dostęp do klapek cieple/zimne

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: Haki » wt lut 07, 2012 23:20

:bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: KamilP » wt lut 07, 2012 23:33

lukasz2017 pisze:ciepełko jak siemasz:)
Jak silniczek Ci się rozgrzeje to te powietrze jest takie ciepłe czy gorące? U siostry w mercedesie to az parzy a tutaj takie.. ciepłe ale to nie to.. Trochę to trwa zanim nagrzeje się w środku. I zastanawiam się właśnie czy to wina nagrzewnicy czy może tej klapki i z ciepłym zimne powietrze puszcza..



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: Haki » wt lut 07, 2012 23:36

KamilP, jeśli to starszej daty Mercedes - to żadne inne auto go w grzaniu nie przebije ...
U mnie na Climatronicu jak mam 19 stopni ( max 28 ) i 2 kreski nawiewu - to leci gorąc


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: KamilP » wt lut 07, 2012 23:39

Haki pisze:KamilP, jeśli to starszej daty Mercedes - to żadne inne auto go w grzaniu nie przebije ...
U mnie na Climatronicu jak mam 19 stopni ( max 28 ) i 2 kreski nawiewu - to leci gorąc
Nom 94 rocznik, ostatnie chyba dobre mercedesy. Diesel a grzeje sie szybko prawie jak benzyna :) Ale u mnie wraz wydaje mi się ze powinien troszkę mocniej grzać.. Szkoda że porównania bardzo nie mam do innych trójeczek.



lukasz2017
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw paź 21, 2010 22:10

Re: dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: lukasz2017 » śr lut 08, 2012 14:02

Haki pisze:KamilP, jeśli to starszej daty Mercedes - to żadne inne auto go w grzaniu nie przebije ...

Popieram, miałem styczność z takim meśkiem...no ale u mnie nie powiem grzeje zaje... Może to też za sprawą tego że w ubiegłym roku wymieniłem nagrzewnice...No jednak mesiek nie to samo:P



lukasz2017
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw paź 21, 2010 22:10

dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: lukasz2017 » śr lut 08, 2012 14:04

Ale mozesz sprawdzić też klapki ciepłe/zimne...nie zaszkodzi...U mnie różnica jest powalająca...Ale nic dziwnego kiedy na owej klapce nie miałem nawet deka gąbki:P



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: KamilP » śr lut 08, 2012 14:55

lukasz2017 pisze:Ale mozesz sprawdzić też klapki ciepłe/zimne...nie zaszkodzi...U mnie różnica jest powalająca...Ale nic dziwnego kiedy na owej klapce nie miałem nawet deka gąbki:P
Właśnie u mnie gąbka wyprowadziła się z klapek zamykający nawiew w kratkach, więc domyślam sie że tam jest tak samo. Ale dzisiaj sporo po mieście jeździlem, to w samochodzie zrobiło się ciepło że aż na zimne przełączyłem..:) Będzie trochę czasu i jak sie ociepli to zobaczę :)



lukasz2017
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw paź 21, 2010 22:10

dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: lukasz2017 » śr lut 08, 2012 22:16

no praca dosyc prosta a efekt super...auto moment i grzeje



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: KamilP » śr lut 08, 2012 22:45

lukasz2017, ale u Ciebie w benzynce to też inaczej, mój klekocik tak szybko się nie grzeje jak benzyna.. :) Ale nawet jak ta roboczą złapie to myślę że powinien lepiej ciepłem dmuchać :)



Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

Re: dostęp do klapek cieple/zimne

Post autor: badbug » pt lis 30, 2012 20:35

lukasz2017 pisze:Ale mozesz sprawdzić też klapki ciepłe/zimne...nie zaszkodzi...U mnie różnica jest powalająca...Ale nic dziwnego kiedy na owej klapce nie miałem nawet deka gąbki:P
Powiedz kolego, jak zrobiles uszczelnienie? sa gdzies dostepne takie gabki, czy tworczosc wlasna pozostaje?
Bo u mnie tez licho z grzaniem, i najprawdopodobniej to te klapki nieszczesne... silnik goracy, nawiewy chodza, przewody do i od nagrzewnicy gorace a powietrze srednio cieple... :otepienie:


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości