko nic nie przerywa nie szarpie tylko na benzynie jest ten problem paliwo w baku jest ale troche mało na czasie wymienie wszystkie filtry i moze zregeneruje gaźnik i uszczelki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: Paweł Marek » śr mar 20, 2013 14:50

tomson1, ponieważ najczęstsza awaria w tym wypadku to pęknięcie membrany zaworu wzbogacania mieszanki to pod tym hasłem wyszukaj o co chodzi i sprawdź to, w drugiej kolejności kontrola szczelności podstawy gaźnika i wszystkich wezyków podciśnieniowych (próba z dezodorantem). Nie oddawaj na razie gaźnika do regeneracji bo zapłacisz krocie a koszt naprawdę potrzebnej naprawy moze być groszowy. Gaźnik to Pierburg 2E2 - to kolejne hasło do wyszukiwarki
I pamioętaj że przełączając na LPG dajesz przełącznik w pozycję zerową żeby się benzyna z gaxnika wypaliła, i dopiero jak się skonczy czyli auto nie chce jechac to dajesz guzik na LPG


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: tom cio » ndz mar 24, 2013 12:04

Paweł Marek, dzięki po resecie na banzynce już chodzi jak powinien. Poszukałem na forum że muszę się wpiąć do 21 pinu w ecu. Ale to już ogarnę.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: Paweł Marek » pn mar 25, 2013 00:31

dokładnie ale najpierw sprawdź emulację sondy lambda, najlepiej sprawdza się ustawienie " na masę" ale można i inne sprawdzić np otwarta lub na falę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 13, 2013 23:18

Problem po przełączniu z LPG na Benzyne

Post autor: tomson1 » pn mar 25, 2013 21:29

ja u siebie w golfiku nie mam sondy ani katalizatora z benzyna problem dalej jest ale zostawiam to w ciul bede jezdził na gazie tak długo az padnie silnik dzis wyregolowałem niby jest walniety reduktor i bedzie duzo palił ale juz jest lepiej za 20zł przejechałem 50km i nadal chodzi wiec sie okaze a jak padnie silnik to bedzie wstawiana kochana Vr6;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości