wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: fujimoto » pn lut 25, 2013 13:29

GOLF III, 95.

Pojawił się wyciek, temperatura nie dochodzi do 90 stopni, skacze od 30 do 75, raz więcej raz mniej.
Po za tym mimo wycieku (!!) pojawiło się więcej płynu chłodniczego w zbiorniczku.

Pytanie:
zdjęcie:
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 5293_o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


wyciek jest za tą śrubą nad czujnikiem żóltym- co będzie trzeba wymienić?

2) dlaczego pojawiło się więcej płynu chłodniczego w zbiorniczku? ( nakrętka od środka jest brudna ).


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
Pisar81uy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 20:21
Lokalizacja: Pabianice

wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: Pisar81uy » pn lut 25, 2013 13:36

kolego ja w mk3 wymieniłem ten kruciec i czujnik przy okazji groszowe sprawy często lecą te krućce czujniki siadają. koszt ok krućca nie pamiętam 20zł a czujnik oryginał chyba 55zł


Pisar

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: fujimoto » pn lut 25, 2013 14:19

Pisar81uy pisze:kolego ja w mk3 wymieniłem ten kruciec i czujnik przy okazji groszowe sprawy często lecą te krućce czujniki siadają. koszt ok krućca nie pamiętam 20zł a czujnik oryginał chyba 55zł

Jak wygląda wymiana tego króćca? wystarczy tę śrubę odkręcić od bloku i spuścić płyn?

Jak nazywa się ten króciec bo na allegro go nie widzę


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: arek żet » pn lut 25, 2013 17:36

tak dokładnie spusc płyn i odkrec go i to wszystko



Awatar użytkownika
Pisar81uy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 20:21
Lokalizacja: Pabianice

wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: Pisar81uy » pn lut 25, 2013 17:50

kolego też przejżałem allegro nie moge takiego znaleść co ty masz idź do sklepu moto i kup w sklepie a nie tam szukasz na allegro. pamiętaj że one są mało wytrzymałe


Pisar

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: prezesik25 » wt lut 26, 2013 11:35

... i nie dociągaj śrub od króćca max ile pary w łapie, bo znów pęknie i będzie ciekło.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: Michał_1977 » wt lut 26, 2013 16:35

fujimoto pisze:Po za tym mimo wycieku (!!) pojawiło się więcej płynu chłodniczego w zbiorniczku.
Sprawdź drożność wężyka przelewowego do zbiorniczka i jego króćca w samym zbiorniczku.
Ja ostatnio miałem to samo.Płynu za dużo,a przelewem nic się nie lało.Drucikiem przepchnąłem ten króciec i po problemie.
W takim przypadku układ nie odpowietrza się i może wzrosnąć ciśnienie,przez co powstają wycieki.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: devill4 » wt lut 26, 2013 19:20

prezesik25 pisze:... i nie dociągaj śrub od króćca max ile pary w łapie, bo znów pęknie i będzie ciekło.
to ciekawe po co wstawiają w miejsce otworów metalowe tulejki? prędzej gwint zerwiesz w głowicy dlatego przede wszystkim z umiarem trzeba dokręcać
kruciec Topran 8,5 zł tak więc z allegro to więcej przesyłka wyniesie

swojego czasu zastanawiałem się na lekkim powiększeniem tego otworu bo przelot jest mały ale może tak musi być :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wyciek płynu chłodniczego koło czujnika temperatury

Post autor: Paweł Marek » śr lut 27, 2013 22:45

devill4, nie masz racji, tulejki są z badziewnej blaszki w podróbach, dociągniesz za mocno i rozwalasz króciec. fujimoto, doradzam ci kupno tego króćća w ASO, nie będzie wiele drożej (wiele sklepów też taniej sprowadzi oryginały niż w ASO, i będziesz miał spokój z tym). Jeśli koniecznie chcesz zamiennik - to absolutnie nie Toprana który ci najpewniej w każdym sklepie zaproponują. Taki się rozpada po dwóch latach nadalej.
Co do ilości płynu na razie sprawa nie jest jasna, być może układ się zapowietrza z powodu tej nieszczelności, a może po prostu nie bierzesz pod uwagę że poziom płynu na gorącym silniku zawsze jest z centymetr wyższy niż na zimnym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości