czy to UPG

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

eskimos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2013 02:39

czy to UPG

Post autor: eskimos1 » sob lut 16, 2013 01:36

A te drobne "gerowanie" po przegazówce?
@BolekLodz silnik na drugim filmie jest swieżo odpalony po 3dniowym postoju, odpalanie nie dluzej jak 1,5sec, a falowanie obrotów na zimnym uwiecznione jest na filmie, ok 50obr/min. maslo pod korkiem to norma mamy zime i robie krótkie trasy, po zagrzaniu podymia wydech na bialo.



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: czy to UPG

Post autor: mariusz_k90 » sob lut 16, 2013 04:46

eskimos1 pisze:A te drobne "gerowanie" po przegazówce?
@BolekLodz silnik na drugim filmie jest swieżo odpalony po 3dniowym postoju, odpalanie nie dluzej jak 1,5sec, a falowanie obrotów na zimnym uwiecznione jest na filmie, ok 50obr/min. maslo pod korkiem to norma mamy zime i robie krótkie trasy, po zagrzaniu podymia wydech na bialo.
heh, koleszko, patrz co piszesz.. odpalanie na "półtorej sekundy", 50 obrotów na minute to mniej niż jeden obrót na sekunde!
Masełko na korku jest normą jak robimy krótkie trasy.



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

czy to UPG

Post autor: BolekLodz » sob lut 16, 2013 15:06

Chodziło o to, ze falowanie jest o 50 obr/min.
eskimos1, Czyli nie ma żadnych różnic w mocy? To, że w zbiorniczku jest jakikolwiek ruch, oznacza niemniej tyle, że pompa wody jest sprawna. Musisz się po prostu upewnić, czy ze zbiorniczka dmucha powietrze, czy nie. Jeśli tak, to mogą być przedmuchy. Doradziłbym zapaloną zapałkę, tylko nie wiem, czy w razie czego nie będzie bum od niespalonej mieszanki. Może przyłóż niedaleko zbiorniczka zewnętrzną część dłoni i spróbuj wyczuć podmuchy, a później w razie czego powąchaj, czy ze zbiorniczka śmierdzi niespaloną mieszanką.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

czy to UPG

Post autor: antekswirol » ndz lut 17, 2013 20:52

pierwszego filmiku nie odtwarza ale na drugim jest wszystko wporządku kolega mariusz_k90 mówi dobrze sprawdz koreczek:) a czy jak odpala to kopci na bialo???


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: czy to UPG

Post autor: mariusz_k90 » pn lut 18, 2013 01:24

antekswirol pisze:pierwszego filmiku nie odtwarza ale na drugim jest wszystko wporządku kolega mariusz_k90 mówi dobrze sprawdz koreczek:) a czy jak odpala to kopci na bialo???
mój kopci na biało a UPG jest dobre ;) szczególnie na lpg - zasłona dymna.
koreczek mi przyszedł na myśl bo w trabancie z tym walczyłem. twarde przewody i wycieki miejscami nawet miały miejsce, też chciałem już głowice ściągać a jednak koszt naprawy zmieścił się w 12zł za koreczek ;)



eskimos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2013 02:39

czy to UPG

Post autor: eskimos1 » śr lut 20, 2013 15:39

Witajcie, objawy jak na zime ustały, no może prócz jeszcze małego wycieku z bocznego krócca.
Takie pytanie, czy jezeli narazie nie widać oznak uszkodzenia uszczelki, ktoś praktykował wymianę UPG "tak na zapas"??
myśla przewodnią - i tak ponoc strzeli predzej czy pozniej to moze lepiej wymienic zapobiegawczo niż z przymusu? czy odradza się z uwagi na dotarte do siebie emelenty?
a tak btw które kanały są wodne które olejowe - dzięki.
Obrazek



ozzy1979

Mi tam do tej pory nie strzeliła

Post autor: ozzy1979 » śr lut 20, 2013 16:29

a mam 700 tyś nalotu. A w ogóle czemu ma strzelić? jak nie upalasz silnika to nie strzeli.



Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

czy to UPG

Post autor: antekswirol » sob lut 23, 2013 10:55

te "trójkąciki"i te 2 nawierty pmiędzy zaworammi to są kanały wodne 10 otworków poiedzy to na śruby a reszta spływy oleju :P


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

eskimos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2013 02:39

czy to UPG

Post autor: eskimos1 » sob lut 23, 2013 12:49

Obrazek
coś takiego? a te dwa na dole?
a te 'nawierty' to nie szpilki wałka ?



Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

czy to UPG

Post autor: antekswirol » sob lut 23, 2013 18:32

ten duży po środku to jest spływ oleju a ten mniejszy to chyba wodny który idzie w kolektor dolotowy tak mi się wydaje nie pamietam ale moge się mylic więc proszę mnie poprawić jak coś :)


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości