Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierowniczy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mattfoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:25
Lokalizacja: ślask

Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierowniczy

Post autor: mattfoll » sob lis 24, 2012 18:11

Witam, wczoraj mechanik wymienił mi prawe przednie łożysko. Jednak teraz sciąga mnie lekko na prawą stronę. Pojechałem dzisiaj do mechanika, ale jego szef stwierdził że to nie moze być wina owej wymiany i wczesniej musialo być coś nie tak jednak mechanik kazał przyjechac w poniedzialek. Miesiąc wczesniej miałęm przegląd i wszystko bylo ok łącznie ze zbieżnością kół. Chciałbym sie dowiedzieć co mogli spartolic i jak przekonać tego goscia.
Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony sob lis 24, 2012 22:30 przez mattfoll, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Sciąganie po zmianie łożyska

Post autor: przemal » sob lis 24, 2012 18:54

Po wymianie łożyska powinni ponownie ustawić geometrie. Zapewne tego nie zrobili.


Gran Turismo Iniezione

mattfoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:25
Lokalizacja: ślask

Sciąganie po zmianie łożyska

Post autor: mattfoll » sob lis 24, 2012 22:27

Sprawa się troche skomplikowała. Dzisiaj odkręcił mi się drążek kierowniczy po prawej stronie tam gdzie wymieniano mi to łożysko. Na szczeście uniknołęm wypadku ale było niebezpiecznie. Pytanie czy do wymiany łożyska konieczne było odkręcenie owego drążka- wina mechanika...



Awatar użytkownika
dzasper11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: sob lis 21, 2009 22:03
Lokalizacja: Lębork

Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierowniczy

Post autor: dzasper11 » sob lis 24, 2012 23:33

Nie do wymiany nie potrzebne jest odkręcanie drązka


Moje mkII viewtopic.php?f=87&t=409643" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierowniczy

Post autor: Johnatan » ndz lis 25, 2012 12:14

wyjął całą piastę, jak mówisz że wykręcił drązek to zepsuł geometrie na drązku.. jak wyjął sworzeń z wahacza to też zepsuł geometrie, jak odkręcił piastę od amortyzatrora co musiał zrobić też zepsuł geometrie.. Można by powiedziećże jedno łożysko jest nowesze i stawia większy opór ale bez przesady.. to nie możliwe.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

mattfoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:25
Lokalizacja: ślask

Re: Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierownic

Post autor: mattfoll » ndz lis 25, 2012 13:29

Johnatan pisze:wyjął całą piastę, jak mówisz że wykręcił drązek to zepsuł geometrie na drązku.. jak wyjął sworzeń z wahacza to też zepsuł geometrie, jak odkręcił piastę od amortyzatrora co musiał zrobić też zepsuł geometrie.. Można by powiedziećże jedno łożysko jest nowesze i stawia większy opór ale bez przesady.. to nie możliwe.

Sciąganie swoja drogą ale w sobote odkrecil mi sie w miescie drążek kierowniczy w trakcie jazdy wiec moglo byc niebezpiecznie. Kolega napisal ze nie jest konieczne odkręcenie drązka do wymiany łożyska, a ja musze udowodnic to jakos temu mechanikowi ze drązek sam sie nie odkręcił....



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierowniczy

Post autor: przemal » ndz lis 25, 2012 14:48

:banghead: Ewidentny warsztatowy fuckup. Jeśli mechanik wyciągał zwrotnicę żeby wycisnąć łożysko na prasie, to drążek kierowniczy był odkręcany.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierowniczy

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 25, 2012 23:47

mattfoll, podsumowując to jest jedna rzecz. Nie ważne w jaki sposób demontowali - ich sprawa, ale powinni po pierwsze dokręcić nakrętkę drążka - to już jest ich fatalny błąd. Poza tym powinni cię poinformować że po takiej robocie jeśli kręcony był drążek masz jechać jeszcze do warsztatu ze sprzętem do ustawiania zbieżnosci a nie pieprzyć głupoty że napewno jest dobrze. Jakoś nie widzę problemu rozłączyć sworzeń wahacza i sworzeń końcówki drązka i wyjąć całą kolumnę czyli zwrotnica, amortyzator ze sprężyną, wówczas ryzyko że zbieżność się przestawi jest właściwie żadne


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
CHLASTA92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 19:52
Lokalizacja: Żywocice/Krapkowice

Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierowniczy

Post autor: CHLASTA92 » pn lis 26, 2012 08:38

Spartolili robote i tyle


Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6128422" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Sciąganie po zmianie łożyska- odkręcony drążek kierowniczy

Post autor: Johnatan » pn lis 26, 2012 16:00

nie idzie tego udowodnić.. to że oni tam grzebali i to nie udowodnisz mu ze on odpowiednio nie wkręcił i nie zrobił kontry.. w 20letnim aucie tą kontre cięzko się odkręca... wiec sama sie nie odkręciła.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości