Planowanie głowicy 1.8 JH

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cycu86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 13:13

Planowanie głowicy 1.8 JH

Post autor: Cycu86 » śr sie 29, 2012 16:38

Witam,

czy ktoś się orientuje ile mm można zdjąć z głowicy w silniku 1.8 JH ??. interesuje orientacyjna maksymalna grubość, tak by podniesc kompresje, ale wiadomo żeby zawory nie spotkaly się z tlokiem. Nie rozbierałem nigdy JH i nie iwem czytam tloki maja podcięcia na zawory ??, nie wiem też czy można sobie pozwolić na splanowanie 2 lub 3mm.

o zaplon się nie martwie, autko pracuje tylko na LPG.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

planowanie głowicy 1.8 JH

Post autor: Paweł Marek » śr sie 29, 2012 23:16

wg mojej serwisówki mimimalnie 132.6 mm wysokość głowicy dla każdego 1.8, konkretnych danych do JH nie znalazłem, większe planowanie wymagałoby grubszej uszczelki i tu już konkretnie nie wiem czy są takie dostępne, chyba są, są też firmy które robią je na zamówienie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: planowanie głowicy 1.8 JH

Post autor: Borys » czw sie 30, 2012 08:59

Cycu86 pisze:Witam,

czy ktoś się orientuje ile mm można zdjąć z głowicy w silniku 1.8 JH ??. interesuje orientacyjna maksymalna grubość, tak by podniesc kompresje, ale wiadomo żeby zawory nie spotkaly się z tlokiem. Nie rozbierałem nigdy JH i nie iwem czytam tloki maja podcięcia na zawory ??, nie wiem też czy można sobie pozwolić na splanowanie 2 lub 3mm.

o zaplon się nie martwie, autko pracuje tylko na LPG.

seryjne tłoki w 8V nigdy nie miały podciecia na tłoki,
JH stopien sprezania 8,5:1.
ja w swoim scirocco zmieniłem tłoki na takie z 1.8 ABS gdzie stopien sprezania jest 10:1, bez zbędnego planowania głowicy o 2-3mm. Do tego załozylem o głowicy większe zawory z 2.0 zrobiłem porting i coś nawet z tego wyszło.



Cycu86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 13:13

planowanie głowicy 1.8 JH

Post autor: Cycu86 » czw sie 30, 2012 19:00

no tak, ale tlokow nie mam, i nie chce kupować, bo frezera mam generlanie za darmo :) a zdjęcie glowy dla mnie to nie problem.

wiec wolal bym dporężyć drania ile si,ę da planujac glowice, tylko wlasnie czy 3mm to duzo ?? czy można jeszce więcej



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: planowanie głowicy 1.8 JH

Post autor: Borys » pt sie 31, 2012 07:39

Cycu86 pisze:no tak, ale tlokow nie mam, i nie chce kupować, bo frezera mam generlanie za darmo :) a zdjęcie glowy dla mnie to nie problem.

wiec wolal bym dporężyć drania ile si,ę da planujac glowice, tylko wlasnie czy 3mm to duzo ?? czy można jeszce więcej
i tak zrobisz jak chesz, generalnie tak mocne planowanie głowicey to nie jest profesjonalne podejscie do tematu, to jest amatorszczyzna, która tak czy siak skończy sie wyrzuceniem głowicy na śmietnik i problemami z uszczelką pod głowicą z biegiem uzytkowania,

chyba ze potraktujmy to jako twój eksperyment naukowy> ja takich eksperymentów nie robiłem ale widziałem u innych czym sie zakończyły. ale z chęcią poznam koncowy efekt .



Cycu86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 13:13

Planowanie głowicy 1.8 JH

Post autor: Cycu86 » pt sie 31, 2012 11:21

dobrze napisałeś, to ma być eksperyment, nie zależy mi na tym silniku ;)

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości