Podłączenie węży do nagrzewnicy.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Qkis1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 22:08

Podłączenie węży do nagrzewnicy.

Post autor: Qkis1993 » sob mar 16, 2013 14:02

Witam wszystkich..

Już nie mam pomysłów co jest nie tak, więc zwracam się do was po pomoc..

Chodzi o podłączenie węży do nagrzewnicy. Mam instalacje LPG, przez co jest trochę tych trójników ( partactwo poprzedniego właściciela)..
Odpalam silnik, główny wąż oraz pozostałe ( nawet te co wchodzą do nagrzewnicy ) są gorące a ciepłego powietrza nie ma. Wymieniałem nagrzewnice bo tamtą rozsadziło latem i teraz jest problem. Nawet gdy zdejmę jeden z węży to jakby nie było ciśnienia w układzie bo nie potrafi przepchać płyny.

Umieszczam 2 zdjęcia. Dodam kolejne, jeśli nie uda się nic wywnioskować, oraz w razie potrzeby opiszę który jest który.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Łukasz.ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Podłączenie węży do nagrzewnicy. Problem.

Post autor: Jaras » sob mar 16, 2013 15:03

Autko nagrzewa się normalnie? Powiedz mi czy oba węże od nagrzewnicy są gorące ?
Może coś w tym temacie będzie pomocne viewtopic.php?f=143&t=433310



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podłączenie węży do nagrzewnicy. Problem.

Post autor: Paweł Marek » sob mar 16, 2013 21:10

coś nie tak albo nie rozumiem, wżee do reduktora podpięte są typowo to nie robi problemu chyba że gdzieś w okolicy trójników się jakiś osad zrobił i je zatkał. Ale przecież w układzie po rozgrzaniu jest nadciśnienie, jak zdejmiesz wąz od nagrzewnicy to musi być wypływ płynu, nie wiem czy nie masz tylko problemu ze sławnymi gąbkami w klapce przełączajacej ciepłe zimne - opisy na forum. I stąd słabe ogrzewanie mimo normalnie gorącej nagrzewnicy. Można jeszcze łopatki pompy wody sprawdzić, i pasek czy nie odwrotnie na niej jest załozony ma iśc dołem - pod kołem opasowym nie nad.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Qkis1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 22:08

Re: Podłączenie węży do nagrzewnicy. Problem.

Post autor: Qkis1993 » ndz mar 17, 2013 12:01

Gąbki poprawiałem, więc w tym nie jest problem.. Nagrzewnica jest drożna bo dmuchałem w jeden wąż i drugim wywaliło odrobinę płynu..
Wygląda na brak ciśnienia.. Silnik nagrzewa się dobrze, termostat działa bo później puszcza na dolny wąż. Wszystkie węże są gorące, a weże wchodzące do nagrzewnicy tylko do pewnego momentu, a mianowicie do miejsca gdzie wchodzą węże ( wejście / wyjście )..

Sprawdzić pompę?



matpil94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: pn sie 09, 2010 12:58
Lokalizacja: Suchowola

Podłączenie węży do nagrzewnicy.

Post autor: matpil94 » ndz mar 17, 2013 18:02

Brat miał podobny problem po wymianie nagrzewnicy płynu pompy wody było dalej to samo pomogła regeneracja reduktora bo gaz szedł do układu i zapowietrzał całość



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości