Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: muszkatobiasz » ndz lis 25, 2012 17:31

WITAM! Jak w temacie mam problem z swojim golfem 1.9tdi ajm mianowicie podczas zwalniania na biegu z wiekszych pretkosciach (chamowanie silnikiem) na każdym biegu od 2500 obrotów w dół następują drgania karoseri a jak wcisne sprzęgło to ustaje jak puszcze to znowu drga i leko buczy! Dzieje się to również przy ruszaniu z dwójki trójki itd do 2500obr. Wymieniłem lwey przegub wewnetrzny bo miał luz ale tylko troche pomogło.czy drugi tez ma wine? co to może byc prosze o pomoc! w innych postach maja tylko problem przy ruszaniu a nie zwalnianiu.



Awatar użytkownika
Ukashu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 13:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: Ukashu » ndz lis 25, 2012 19:15

Witam. Sprawdź w jakim stanie jest poduszka trzymająca skrzynię biegów do podwozia. Może guma jest wyrobiona już i dobija mocowanie do karoserii.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: muszkatobiasz » ndz lis 25, 2012 21:47

witam sorki ze tak długo mnie niebyło! Poduszki mam nowe wszystkie trzy, problem pojawił sie jak wymieniłem tuleje wachaczów na poliuretan, potem wymieniłem przegub i troche ustało. Bo przed wymiana tez były wibracje ale słabe, podejrzewm ze gumy wachaczy były wybite i tłumiły te drgania!



Awatar użytkownika
Ukashu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 13:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: Ukashu » pn lis 26, 2012 15:53

Być może po wymianie poduszek silnika na poliuretan silnik podszedł trochę do góry i drgania przenoszą się na karoserię poprzez zawieszenie układu wydechowego? Spróbuj poluzować łącznik wydechu niech się ułoży ponownie, może pomoże:) Albo na kanał, kogoś za kierownicę i niech gazuje, zasprzęgla a ty obserwuj z kanału co się dzieje z zawieszaniem silnika.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 26, 2012 19:56

Poduszki silnika mam zwykłe tylko od wachaczy mam poliuretan i po założeniu tych poliuretanów tak sie dzieje! jakby drgania z silnika lub napedu przenosza sie na karoserie trzesie tym mocniej jak mniejsza pretkosc drgania podobne jak po kocich łbach sie jedzie z pretkością 50h tylko drgania łagodniejsze!



Awatar użytkownika
Ukashu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 13:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: Ukashu » pn lis 26, 2012 20:47

A jak się ma sprawa sprzęgła? Bo jak wyciśniesz sprzęgło to drgania ustają, tak? Czy jak toczysz się na luzie z prędkością ok 40 Km/h to też drga? Wjedź na kanał, wsadź kogoś za koło (tylko kogoś kumatego!) niech załączy wsteczny i lekko puszcza sprzęgło, żeby układ się sprężył jak podczas hamowania silnikiem, a ty oglądaj spod auta co się dzieje. Jeżeli masz dobrze założone poduchy silnika i gumy wahaczy to ja bym stawiał na układ wydechowy.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 26, 2012 21:03

Jak wdusze sprzęgłó to ustaje a jak na luzie to niema nic tylko na biegu wydech odpada za silne drgania az w schowku płyty słychac



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 26, 2012 21:05

i na postoju biegi do przodu czy wsteczny cisza



Awatar użytkownika
Ukashu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 13:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: Ukashu » wt lis 27, 2012 09:07

Spróbuj rozkręcić łączniki wydechu, te które są na rurach i łączą poszczególne elementy w układ, poruszać trochę tłumikami, niech się poukłada i spasuje na nowo i skręć z powrotem. Jak nie pomoże to niestety moje pomysły się kończą i chyba trzeba będzie podjechać do mechanika na oględziny.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: muszkatobiasz » wt lis 27, 2012 21:22

otkreciłem cały wydech od silnika i sie przejechałem kawałek to samo! a co myślisz o przegubie śrotkowym lewy mam nowy, stary miał luz a prawy zostawiłem niby niema luzu! Może wpadac w wibracje?



esesman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 27, 2012 19:21

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: esesman » śr lis 28, 2012 19:13

ale jak wciskacz sprzeglo to hamulec masz nadal wcisniety?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: muszkatobiasz » śr lis 28, 2012 19:22

Nie zwalniam bez chamulca na biegu chamuje silnikiem! po wduszeniu sprzegła drgania ustają jak i dodam delikatnie gazu,a jak dam więcej gazu to sa drgania też do 2500obr



Awatar użytkownika
Ukashu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 13:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: Ukashu » śr lis 28, 2012 20:09

Co do przegubu to pewien nie jestem. Wydaje mi się, że nie powinien mieć takich objawów. Uszkodzony przegub wewn objawia się podczas hamowania silnikiem, ale nie wywołuje drgań, tylko jedno odczuwalne "stuknięcie" półosi. Tak samo podczas ruszania. Po tym właśnie wiemy, że są luzy w przeniesieniu napędu. Natomiast twój problem chyba jest spowodowany czym innym. Niestety więcej nie potrafię ci pomóc na odległość. Ostatecznie daj auto do wglądu jakiemuś mechanikowi. Powodzenia.
P.S. Daj znać jak się wyjaśni sytuacja.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dziwne drgania i buczenie karoseri!

Post autor: muszkatobiasz » śr lis 28, 2012 20:37

Takie stuknięcie występuje przy depnieciu i puszczaniu gazu i to z prawej strony!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości