Problem z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z odpalaniem

Post autor: Mentos6660 » śr cze 29, 2011 19:19

Witam wszsystkim! Mam kolejny problem. przeszukalem calego neta i nie znalazlem nic. Na golf3.pl byl jeden temat koles mial ten sam problem i napisal tylko ze zostal rozwiazany ale co bylo przyczyna usterki to nie napisal. Pisalem do niego ale nie raczyl mi odpisac. Problm jest taki ze tak nagle przestal chodzi a mianowiscie po zagrzaniu wpadly obroty do 500obr/min. Po zgaszeniu nie chcial odpalic dopiero do wcisnieciu pedalu odpalil ale zaraz zgasl. Trzyma obroty dopiero po zagrzaniu. Sprawdzalem silnik krokowy i okazalo sie ze nie chodzi napiecie na nim wynosi 0.6v zamiast 5v. Czujnik temp chlodziwa wymieniony, czujnik przepustnicy wymieniony, swiece nowe. Ostatnio gdy jechalem to podczas jazdy pare razy mi przerwal jakby na moment zaplon sie wylaczyl a potem jechal dalej. Czytalem ze moga to byc objawy czujnika halla dlatego pisze tutaj z zapytaniem czy takie napiecie na krokowym to moze byc wina halla? Czy moze przestawiony zaplon lub rozrzad? Ale wczesniej chodzil dobrze. Silnik to 2.0 16v ABF



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z odpalaniem

Post autor: Mentos6660 » czw cze 30, 2011 20:39

dzisiaj wymienielm czujnik halla w aparacie zaplonowym. zero reakcji dalej ten sam problem:/ pomocy



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z odpalaniem

Post autor: Mentos6660 » sob lip 02, 2011 17:42

nikt nie ma pomyslow? :/ Powiedzcie mi czy czujnik polozenia walu moze powodowac takie objawy jezeli jest zabrudzony czy cos?



kenupc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 01, 2010 14:25
Lokalizacja: wwa

Problem z odpalaniem

Post autor: kenupc » śr sie 03, 2011 01:58

alarm moze odcina albo immobiliser, podepnij pod kompa



Awatar użytkownika
GolfoManiako
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt cze 14, 2011 18:10
Lokalizacja: okolice Kamiennej Góry

Problem z odpalaniem

Post autor: GolfoManiako » śr sie 03, 2011 18:34

a moze pompa paliwa poszła albo bezpiecznik. słycha ja jak przekrecisz kluczyk??


Bóg stworzył nogi, aby dojść tam gdzie na glebie nie dojedziesz..

Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z odpalaniem

Post autor: Mentos6660 » pn sie 08, 2011 01:11

Mialem pod kompem zero bledow, pompa chodzi. Problem rozwiazany. Okazal sie bezpiecznik od krokowego:P



Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: golofs » sob wrz 29, 2012 18:35

Mentos6660 pisze:Mialem pod kompem zero bledow, pompa chodzi. Problem rozwiazany. Okazal sie bezpiecznik od krokowego:P
Gdzie jest bezpiecznik od silnika krokowego ?


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z odpalaniem

Post autor: Mentos6660 » ndz wrz 30, 2012 16:14

Tam gdzie wszystkie bezpieczniki:P ktory nie wiem ale to byl bezpiecznik od podcisnienia jakiego... Sprawdz bezpieczniki jezeli masz ten sam problem:P



Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: golofs » pn paź 01, 2012 08:13

Mentos6660 pisze:Tam gdzie wszystkie bezpieczniki:P ktory nie wiem ale to byl bezpiecznik od podcisnienia jakiego... Sprawdz bezpieczniki jezeli masz ten sam problem:P

Wymieniłem krokowca i bezpiecznik i dalej problemy z odpalaniem występują z rana.
Potem na rozgrzany odpala od razu.
Podczas jazdy już nie falują obroty ale na benzynie z rana nie da się odpalić od strzała.


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Problem z odpalaniem

Post autor: jpatryk125 » pn paź 01, 2012 19:55

Podstawowa zasada przy każdej awarii --> sprawdź bezpieczniki sporo kasy można zaoszczędzić no ale wiadomo po fakcie to się mogę mądrzyć :jezor:



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Mentos6660 » wt paź 02, 2012 17:16

golofs pisze:
Mentos6660 pisze:Tam gdzie wszystkie bezpieczniki:P ktory nie wiem ale to byl bezpiecznik od podcisnienia jakiego... Sprawdz bezpieczniki jezeli masz ten sam problem:P

Wymieniłem krokowca i bezpiecznik i dalej problemy z odpalaniem występują z rana.
Potem na rozgrzany odpala od razu.
Podczas jazdy już nie falują obroty ale na benzynie z rana nie da się odpalić od strzała.
Sprawdz rezystancje czujnika temperatury na zimnym i na rozgrzanym silniku moze on ma wine lub odrazu go wymien:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z odpalaniem

Post autor: Paweł Marek » wt paź 02, 2012 18:04

O czym tu sie pisze? Kolega golofs ma w profiolu 1.8, żaden z was niema beziecznika od silnika krokowego, żaden z was niema silnika krokowego chyba że od LPG. ABF ma regulator wolnych obrotów, a 1.8 nastawnik przepustnicy - ale zgadzam się że potocznie jest on nazwyany silniczkiem krokowym i na to nawet moderatorzy na elektrodzie nic nie poradzili..
golofs, jesli coś trapi twój silnik to napisz jaki to jest silnik, a jesli inny niż ABF to nie w tym temacie pytaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: golofs » śr paź 03, 2012 11:11

Jest to silnik ABS 1.8 wiec benzyna.
A niby czemu na elektrodzie wiedzą lepiej ?


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Mentos6660 » śr paź 03, 2012 14:18

Paweł Marek pisze:O czym tu sie pisze? Kolega golofs ma w profiolu 1.8, żaden z was niema beziecznika od silnika krokowego, żaden z was niema silnika krokowego chyba że od LPG. ABF ma regulator wolnych obrotów, a 1.8 nastawnik przepustnicy - ale zgadzam się że potocznie jest on nazwyany silniczkiem krokowym i na to nawet moderatorzy na elektrodzie nic nie poradzili..
golofs, jesli coś trapi twój silnik to napisz jaki to jest silnik, a jesli inny niż ABF to nie w tym temacie pytaj.
Nie napisalem ze jest to bezpiecznik od krokowego tylko ze jest to bezpiecznik od podcisnienia jakiegos:P Kolega potrzebuje pomocy nie pocisku:P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości