Ogrzewanie samochodu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Ogrzewanie samochodu

Post autor: MarJan84 » czw sie 09, 2012 00:23

Witam. Też mam problem z ogrzewaniem, mianowicie po przesunięciu suwaka na gorące powietrze, przez chwile leci ciepłe, aż się po chwili ochładza do całkiem zimnego i co ciekawe spada też wtedy prawie do zera wskazówka temperatury... Więc gdzie zacząć poszukiwania usterki; nagrzewnica, termostat, pompa wody (nie wydaję mi się...) czy też mogą być inne przyczyny...??



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Ogrzewanie samochodu

Post autor: Sokol9185 » ndz sie 12, 2012 16:32

a czy nie ubywa Ci kolego czasem płynu chłodzącego ??????? może problem z głowicą gdzieś za duże ciśnienie podaje musiał byś sprawdzić ciśnienia na cylindrach nie wiem może mam złe myśli jak tak proszę mnie poprawić


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Ogrzewanie samochodu

Post autor: MarJan84 » pn sie 13, 2012 15:19

hmm no aż tak pesymistycznie raczej nie myślę, choć nie wiadomo... też to nie zaszkodzi sprawdzić. Zaczne od oglądnięcia nagrzewnicy bo nie mam pojęcia jak ona w tym aucie wygląda, jęsli to nie będzie to, będe szukał dalej... :smoke:



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Ogrzewanie samochodu

Post autor: Tomasz Bis » śr sie 15, 2012 21:32

MarJan84 pisze:Zaczne od oglądnięcia nagrzewnicy bo nie mam pojęcia jak ona w tym aucie wygląda, jęsli to nie będzie to, będe szukał dalej...
Zacznij od poziomu płynu , termostatu . Gdyby była uszkodzona uszczelka głowicy myślę że Byś to zauważył , twarde węże,itd.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Ogrzewanie samochodu

Post autor: MarJan84 » czw sie 16, 2012 17:37

No poziom płynu oczywista sprawa, w pierwszej kolejności sprawdzałem i jest ok. Termostat raczej też wykluczam bo temperaturę wskazuje na zegarach prawidłowo, przy zagrzanym powyżej połowy wskaźnika silniku wentylator się włącza... Będe niebawem cuś grzebał przy aucie to zacznę szukać, za inne podpowiedzi z góry dziękuje... :pub:



Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Ogrzewanie samochodu

Post autor: MarJan84 » czw sie 16, 2012 23:34

...czytałem wcześniejsze posty i mam już total bajzel w głowie... :kac: u mnie nie podoba mi się że po przełączeniu na gorące powietrze przez dosłownie 3 sekundy leci letnie, następnie zimne no i wskazówka temperatury wtedy spada prawie do zera jak już wspomniałem... sick!! :banghead:



Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Ogrzewanie samochodu

Post autor: MarJan84 » ndz wrz 09, 2012 22:01

...no i mam zamiar wymienić za nie długo termostat, z tym że nigdy tego nie robiłem w tym silniku (1,8 RP), w 1,3 wymiana była lajtowa natomiast w 1,8 słyszałem że takie proste już to nie jest... może ktoś mi przybliżyć sprawę bo chce wiedzeć na co się nastawić...? :helm:



Awatar użytkownika
misiur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lip 09, 2009 00:09
Lokalizacja: Zabrze

Ogrzewanie samochodu

Post autor: misiur » pt wrz 14, 2012 14:32

MarJan84, może klapka sie nie domyka jak trzeba ?


co do nagrzewnic za 30zł to nie są złe. W moim mkII jak mi sie rozszczelniła nagrzewnica tak że puszczając ciepły luft na szybe leciała para jak z czajnika ! sżło się fajnie na*bać glikolem :helm:

Wsadziłem tą "tanią" z allegro i wszystko chodziło na eleganckości. także raczej bym sie doszukiwał w montazu albo w czym innym problem.

Sam mam teraz kłopot w trójce, silnik sie nie chce zagrzać przy normalnej jeździe do 90st a przy bucie 160km/h i wiecej temp leci na 110st i wiecej. A nagrzewnica daje letnie powietrze obojetnie od ustawienia pokretła. Cięgna wszystkie są i linki - dziś to sprawdziłem. Chce sprawdzić czy uszczelka pdg nie puszcza, termostat pompa wody razem z rozrzadem itd.


http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/4C6j

Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Ogrzewanie samochodu

Post autor: MarJan84 » sob wrz 15, 2012 20:16

no ja mam nadzieje że wymiana termostatu coś pomoże.wie ktoś gdzie on jest dokładnie w 1,8 RP?? słyszałem że gdzieś koło pompy wody...??



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Ogrzewanie samochodu

Post autor: waski1 » sob wrz 15, 2012 20:41

MarJan84 pisze:słyszałem że gdzieś koło pompy wody...??
Dokładnie w obudowie pompy wodnej przewód z chłodnicy dolny założony jest na taki króciec plastikowy i pod tym króćcem jest termostat.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Ogrzewanie samochodu

Post autor: marcinek84 » ndz wrz 16, 2012 20:11

MarJan84, Jak nie masz wspomagania to masz tylko 2 śruby obudowy termostatu, jak już wymieniasz kup Wahler jest to samo co oryginał.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Ogrzewanie samochodu

Post autor: MarJan84 » wt wrz 18, 2012 16:45

Dzięki za pomoc panowie!! :pub: marcinek84, mam wspomaganie więc pewnie nie będzie tak łatwo :helm:



Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Ogrzewanie samochodu

Post autor: MarJan84 » pn wrz 24, 2012 23:21

No i termostat wymieniony. Faktycznie łatwo nie było ale ogarnąłem temat! :smoke: Stary jednak nie działał właściwie bo węże się zbyt równomiernie nagrzewały. Teraz jest tak jak powinno być czyli dolny wąż z początku zimny, wskazówka ładnie dochodzi do połowy itd. Ale ogrzewania nadal nie ma... :banghead: więc teraz następne podejście; trzeba te klapy zobaczyć i uszczelnić ewentualnie. I jak to nic nie da to pewnie nagrzewnica jest do d...y :-( ale wydaję mi się coraz bardziej że to te klapy bo przez chwilę po przełączeniu na ciepłe, to nawet dość ciepłe leci...



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Ogrzewanie samochodu

Post autor: waski1 » wt wrz 25, 2012 08:26

MarJan84 pisze:trzeba te klapy zobaczyć i uszczelnić ewentualnie
No raczej na to wskazuje i proponuje ci wymienić nagrzewnicę nie jest to koszt wielki.Nie będziesz powracał do tematu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości