Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Naomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: Naomi » ndz gru 02, 2012 19:44

Witam , mam problem z autkiem VW Golf IV 1.6 SR , otóż przy odpalaniu często musze dodać gazu żeby silnik odpalił , lecz nie zawsze tak jest , mam to juz od pewnego czasu , ale teraz pojawił się dodatkowy problem bo silnik po odpaleniu czasami zgaśnie na wolnych obrotach np po 10 minutach jazdy gdy zatrzymam się na czerwonym świetle .

Czy ktoś miał taki sam problem w swoim mk4 ??? Gdzie szukać przyczyny ?? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: wojtas46 » pn gru 03, 2012 07:04

Często powodem takiego zachowania są uszczelki pod kolektorem ssącym , poszukaj tematów otym problemie



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: peppa_814 » pn gru 03, 2012 09:15

Mógłbyś też przeczyścić przepustnicę, na pewno nie zaszkodzi, a może to okazać się przyczyną. :bajer: Miałem podobnie, do tego znany objaw falujących obrotów i dławienie na wolnych obrotach. Powód - zabita przepustnica.



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Re: Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: CzapCzap » pn gru 03, 2012 20:31

Czy w ostatnim czasie nie rozladowal Ci sie akumulator ? albo czy nie zdejmowales klemy ?

Mialem te samy objawy po zmianie aku u siebie , wystarczylo zdjac znowu kleme na chwile potem wlaczyc auto i pozwolic mu sie nagrzac do wlaczenia wentylatora na jalowym biegu. Chyba chodzi o adaptacje przepustnicy.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Naomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: Naomi » pn gru 03, 2012 23:32

CzapCzap pisze:Czy w ostatnim czasie nie rozladowal Ci sie akumulator ? albo czy nie zdejmowales klemy ?
Własnie nic takiego nie miało miejsca , dodam ze odpalanie na zimnym silniku jest lepsze niz na rozgrzanym , być mo0ze to czujnik temperatury paliwa ??



Naomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: Naomi » pn sty 21, 2013 19:29

Witam , wracam ponownie z tym samym problemem , który powrócił . Wymieniłem wężyki powietrza , gdyż brał lewe powietrze i problem jakoś ustapił na 2-3 tyg , oddalem auto do elektryka z komputerem, który zdiagnozował usterkę jako czujnik położenia wału korbowego , a wiec kupił jakis on tam czujnik ktory i tak nie pasował , po czym ja kupilem zamiennik boscha , firmy K&W , po podłaczeniu nawet auto nie odpalilo , niby komputer nie widział , elektryk odesłał mnie zebym kupil czujnik boscha z tym ze teraz pojawił sie problem z oddaniem czujnika firmy K&W ktory zakupilem i nie kupowałem tego czujnika bosha bo koszt to 200 zl i gdy znow nie bedzie dzialał to zostane z 2 czujnikami , i tu pojawia sie pytanie czy ryzykowac i kupowac czujnik boscha , czy zmienic elektryka , czy oddac do mechanika żeby sprawdzil moze uszczelki pod kolektorem ssacym ?? Problem juz długo trwa , i nie umiem sobie z nim poradzic , a caly czas mam tylko kulejące auto . Czy ktoś miał taki problem jak ja i zna rozwiazanie ??



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: cinek2004 » wt sty 22, 2013 10:52

Naomi pisze:odpalanie na zimnym silniku jest lepsze niz na rozgrzanym
tak bylo u mnie gdy padl czujnik, na cieplym dodatkowo tracil moc



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: marcin7x5 » wt sty 22, 2013 12:52

Juz nie jedna osoba "przejechala" się kupując tani zamiennik. Koledzy na forum wiele razy pisali, że jak kupując czujnik G28 to tylko oryginalny. Sprawdx sobie dobrze przewody w wiązce od tego czujnika. Byc może czujnik masz dobry a sterownik go nie widzi bo jest uwalony gdzieś kabelek lub złaczka w kostce.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Golf IV problemy z odpalaniem i gaśnięcie .

Post autor: XV2 » śr sty 23, 2013 21:43

Sprawdź przepływomierz


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości