Bierze olej czy to norma?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Bierze olej czy to norma?

Post autor: piotrusss89 » czw sty 10, 2013 09:41

Przeczytaj, Polecam: http://www.pierscienietlokowe.com.pl/opierscieniach.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Niektóre pierścienie mają tz. nosek, czyli nacięcie dzięki któremu lepiej zgarniają olej.
Niepoprawne zamontowanie pierścienia kompresyjno-zgarniający powoduje większe zużycie oleju, gdyż pierścień zamiast zgarniać olej ku wałowi korbowemu, wciska go do komory spalania.


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

j-2323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob lis 12, 2011 23:59

Bierze olej czy to norma?

Post autor: j-2323 » czw sty 10, 2013 19:08

Aż Ci odpowiem : a temperatura i jej wpływ na metal.
Dalej nie dyskutujemy.


Golf 1.6 - 16V -105 KM -AZD

marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Bierze olej czy to norma?

Post autor: marko125-90 » czw sty 10, 2013 21:12

Ja bym się zastanowił jakim cudem mu tam weszło 5litrów oleju i jeszcze pół bagnetu miał.
Co do spalania oleju to zacząłbym od pomiaru kompresji, potem wziął się za uszczelniacze



Awatar użytkownika
gajos7772
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 02:25
Lokalizacja: LBL

Bierze olej czy to norma?

Post autor: gajos7772 » czw sty 10, 2013 21:32

no w moim przypadku brał 1L/1000km, więc to dużo, na krzyżówkach przy ruszaniu była za mną kupa dymu, po rozbiórce wszystkiego pierścieni praktycznie nie było, po kalkulacji doszedłem do wniosku, że nie było sensu remontować :P drugi silnik dorwałem za 250 zł i śmigam :P


Only VW

j-2323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob lis 12, 2011 23:59

Bierze olej czy to norma?

Post autor: j-2323 » czw sty 10, 2013 22:56

Litr na 1000 to faktycznie za dużo. Albo remont, albo wymiana na dobry, sprawdzony.


Golf 1.6 - 16V -105 KM -AZD

Góralka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 10, 2013 20:41

Bierze olej czy to norma?

Post autor: Góralka » pt sty 11, 2013 21:43

Witam! Mam pytanie w temacie. Kupiłam golfa IV w benzynie 1,6, przebieg 160 000 km - auto bez udokumentowanego przebiegu, ale na stacji diagnostycznej wszystkie badania wyszły ok więc wzięłam. Po wymianie oleju (półsyntetyk) wyjechałam w dłuższą trasę na święta i po przejechaniu ok 400 zaświeciła się żółta kontrolka oleju - po sprawdzeniu poziom oleju był poniżej minimum. Dolałam litr oleju, przejechałam kolejne 350-400 km i sytuacja się powtórzyła. Sprawdziłam ze znajomym spaliny (wizualnie) - były czyste, filtr oleju i okolice silnika suchutkie, zero oleju w płynie chłodzącym, zero wycieków itp. W końcu pojechałam do warsztatu. Mechanik stwierdził, że to prawdopodobnie pierścienie lub uszczelnienie na zaworach, ale żeby zdiagnozować, co jest przyczyną "brania oleju", trzeba by zajrzeć do silnika i wtedy wszystko powinno być jasne. Umówiłam się z nim na taki "zabieg" w jutro. Tymczasem od ostatniego (wtorek, 8.01) uzupełnienia oleju, jego poziom jest taki sam (sprawdzam codziennie rano), choć co prawda jeżdżę teraz tylko do pracy, czyli kilkanaście km dziennie. Na razie mechanika odwołałam. Ciekawa jestem czy to branie oleju to był chwilowy kaprys mojego nowego autka, czy jak wyjadę gdzieś w trasę to znów się zaświeci kontrolka. Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Bierze olej czy to norma?

Post autor: Fafik258 » pt sty 11, 2013 22:06

Obserwuj, zapewne to nie jest chwilowy kaprys.

Przestudiuj lekturę
https://www.google.pl/search?q=golf+IV+ ... 80&bih=861



silvermanwpr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 19, 2009 23:34
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Bierze olej czy to norma?

Post autor: silvermanwpr » sob sty 12, 2013 21:34

Posiadam golf IV 1,4 16V AKQ (98 rok 200tyś przebiegu) na 1000km zużycie oleju waha się od 0,5 - 1 litra oleju wiec sporo !
Auto dymi wyraźnie na niebiesko gdy się doda gazu na zimnym i ciepłym silniku ,czuć spalony olej, filtr powietrza zaolejony.
Byłem u mechanika i wycenił mi remont na około 1600-1800zł ( razem z robocizną)
Planowanie głowicy + sprawdzenie prowadnic zaworowych
uszczelniacze zaworowe
komplet wszystkich uszczelek
wymiana pierścieni
kompletny rozrząd
olej+płyny
Myślę że to jedyny sposób by mieć pewność że się jeszcze pojeździ. Można rozważać zakup używanego silnika ale nigdy nie wiadomo co się kupi i jaki jest jego wewnętrzny stan. Co sądzicie o moim problemie w jaki sposób mogę go szybko rozwiązać. Proszę o ewentualna poradę.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bierze olej czy to norma?

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 13, 2013 01:34

silvermanwpr pisze:Myślę że to jedyny sposób by mieć pewność że się jeszcze pojeździ
niby skąd ta pewność, to wciąż nie jest pełny remont, a gdzie szlify itd jeśli będa potrzebne? powinno wystarczyć ale nie musi. Zamykam ponieważ tematów o braniu oleju jest wystarczająco dużo, w tym akurat za dużo jest studenckiej teorii a za mało praktyki , są dużo lepsze tematy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości