Termostat 1.4

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wloczykijas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 09, 2013 21:17

Termostat 1.4

Post autor: wloczykijas » wt lut 26, 2013 18:14

Witam,
Szukajka nie dała mi jednoznacznej odpowiedzi, golf nawet po 20 km nie łapie mi 90 * jest może jedna kreska przed nią, zauważyłem też podwyższone spalanie i wiąże się z tym moje pytanie, czy termostat znajduje się w silniku AXP 1.4 koło alternatora, czy bardziej z boku bloku silnika ? Oraz drugie pytanie czy dam radę sam wymienić go w garażu bez kanału czy podnośnika.
Chętnie bym też zobaczył poglądową aukcję z allegro, który kupić niż potem wymieniać jakby nie pasował.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 665
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Termostat 1.4

Post autor: Golf_Ekipa » wt lut 26, 2013 18:25

Znajduje się w wężu z drugiej strony w bloku silnika, wąż wchodzi w blok silnika przykręcany bodajże na 3 śruby.
Dasz radę wymienić sam w garażu, musisz tylko spuścić płyn do miski zaworek znajduje się u dołu chłodnicy bardziej po prawej stronie (jak stoisz przodem do auta). Jeżeli założysz już termostat musisz wlac spowrotem płyn chłodzący i odpowietrzyć układ, czyli samochód musi osiągnąc temp roboczą 90 *C i wtedy dajesz nawiewy na ciepłe i dmuchawe na max, jednocześnie utrzymuj obroty 2000 - 3000 rpm, do czasu pojawienia się gorącego powietrza. Ewentualne ubytki płynu uzupełnij.

Kup termostat firmy WAHLER

Obrazek

[youtube][/youtube]

mam nadzieje, że teraz bez problemu odnajdziesz gdzie jest termostat ;) :)


VW GOLF MK IV

wloczykijas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 09, 2013 21:17

Termostat 1.4

Post autor: wloczykijas » wt lut 26, 2013 19:13

dzięki wielkie za odpowiedź, mam nadzieje, że trochę lepiej teraz "odetchnie" i spalanie też pójdzie w dół :)

Edit

aa i jeszcze pytanie, jakim płynem go zalać, może być tym samym czy lepiej już nowym, ostatnio musiałem mu dolać z litr



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 665
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Termostat 1.4

Post autor: Golf_Ekipa » wt lut 26, 2013 19:19

A wymieniałeś już płyn po zakupie Golfa kiedyś ? Jak nie to zalej go nowym albo gotowym (np. KULER) albo do rozrobienia z wodą destylowaną i koncentratem G12.
Jak Ci ubyło płynu to sprawdź na odpalonym silniku czy robią Ci sie bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym cieczy i czy są tam plamy oleiste itp. Jeśli tak uszczelka pod głowicą do roboty ...


VW GOLF MK IV

wloczykijas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 09, 2013 21:17

Termostat 1.4

Post autor: wloczykijas » wt lut 26, 2013 22:12

nie, nie wymialelem jeszcze, mam go ok 3 miesiace, i tylko dolalem z litr tego wlaśnie kulera. Żadnych plam z zbiorniku nie mam, czysty płyn



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 665
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Termostat 1.4

Post autor: Golf_Ekipa » śr lut 27, 2013 09:55

To wlej ten sam co wypuścisz. Ewentualnie wymień cały płyn na zimę następną.


VW GOLF MK IV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości