uszkodzone pompki AL

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bigmachina
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: śr maja 13, 2009 18:09
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

uszkodzone pompki AL

Post autor: Bigmachina » ndz wrz 09, 2012 18:12

Witajcie.
Mam pytanie,a mianowicie czy ktoś zetknął się z taką usterka na pompo wtryskiwaczu.
Jakiś czas temu wymieniałam pompo-wtryski bo tam dwa padły,,,dostałem od angola z przebiegiem około 200000tys,
założyłem(oczywiście nie ja tylko mechanik) i stało się coś takiego jak na zdjeciach,,oczywiście po jakimś czasie.....
a mianowicie pękła góra tej blaszki co trzyma sprężynę i ciekaw jestem jaka jest tego przyczyna i czy ktoś tak miał już?,
a dowiedziałem się o tym bo chciałem wymienić uszczelnienia i przy demontażu zaczęło się rozlatywać...

ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

uszkodzone pompki AL

Post autor: grg474 » ndz wrz 09, 2012 18:39

chciałbym dodać że to było identyczne uszkodzenie na 2 pompkach - na 1 i 4 cylindrze (bylem przy demontażu pompek)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: uszkodzone pompki AL

Post autor: Borys » pn wrz 10, 2012 11:01

grg474 pisze:chciałbym dodać że to było identyczne uszkodzenie na 2 pompkach - na 1 i 4 cylindrze (bylem przy demontażu pompek)

moze mechanik sie nie zastosował do instrukcji montażu i ustawienia pompowtrysków a dokładnie śrubę regulacyjną dzwigni popychacza skręcił za mocno.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

uszkodzone pompki AL

Post autor: grg474 » pn wrz 10, 2012 15:24

Borys pisze:moze mechanik sie nie zastosował do instrukcji montażu i ustawienia pompowtrysków a dokładnie śrubę regulacyjną dzwigni popychacza skręcił za mocno.
ktoś inny to samo już mi zasugerował - niestety - mój błąd że nie sprawdziłem ustawienia zanim nie rozkręciłem - ale do momentu rozkręcenia wyglądały jakby nie były uszkodzone


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

witek690
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt cze 22, 2010 16:00
Lokalizacja: Świdnica

uszkodzone pompki AL

Post autor: witek690 » pn wrz 10, 2012 17:40

ja mam takie dwa i w niczym to nie przeszkadza to są zabespieczenia sprężyn.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

uszkodzone pompki AL

Post autor: grg474 » pn wrz 10, 2012 21:58

witek690 pisze:ja mam takie dwa i w niczym to nie przeszkadza to są zabespieczenia sprężyn.
skoro niepotrzebne to po co są? To raz a dwa Bigmachina, narzekał że coś głosniej zaczęło pracować w silniku - obok uszkodoznych pompek widać było mnóstwo opiłków z uszkodzonych pompek - czyli wszystko jest ok?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Bigmachina
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: śr maja 13, 2009 18:09
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

uszkodzone pompki AL

Post autor: Bigmachina » wt wrz 11, 2012 15:44

głosniej pracować? delikatnie powiedziane, napier... jak rozregulowane zawory w polonezie.
było słychać czysty metaliczny dźwięk najbardziej na wolnych obrotach i przy wyłączaniu silnika, jak juz prawie przestawał krecic to wtedy było bardzo dobrze słychać to stukanie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości