zapach oleju w kabinie po wymianie uszczelki pod gł.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Michal_jrg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 00:14
Lokalizacja: P-ce

zapach oleju w kabinie po wymianie uszczelki pod gł.

Post autor: Michal_jrg » pt sty 25, 2013 11:22

Witam

Po wymianie uszczelki pod głowicą, po przejchaniu kilku km i włączniu ogrzewania, po chwili mam gęstą atmosfre w aucie i nieprzyjemny zapach przepalonego oleju, spod uszczlki ucieka mi świeżo wymieniony olej (kałuża na kolektorze wydchowym)... muszę to chyba dokręcić tak?

została wymieniona uszczelka pod głowicą i uszczelka pod pok. zaworów
proszę o pomoc, nie wiem czy mechanik nie zrobił czegoś źle


Mk2 Madison 1.8 RP

Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

zapach oleju w kabinie po wymianie uszczelki pod gł.

Post autor: Karmel » pt sty 25, 2013 12:25

Stary masz wątpliwości? :hmm: jedyne co to przy wymianie mogło coś skapnąć na kolektor i paruje kanałami w masce do nawiewu, ale już dawno byś przepalił a skoro mówisz że leci świeży to jest to rzecz niedopuszczalna, ewidentnie reklamacja :bigok:


Obrazek

Michal_jrg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 00:14
Lokalizacja: P-ce

zapach oleju w kabinie po wymianie uszczelki pod gł.

Post autor: Michal_jrg » pt sty 25, 2013 13:06

tylko ten mechanik ma warsztat daleko od mojego miejsca zam. , jak znowu ma mi przetrzymywać auto 2 tyg to wole już to sam zrobić... może dociągnąć troche śruby pokrywy zaworów?


Mk2 Madison 1.8 RP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zapach oleju w kabinie po wymianie uszczelki pod gł.

Post autor: Paweł Marek » sob sty 26, 2013 01:15

po pierwsze upewnij się że olej leci spod pokrywy zaworów, jeśli tak to raczej dociąganie nic nie da, uszczelka już się odkształciła bo penie ją źle założono albo jest kiepskiej jakości, kup nową uszczelkę i załóż ją sam porady sa na forum, widziałem kiedyś taki błąd zrobiony w dość dobrym warsztacie przez uczniów że najpierw założyli górną osłonę paska rozrządu a dopiero na nią pokrywę, z takim właśnie efektem więc obejrzyj sobie to dokładnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arturo936
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 30, 2010 08:13
Lokalizacja: pomiechówek

zapach oleju w kabinie po wymianie uszczelki pod gł.

Post autor: arturo936 » sob sty 26, 2013 11:40

miałem podobnie co ty. Kupiłem metalowo gumową pod dekiel i ciekło z każdej śruby. Pomogło kupno zwykłej uszczelki korkowej.
Msz napewno tak że szpilki maja kołnierz i przez to uszczelka gumowa nie podchodzi. Z korkową nie ma problemu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości