Tłumik sportowy w dieslu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

Tłumik sportowy w dieslu

Post autor: Metiu93 » sob lut 23, 2013 19:01

Witajcie. Mam tylko krotkie pytanko do was bo sam mam mętlik w głowie. Otóż mam na zbyciu tlumik sportowy remusa, stoi w garażu i sie kurzy. Posiadam golfika 3 1.9 90KM(1Z) i fabryczny tlumik ma juz swoje lata i duzo spawów na sobie. Pomyslalem zeby zalozyc sobie tego remusa, tylko bez wywalania katalizatora i srodkowego bo nie o to mi chodzi. Z tego co wiem to w benzynie jak byl zalozony to basik jest dosc glosny, wiem ze diesel to nie to samo. Rozmaiwalem z kilkoma znajomymi co ogarniaja ten teamt i maja różne poglady, jedni ze bedzie mocny bas, inni ze lekki, a inni ze wogle. I tu pytanko do was, jak sie zachowa ten tlumik, moze ktos ma podobny lub wie cos na ten temat. Pzdr :pub:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Tłumik sportowy w dieslu

Post autor: Michał_1977 » ndz lut 24, 2013 10:22

Metiu93 pisze:jak sie zachowa ten tlumik,
Nijak.
Nie wycinając kata i środkowego,nie będzie żadnego pomruku,tym bardziej,że turbina bardzo dużo tłumi.
Jedyne co możesz osiągnąć,to bardziej okopcony zderzak ze względu na to,że nie będzie ciśnienia spalin w końcowej fazie i zamiast wyrzucenia ich daleko poza auto,będą się kłębić zaraz za zderzakiem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Odp: Tłumik sportowy w dieslu

Post autor: nitrox89 » ndz lut 24, 2013 10:36

Miałem takie cudo (po poprzednim właścicielu) i zaraz wywalilem. Wyglądał jak rynna i nie brzmiał inaczej jak oryginał. Za tlumik z fifkami dasz 100zl i będziesz miał spokój. A i dodam ze nie mam katalizatora

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

Tłumik sportowy w dieslu

Post autor: Metiu93 » ndz lut 24, 2013 14:16

Tez tak myslalem ze tlumik prezentowal by sie tylko ladnie i nic poza tym. Chyba jednak zrezygnuje z tego pomyslu i kupie nowiutki standardowy, i najwyzej dospawam jakies ladne konsowki lub zrobie chromowane koncowki. Zobaczymy :D Dzieki za wypowiedzi koledzy. PZDR :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości