emission workshop

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kalam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 01, 2012 23:47

emission workshop

Post autor: kalam » pt lis 02, 2012 00:30

Witam.mam problem z moim golfem 4 .komputer wyswietla emission workshop i silnik zaczyna pracowac jak traktor nie ma mocy.gdy go wylacze i ponownie zalacze pracuje normalnie ale komunikat sie wyswietla ponownie.mechanicy sprawdzali wykazal sporo bledow.powymieniali sensory wymienili zawor egr wyczyscili przepustnice .Rowniez wymienili kable i swiece.jednak po 1000 km problem powrocil.co moze byc przyczyna.prosze o pomoc.silnik mojego golfa 1.6 16v AZD



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

emission workshop

Post autor: Paweł Marek » pt lis 02, 2012 00:33

sporo błędów - wypisz je jeśli chcesz pomocy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kalam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 01, 2012 23:47

Re: emission workshop

Post autor: kalam » pt lis 02, 2012 00:40

mechanik tak mowil. to byl juz 2 mechanik ktory cos w nim naprawial i wymienial i problem powraca.moze cos podpowiecie bo tak mozna i polowe czesci z samochodu powymieniac.niestety nie znam sie na mechanice.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

emission workshop

Post autor: Paweł Marek » pt lis 02, 2012 00:47

Dobrze kolego ale nie da rady pomóc ci z takimi informacjami, można podejrzewać że jeśli wyszło sporo błędów to największym błędem dotychczas działających przy twoim aucie speców była wymiana wszystkich elementów których usterki wykazał komputer, bo dużo rzeczy jednocześnie nie mogło się zepsuć. Być może jakiś problem z zasilaniem czujników czy ich masą - bywa wspólna dla wielu z nich. Niemniej musisz jakoś te kody błędów ponownie uzyskać i je tu wymienić. Wielu amatorów ma tanie interfejsy z allegro i może kogoś takiego znajdziesz żeby ci za piwko podłączył


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kalam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 01, 2012 23:47

Re: emission workshop

Post autor: kalam » pt lis 02, 2012 00:54

Ok.mam jescze jedno pytanie czy uklad wydechowy moze miec na to wplyw.nie wiem katalizator czy moze tlumiki.troche mi buczy a sportowy napewno nie jest.dzieki pozdrawiam



arczi64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:30

emission workshop

Post autor: arczi64 » ndz lis 04, 2012 20:10

coś mi się wydaję że to bardziej problem z emisją spalin...


stado bocianów pod maską czas się nauczyć jeździć DIESLEM :D

arczi64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:30

emission workshop

Post autor: arczi64 » pn lis 05, 2012 02:55

i to wygląda Panie na sondę Lambda


stado bocianów pod maską czas się nauczyć jeździć DIESLEM :D

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

emission workshop

Post autor: marcin7x5 » śr lis 07, 2012 11:28

Piszesz, że wymieniłes swiece i przewody. Tyle, że u ciebie nie ma klasycznych przewodów zapłonowych. Byc może masz do wymiany cewki zapłonowe na świecach. Często bywa tak, że pada jedna za drugą. Objawem jest własnie praca silnika na 3 cylindrach i migająca kontrolka check na desce. W przypadku gdy pojawia się duża liczba błedów lub błedy dotyczą dużej ilości czujników wówczas przyczyną może byc uszkodzony sterownik. Nie mniej jednak od odczytania kodów błedów trzeba zacząć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości