cieknący płyn po silniku.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kaweq_radz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 08, 2013 16:59

cieknący płyn po silniku.

Post autor: kaweq_radz » wt sty 08, 2013 20:49

Witam wszystkich. Mam problem z wyciekiem płynu z silnika. co jakis czas dolewam do zbiorniczka bo gdzies znika. otóż zauważylem ze spływa po prawym wahaczu a nagrzewnica dobra i przewody gumowe i króciec tez. wyciek widac widac niedaleko paska rozrzadu od strony sciany grodziowej. na zdjeciu ponizej co widzicie wyciek pojawił sie na lewo od cyfry 2. numer jeden i trzy to kola pasowe silnika a 4 alternator 5 pompa wspomagania a 6 chyba rolka napinająca. i zdaje mi sie ze to pompa wody mi padła. moj silnik to 1.6 benzyna 70 km na jednopunkcie. i mam pytanie czy cyfra 2 to pompa wody i to trzeba wymienic bo nie znam się kompletnie. nizej zdj.

Obrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

cieknący płyn po silniku.

Post autor: muszkatobiasz » wt sty 08, 2013 22:35

Tak 2 to pompa wody ale sprawdz z tyłu bloku za pompą idzie metalowa rura z tej pompy może z niej cieknie i zdejmij pasek i zobacz czy niema luzu na ośce pompy! tylko że pompa wody znajduje sie na rozrządzie tak mi sie wydaje sprawdz czy masz tą rure z tyłu bloku i będziesz wiedział!



Max88
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 161
Rejestracja: śr sie 01, 2012 22:10
Lokalizacja: LUBIN/Wrocław

cieknący płyn po silniku.

Post autor: Max88 » wt sty 08, 2013 23:02

Pompa wody nie jest na rozrzadzie,zwykly pasek



kaweq_radz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 08, 2013 16:59

cieknący płyn po silniku.

Post autor: kaweq_radz » wt sty 08, 2013 23:34

hm to wkoncu jak. jest pompa pod numerem 2 na pasku wieloklinowym? bo wiem ze jak wymienia sie rozrzad to pasek rolka i pompa. jutro zajrze na kanale i bede wiedzial gdzie to leci bo coraz mocniej cieknie.

hm max88 sa tu własnie 2 rodzaje pomp i jedna kolo alternatora taka duza na zwykly pasek a druga na pasku rozrzadu i nawet ja sam nie wiem którą ewentualnie kupic. jutro zajrze w kanale co i jak i zrobie foty i ocenicie



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

cieknący płyn po silniku.

Post autor: muszkatobiasz » wt sty 08, 2013 23:41

Z tego co wiem 1.6 miały na rozrządzie , sprawdz jutro z tyłu bloku metalowa rurka wchodzi w pompe jak masz z przodu to niema tej rury i daj znaka!



kaweq_radz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 08, 2013 16:59

cieknący płyn po silniku.

Post autor: kaweq_radz » wt sty 08, 2013 23:46

dobra dam cynk i fotki jutro i mam nadzieje ze mi pomozecie :) bo szykuje sie trasa 2 tys km w week i trzeba porobic:)



kaweq_radz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 08, 2013 16:59

cieknący płyn po silniku.

Post autor: kaweq_radz » śr sty 09, 2013 15:20

dzis przejrzałem co i jak i z numeru 2 czyli pompa wody wychodzi metalowa rura i gdzies w tych okolicach cieknie i nie jestem pewien czy to ta rura czy pompa juz mi padła. pewanie strzeba bedzie wymienic pompe wody i bedzie po problemi bo jak stoi to nie cieknia a jak odpalony to sie sączy i takie pytanie czy jak kupie pompe pasek i rolke napinajaco to wymienie sam to wszystko? grzebalem sie troche przy autach a wiem ze rozrząd to nie ciekawa sprawa. mechanik sobie 200 za wymiane krzyczy. jak bede wymienial to nie poprzestawia sie rozrząd? mimo ze tam są czerwono fabra na kołach zebatych zaznaczone punkty ale pytam sie was(znawców) bo nie wiem co robic?

drugi problem to ze jak sie nagrzeje to czasami nie chce zapalic i trzeba poczekac chwile i do tego faluja obroty. silniczek krokowy , swiece , przewody zmienione i nic. a zimny to chodzi elegancko.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

cieknący płyn po silniku.

Post autor: muszkatobiasz » śr sty 09, 2013 17:54

Poradzisz sobie! Jak ustawisz na znaki i założysz nowy pasek i znaki będą pasować to będzie dobrze a jak przestawisz to nie, wiadomo musisz pilnować znaków! a co do zapalania to czujnik hala w aparacie zapłonowym!



kaweq_radz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 08, 2013 16:59

Re: cieknący płyn po silniku.

Post autor: kaweq_radz » śr sty 09, 2013 18:06

ok rozumiem. to jeszcze takie pytanie. zdemontuje obudowe plastikową rozrzadu i te czerwone kropki na kolach maja byc na znacczku pod obudowna na bloku? czy przed sciągnieciempaska zaznaczyc sobie na bloku kreske gdzie jest teraz czerwony punkt? i pytanie czy pompa wody wyjdzie bez podnoszenia silnika? bo zauwazylem ze malo miesca jest by ją wyciągnąc i cofnąc z silnika;)

dziekuje ze podpowiedziales co jest ztym odpalaniem :) thanks:D



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

cieknący płyn po silniku.

Post autor: muszkatobiasz » śr sty 09, 2013 20:57

Jesli masz porobione znaki farbą na kółkach i na bloku czy osłonie od strony bloku to ustaw tak żeby się zgadzały jak są niewyrażne to popraw je albo zrób nowe a w skrzyni biegów na górze koło silnika masz okrągły otwór tam też powino być na znaku ! A co do pompy to niewiem czy wyjdzie może tą jedną łape trzeba odkrecic i podnieść silnik ale może nietrzeba wyjdzie w praniu.



kaweq_radz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 08, 2013 16:59

Re: cieknący płyn po silniku.

Post autor: kaweq_radz » czw sty 10, 2013 20:01

zrobilem wedlug opisu na forum i sugestii tu kolegi i silniczek gra jak nowy :D wymienilem do tego olej filtr oleju filtry powietrza i kabinowy, olej w skrzyni i do wspomagania a do tego ten silniczek krokowy od obrotów i ten czujnik halla. podłączyłem dzis pod PC i sprawdzilem czyją jakies błedy ale wszystko w normie i nie ucieka juz płyn i wszystko pracuje jak potrzeba :D dziękuje za sugestie :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

cieknący płyn po silniku.

Post autor: Paweł Marek » czw sty 10, 2013 22:44

kaweq_radz, mała uwaga na przyszłość żeby nie było niepotrzebnych wątpliwości wśród odpowiadających. Należy podawać kod silnika, bo 1.6 starsze typu ABU maja pompę na rozrządzie a 1.6 100 konne jak AFT mają pompę na zewnątrz silnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kaweq_radz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 08, 2013 16:59

Re: cieknący płyn po silniku.

Post autor: kaweq_radz » pt sty 11, 2013 17:39

zauwazylem to własnie po czasie. ogarne się na przyszłosc. w moim temacie juz tyle wiec do zamknięcia. pozdrawiam .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości