[nie]sforsowane zamki

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

boyd_malvo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 22, 2011 14:59

[nie]sforsowane zamki

Post autor: boyd_malvo » czw sty 31, 2013 20:33

Opowiem wam moją historię... Był styczniowy poranek. Skurczony do granic możliwości słupek rtęci wieścił panowanie Mrrozu. Tak, to ten dzień, w którym można zapomnieć o chusteczkach. Zielone sople nie lepią się do palców. Ale nie można zapomnieć o pracy! Podążając w stronę golfa ściskałem w kieszeni cieplutki kluczyk. Naprawdę ciepły. Gorący! Doświadczony perypetiami poprzedniej zimy klucz od samochodu zostawiałem na żeberkach kaloryfera. Tak przygotowany otwierał "trójkę" każdego dnia. Nie tym razem. Wszedł jak w masło, ale przy przekręcaniu go w lewą stronę poczułem opór. "Szarpnę mocniej"- zakiełkowała w głowie myśl."W końcu nie takie opory się przełamywało". Głuchy trzask pękających wnętrzności mechanizmu zamka przekonał mnie, że to nie był najlepszy pomysł. Wyciągnąłem klucz razem z wkładką. Co teraz? Szybka analiza sytuacji: mój golf posiada trzy zamki. Ten od pasażera kręci się w kółko. Zerwane cięgno? Bagażnik. Tam klucz włazi tylko do połowy. Efekt korozji, bądź działanie lokalnego "zapchajdziury". Trzeci, przy kierowcy właśnie popsułem. Jak dostać się do środka? Przewinąłem listę kontaktów w telefonie aż do litery "Z". Z jak złodziej. Wiesiek na pewno coś poradzi. Po krótkiej rozmowie ze znajomym zabrałem się do roboty. Wysupłałem sznurówkę z buta. Zawiązałem małą pętelkę. Przepchnąłem ją przez uszczelkę w drzwiach. Spuściłem na bolec odpowiedzialny za otwieranie drzwi. Zacisnąłem. Hura! Wiechu, masz u mnie browara!- krzyknąłem. -Mam na imię Stefan - odpowiedział mi żul szukający skarbów w śmietniku na sąsiedniej ulicy. Pociągnąłem sznurówkę do góry wraz z bolcem. Po uszach rozlał się kojący dźwięk centralnego zamka, który ostatecznie wciągnął bolec z powrotem. I ucichł. Ja do góry- on w dół. Tak kilka razy. Postanowiłem poświęcić drugą sznurówkę i powtórzyć cały proces z zamkiem od strony pasażera. Z identycznym skutkiem. Powędrowałem do pracy gubiąc co parę metrów niczym nie związanego buta. W myślach powtarzałem jak mantrę: Wiesław ty ch*ju, Wiesław ty ch*ju...


Dzisiaj była odwilż! Plus sześć! Sześć gorących jak dziewczyny z The Pussycat Dolls stopni! Jeżeli winnym moich problemów był mrróz to właśnie odeszły w niepamięć! Nic bardziej mylnego. Sytuacja nie uległa poprawy. Stąd moje pytania: Co jeszcze można zrobić ? Czy można uniknąć wybijania szyby? Wieśkowi należy się piwo czy wpie*dol?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[nie]sforsowane zamki

Post autor: muszkatobiasz » czw sty 31, 2013 21:18

Jak możesz wyciągnąć wkładke zamka to w to miejsce wprowadz płaski śrubokret i przekreć tak samo jak kluczem srubokret musi być długi i dość szeroki na końcu



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

[nie]sforsowane zamki

Post autor: sgrodnicki » czw sty 31, 2013 22:33

Narazie nic nie rozwalaj, spróbuj odkręcić listę w tylnik zderzaku (nad tablicą, ta która trzyma zamek klapy), wyjmij ją i spróbuj wyjąć zamek, może się trochę odkształcić, ale wtedy wystarczy pociągnąć cięgno i powinno się udać:) Ja tak robię u siebie w 2 jak zostawię klucze w środku albo coś w tym sensie:)



boyd_malvo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 22, 2011 14:59

[nie]sforsowane zamki

Post autor: boyd_malvo » pt lut 01, 2013 18:12

Śrubokręt pomógł!



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

[nie]sforsowane zamki

Post autor: kuba_p » sob lut 02, 2013 01:31

boyd_malvo pisze:Wieśkowi należy się piwo czy wpie*dol?
Wieśkowi należy się pół piwa lub takie 0,25 l za to że nie uświadomił Cię że pneumatyczny zamek ma zabezpieczenie przed numerem ze sznurówką.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości