golf II skrzynia biegów brak piątego biegu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawelsz.86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 17, 2011 15:46

golf II skrzynia biegów brak piątego biegu

Post autor: pawelsz.86 » sob gru 15, 2012 12:58

siema siema mam taki problem ze skrzynia biegów . Podczas jazdy zaczoł amoczynnie wyskakiwać piąty bieg , a reszta biegów nie chciała wejść , dopiero jak wysprzęgliłem kilka razy to reszta biegów wchodziła normalnie . teraz jak go odpalam i jest na luzie to coś brzekoli w skrzyni , tak jak by tryby chodziły na sucho może to być brak w oleju w skrzyni biegów ?? jak tak to jak wymienić olej w skrzyni . mam golfa II 1.6 benzyna 92 rok pozdrawiam wszystkich :grin:



Awatar użytkownika
Uciu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt maja 25, 2010 19:29
Lokalizacja: Sosnowiec [SO]
Kontakt:

golf II skrzynia biegów brak piątego biegu

Post autor: Uciu » sob gru 15, 2012 22:26

cze,

brak piatego biegu jest spowodowane brakiem oleju ;)

wymiana skrzyni kolego - chyba najtańsza opcja



Awatar użytkownika
sasquaczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 08:50
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

golf II skrzynia biegów brak piątego biegu

Post autor: sasquaczyk » pn gru 17, 2012 19:46

Niekoniecznie wymiana skrzyni, spokojnie możesz wymienić olej (do 5 biegowej wlej 3.2 litra). Miałem identyczny problem, skończyło się na odkręceniu półosi i podróż A2 na lawecie. W skrzyni było 1.5 litra oleju. Uzupełniłem i chodzi bez problemów.



Awatar użytkownika
q601
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 14, 2011 22:21

Re: golf II skrzynia biegów brak piątego biegu

Post autor: q601 » wt gru 18, 2012 01:30

Potwierdzam, też jeździłem na sucho. Było bardzo nieprzyjemnie, bo w trasie się to stało i w pewnym momencie wysprzęglony samochód nawet na luzie jechał do przodu. Po dolaniu oleju i delikaatnym rozruszaniu biegów wszystko gra.(jak na razie)

Polecam kolego sprawdzić, którędy uciekał olej, bo najprawdopodobniej gdy dolejesz, zrobi to ponownie, a szkoda, bo drogi. U mnie na przykład przegnił dekielek z boku skrzyni.


MK2 tdi http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=570390" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości