problem VR6

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radekvr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

problem VR6

Post autor: radekvr6 » pn wrz 03, 2012 17:34

Wiatam szanownych kolegów. Od jakiegoś czasu mój vr ma nierówne obroty na biegu jałowym,ponadto podczas przyśpieszania brak mu mocy do około 5tys obr nagle następuje jakby szarpnięcie i dalej ciągnie już jak powinien...wymieniałem czujnik halla,świece i przewody i nie mam pojęcia co dalej... :rozpacz: z góry dziekuję za jakieś podpowiedzi ;)



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: problem VR6

Post autor: waski1 » pn wrz 03, 2012 17:44

radekvr6 pisze:Wiatam szanownych kolegów. Od jakiegoś czasu mój vr ma nierówne obroty na biegu jałowym,ponadto podczas przyśpieszania brak mu mocy do około 5tys obr nagle następuje jakby szarpnięcie i dalej ciągnie już jak powinien...wymieniałem czujnik halla,świece i przewody i nie mam pojęcia co dalej... :rozpacz: z góry dziekuję za jakieś podpowiedzi ;)
Nie masz możliwości go podłączyć pod vaga.Może coś wyjdzie ewidentnie bo teraz to jest szukanie we mgle i przyczyn może być dużo.



radekvr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

problem VR6

Post autor: radekvr6 » wt wrz 04, 2012 17:56

problem jest taki z podłączeniem że nie ma złącza diagnostycznego w moim golfiku...podczas rozmowy z mechanikiem wynikło że niby w jakis kabel trzeba sie wpiąć od kompa ale jak elektrycy w okolicy słyszą że vr bez złacza to rozmowa sie kończy i mówia że nie mają czasu na szukanie i lipa... w tej chwili czekam w kolejce do jakiegoś magika co niby zna problem i sie podłączy ale termin mam na za dwa tyg a do tego czasu to mnie krew zaleje :grrr:



qula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:02

problem VR6

Post autor: qula » śr wrz 05, 2012 09:35

Kolego, wiem że to się może wydać banalne, ale u mnie jak na jałowym były nie równe obroty, to okazało się po prostu że przepustnica jest mocno zasyfiona, po jej wyczyszczeniu wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc moja sugestia może po prostu zobacz, czy i tak nie jest u ciebie.



radekvr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: problem VR6

Post autor: radekvr6 » śr wrz 05, 2012 22:41

qula pisze:Kolego, wiem że to się może wydać banalne, ale u mnie jak na jałowym były nie równe obroty, to okazało się po prostu że przepustnica jest mocno zasyfiona, po jej wyczyszczeniu wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc moja sugestia może po prostu zobacz, czy i tak nie jest u ciebie.


może i banalne ale ciekawa sugestia,dzieki za podpowiedź,jak znajde przyczynę to sie odezwe



radekvr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: radekvr6 » wt paź 16, 2012 15:22

i wszystko jasne:
przyczyną był aparat zapłonowy,do tego wyczyścilem skrzynkę bezpieczników i wszystkie kable masowe i wróciła moc i chodzi równo :bajer: ,zostal mi do wymiany tylko komputer bo po podłączeniu sie pod vaga to nie odpowiada... przepustnicę wyczyszczę jak komp wymienię bo trzeba później ją zaadaptować a bez kompa nie dam rady :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości