" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rumcajs9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 25, 2011 15:57

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: rumcajs9 » wt wrz 20, 2011 20:31

W sumie jak w temacie. Po odpaleniu auta czy na benzynie czy na gazie slychać z rury wydechowej jak silnik pyrcha , pierdzi czy jak to tam nazwac. :-(
Samym silnikem również telepie. Oboty silnika na ssaniu ok 1100 , po zagrzaniu w granicach 830 :-( :-( Dodam iż wymieniłem do tej pory - sondę lambda , czujnik temperatury (oryg. ASO) , przewody , świece , cewkę , aparat zapłonowy , kopułkę + palec , przewód podcisnienia servo - kolektor , podstawę gumową pod wtryskiem , wymieniłem także przepustnicę wraz z wtryskiwaczem. Zapłon ustawiony ok , rozrząd sprawdzony.
Ręce opadają :-( :-( :-( :-( Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł :D :D
Chodzi mi po głowie aby podmienić jeszcze ECU ale czy może mieć coś z tym wspólnego???????????
Ostatnie błędy według VAG 00561 09-10 (pisało coś o ostatecznym składzie mieszanki?????)
Dzięki za jakąkolwiek pomoc i pomysły.



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: evilenko » wt wrz 20, 2011 22:17

Oj sporo rzeczy już powymieniałeś, sporo musiało Cię to kosztować dlatego na razie nic nie wymieniaj. Na początek odłącz akumulator na minimum 30 min, odpal na benzynie najlepiej zimny silnik i nie dotykaj pedału gazu aż do włączenia wentylatora a później pojeździj na benzynie. Napisz czy pomogło. Sprawdź miernikiem czujnik temperatury, czujnik TPS, parametry elektryczne wtryskiwacza oraz sondę lambda. Wiem, że to takie trochę sprawdzanie w ciemno ale nie wiąże się z kosztami bo wystarczy sam multimetr a procedurę sprawdzania znajdziesz tu na forum. Problem występuje na obu paliwach niezależnie od tego czy silnik jest zimny czy gorący? Nie masz problemów z odpalaniem na zimnym czy ciepłym silniku? Jaką masz instalację lpg - która generacja i jaki sterownik?



rumcajs9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 25, 2011 15:57

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: rumcajs9 » śr wrz 21, 2011 10:04

Problem występuje na obu paliwach. Nie mam problemów z odpalaniem czy zimny czy ciepły.
Instalacje LPG mam pól roczną komputer mam STAG 50 a reszta chyba TOMASETTO. Jeśli chodzi o odłączanie
akumulatora robiłem to parę razy i nic. Czujnik temperatury i TPS sprawdzony ( wg opisów na forum) i wygląda na to że jest wszystko ok.



rumcajs9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 25, 2011 15:57

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: rumcajs9 » czw wrz 22, 2011 16:31

Czyli nie pchać się w wymianę ECU???????
Jeżeli faktycznie zawór bedzie wypalony czy jest to bezpieczne aby tak jeździć??????
Koszta wymiany , naprawy są duże???



rumcajs9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 25, 2011 15:57

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: rumcajs9 » czw wrz 22, 2011 17:27

Dodam jeszcze że kompresje mam w granicach 11 bar (+ - 0,5) na każdym zaworze.
Czy jeżeli byłby wypalony to nie powinna być niższa kompresja???



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: evilenko » czw wrz 22, 2011 20:28

Masz rację, gdyby był wypalony zawór kompresja na nim powinna być sporo niższa od pozostałych.



rumcajs9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 25, 2011 15:57

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: rumcajs9 » czw wrz 22, 2011 20:37

Czy ktos ma może jeszcze jakieś pomysły????? :-( :-( bo ja myślę jeszcze tylko nad tym ECU.
Może gdzieś być problem z jakimiś kabelkami dokładnie z masą????
Co do ECU mógłby ktoś mi jeszcze podać jaki numer szukać gdyż patrzyłem u siebie i nie mam
żadnej naklejki :-( :-(
Z góry dzięki.



Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: zakwas » sob lis 10, 2012 21:46

No i jak kolego ? rozwiązałeś problem ? U mnie identycznie... Za to na ciepłym silniku nie pryka :) Zapłon ustawiony,sonda lambda,świece,przewody zaplonowe,uszczelniacze wymienione.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 11, 2012 06:46

rumcajs9 pisze:No i jak kolego ? rozwiązałeś problem ?
Nie wiem jak kolega wyżej,ale z kolei mój kolega miał taki problem w ABS,że na benzynie,gdy silnik zimny,to kichał,prychał i o jeździe nie było mowy.Na gaz nie przełączy,bo nie ma zadanej temperatury...
Wymienił krokowca i uszczelnił połączenia przy wtrysku.Chodzi mi o tą wkładkę od gazu z otworkami dookoła nad wtryskiem.Wymienił pod nią i nad nią uszczelki i autko chodzi już równo gdy zimne.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: " Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: golofs » ndz lis 11, 2012 20:08

Michał_1977 pisze:
rumcajs9 pisze:No i jak kolego ? rozwiązałeś problem ?
Nie wiem jak kolega wyżej,ale z kolei mój kolega miał taki problem w ABS,że na benzynie,gdy silnik zimny,to kichał,prychał i o jeździe nie było mowy.Na gaz nie przełączy,bo nie ma zadanej temperatury...
Wymienił krokowca i uszczelnił połączenia przy wtrysku.Chodzi mi o tą wkładkę od gazu z otworkami dookoła nad wtryskiem.Wymienił pod nią i nad nią uszczelki i autko chodzi już równo gdy zimne.

Za bardzo nie rozumie jaka wkładka od gaz z otworami ?


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 11, 2012 21:16

golofs pisze:Za bardzo nie rozumie jaka wkładka od gaz z otworami ?
Nie wiem jak to dokładnie się nazywa,bo nie grzebię w gaziakach,ale chodzi mi o to coś co podaje gaz do gardzieli.Płaskie o grubości ok. 1,5cm z dużym otworem po środku i w tym otworze dookoła są malutkie otworki-dyszki.
Coś takiego http://moto.allegro.pl/mikser-gazu-bosc ... 74680.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienił pod tym i nad tym.Pomogło,tylko nie wiemy co dokładnie,czy to,czy wymiana krokowca,bo zrobił jedno i drugie na raz.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: " Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: golofs » pn lis 12, 2012 10:57

Tylko że jak jest rozgrzany też mam problemy z odpalenie.
Odpali mi silnik i zachwile gaśnie.
Dopiero za 3x pracuje równo.
Oczywiście cały czas mowa na pracy na benzynie.


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

klo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 03, 2008 09:25
Lokalizacja: warszawa

" Pierdzi , pyrka" silnik nierowno pracuje (ABS 90km)

Post autor: klo » pn lip 08, 2013 06:33

Witam, proszę o pomoc. Jaka jest kolejność przewodów na wtyczce sondy lamda w silniku ABS 90km. Chodzi mi o wtyczkę "górną, tą której kabelki idą dalej do instalacji.
Wydaje mi się że powinno być (patrząc od silnika): fioletowy, czarny, brązowy i biały. Tylko nie mam pewności.Dzięki za pomoc.


klo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości