ABS do mkII z mkIII

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

ABS do mkII z mkIII

Post autor: Przemek » wt gru 20, 2011 23:24

Przeszukałem całe forum i nie tylko chce zamontować ABS z mk3 mam z vr6 95r. wiem że się nieda bez przeróbek ale tu jest moje pytanie czy ktoś przerabiał myślałem że da się bez przeróbek tylko czeba dorwać serwo z passata lud seata i właśnie też się rodzi pytanie ponieważ w serwie jeszcze jest czujnik położenia pedału hamulcowego tak wyczytałem jak to zrobić i jak pomocy
Ostatnio zmieniony sob gru 24, 2011 18:34 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
ZnanyFachowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 21, 2011 21:55

ABS do mkII z mkIII

Post autor: ZnanyFachowiec » śr gru 21, 2011 22:38

Warto umieć pisać.
Można przełożyć ale najpierw pomyśl czy jest to opłacalne w ogóle?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

ABS do mkII z mkIII

Post autor: Johnatan » śr gru 21, 2011 22:44

ZnanyFachowiec pisze:najpierw pomyśl czy jest to opłacalne w ogóle?
Jak ktoś ceni sobie swoje auto i zależy mu na każdym rarytasie w aucie to ABS jest bardzo dobrym rarytasem.
Ja na twoim miejscu kolego bym wymontował calutki ABS i zobaczył do czego idą kable i to wszystko przełożyć. Jak przełożysz wszystko to bedzie działało tak jak w mk3 czyli dobrze.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ZnanyFachowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 21, 2011 21:55

ABS do mkII z mkIII

Post autor: ZnanyFachowiec » śr gru 21, 2011 23:02

Ingerencje w takie układy bez wiedzy potem kończą się katastrofą na drodze, więc polecam najpierw uzupełnić wiedzę bo mam wątpliwości co do umiejętności czytania i pisania autora wątku



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ABS do mkII z mkIII

Post autor: Paweł Marek » śr gru 21, 2011 23:44

Związku z umiejętnością poprawnego pisania a umiejętnością założenia ABS- nie koniecznie dostrzegam. Jednak co racja to racja: Przemek, popraw się z tym pisaniem, sama przeglądarka ci pomoże jeśli uaktywnisz opcję sprawdzania pisowni (np w Operze)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

ABS do mkII z mkIII

Post autor: Przemek » sob gru 24, 2011 18:37

moi drodzy koledzy ja się niepytam ile to kosztuje tylko czy idzie przełożyć serwo z passata B3 lub B4 podejdzie pod osprzet ABS z mk III nie prosiłem o to czy dobrze napisałem posta prosze o sensowne wypowiedzi i bez głupich komentazy


LEŚNY PRZYTULAS

silesian_boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lut 02, 2009 22:15
Lokalizacja: Śląsk

ABS do mkII z mkIII

Post autor: silesian_boy » pn sty 02, 2012 00:21

Ten czujnik to prawdopodobnie to co jest pod pedałem hamulca - jeden od świateł stop a drugi idzie sygnał do ecu, oba można sprawdzić vagiem, więc sterownik abs jest połączony z ecu którego w mk2 nie masz. Sprawę połączeń przewodów ciśnieniowych możesz ogarnąć w miarę łatwo dorobić itp. tylko to nie jest nawet pół drogi bo jak pomieszasz czujniki z mk3 z pompa z innego auta, a do tego bez ecu to mogą się nie dogadać, pół biedy jak będzie wtedy normalnie hamować.


[img]http://images41.fotosik.pl/144/f7d3c04826739370.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Re: ABS do mkII z mkIII

Post autor: Crayzol » pn sty 02, 2012 18:13

Jeśli chcesz miec abs z golfa III musisz wymienić pedały na te z golfa III gdyż mocowanie serwa do pedałów jest inne (jeśli chcesz kolega ma kompletny ABS z golfa III na handel z serwem sterownikiem kablami czujnikami itp jak cos to pisz PW)

oto różnica:

serwo z golfa III :

http://tablica.pl/oferta/servo-pompa-ab ... DutMz.html" onclick="window.open(this.href);return false;


serwo z golfa II

http://allegro.pl/golf-ii-serwo-golf-2-i2026587805.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dodatkowo musisz mieć gniazda na czujniki ABS-u w jarzmach przy tarczach

z resztą raczej nie ma problemu


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

ABS do mkII z mkIII

Post autor: Johnatan » pn sty 02, 2012 19:56

Tak, ale to oczyuwiste chyba że wraz z ABS wylatuje servo i wchodzi nowe. Jak sie pobawi w spawanie to też bedzie działało. A jeżeli pedały mk3 pasują idealnie bez tuningu to proponuje, bezproblemowo założyć pedały mk3 :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SwIaDeK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 20:55
Lokalizacja: Zachodnia Polska

ABS do mkII z mkIII

Post autor: SwIaDeK » pn lis 05, 2012 02:38

Witam.Jakie elementy wymontować z Passata B3 G60 na swap ABSu z kontrolą trakcji (tarczówki tylne też) do Golfa II Syncro??Pozdrawiam.


Szukam ele.podnośników szyb przednich(wiązka ele.,5D),ele.szyberdach od Audi 80 B2(kompletny),podsufitkę od GTI(szyberdach,5D),fotele RECARO(podgrzewane,5D),turbinę K03s,wtryski 320cc,DP 3" i licznik Golf 4 FULL FIS CAM .

Wszysto do Golfa II

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

ABS do mkII z mkIII

Post autor: Witek.J » wt lis 06, 2012 18:30

SwIaDeK pisze:Witam.Jakie elementy wymontować z Passata B3 G60 na swap ABSu z kontrolą trakcji
To nie jest kontrola trakcji tylko EDS (elektroniczna blokada dyferencjału). Działa to tylko na przedni dyferencjał.
W mk2 Syncro seryjnie powinien być już ABS Jeżeli chcesz mieć także EDS to musisz wymienić pompę ABS, sterownik i wiązkę elektryczną albo dołożyć kilka kabli do tej co masz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości