Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: gixy » czw sie 09, 2012 13:06

Koledzy,

od kilku dni dają się słyszeć dziwne szumy/szmery od strony rozrządu ale tak jakby z dołu. Mam wrażenie że kazdego dnia są coraz głośniejsze.Dotychczas wszystko było ok, i nie było zadnych objawów dziwnych(no moze z wyjatkiem ubywajacego plynu, ale znalazłem miejsce gdzie ubywało-chyba ze zmykało gdzieś jeszcze czego nie znalazłem?)
Nie potrafię tego dokładnie opisać. Coś jak szmer?/szum, (jeśli ktos kojarzy jak na wsiach krajzega do ciecia desek pracuje i jaki odglos wydaje obracający sie pas- to by było włąsnie cos podobnego).
Na pewno to jakies łozysko teraz tylko pytanie czego- czy od napinacza rolki paska?(ale ono w sobie chyba nie ma łożyska??), od alternatora? pompa wody?
Z rzeczy dziwnych które zauważam dodatkowo to sie jakieś cuda dzieją z układem chłodzenia-ciagle ubywa mi wody ze zbiorniczka a spod auta widze kapiaca wode( w zbiorniczku zamiast plynu woda)
Patrzac na auto od przodu wyglada ze kapie na wysokosci alternatora, ale patrzac od gory wszystko z nim ok, wiec tak jakby spod niego.
MIał Ktos z Was podobną przygodę?
Poproszę o podpowiedź wraz ze spodziewaną ceną danej części i w zależności od tego co wytypujecie czemu przy okazji radzicie się od razu przyjrzeć.
Auta nie ruszam- bo się boje by mi nie pało gdzieś na drodze- dlatego nie byłem u żadnego mechanika by się wypowiedział(z reszta zadnego zaufanego nie mam:(

Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.
Z góry dzieki!


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: Grzechotnik » pt sie 10, 2012 03:57

zdejmij paski od wspomagania i odpal czy dalej slychac ,, rzegot,, jak nadal to sciagnij pasek z pompy wody oczywiscie jesli nie jest na pasku rozrzadu i znowu odpal i sprawdz .ps. napisz jaki masz silnik bo wrozka widzi klienta a my nawet nie wiemy jaki silnik hehe:) pozdrawiam



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: gixy » pt sie 10, 2012 08:17

juz sie poprawiam:): silnik ADZ 1,8 GT, benzyna+gaz, (golf Variant) jesli chodzi o paski to moge tylko zaznaczyc-ze ten rzegot(jak to ładnie nazwales;) nie jest raczej od nich- od wspomagania wymieniany byl z miesiac temu, rozrzadu jest ok.
Zdejme ten z pompy wody-o ile nie bedzie sie to wiazalo ze zdejmowaniem rozrzadu.
Kolego, a tak z ciekawosci- jesli je zdejme i nie bedzie tego odglosu to? a jak pozostanie to?:)))<lekko zawstydzony za pytanie>:)

Koledzy a zakaladajac(choc nie wiem dlaczego) ze to cos z pompa wody???
To wtedy wymieniac tylko jej czesc czy cala?(pytam bo nigdy nie musialem jej dotychczas zmieniac)


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: Grzechotnik » sob sie 11, 2012 23:06

nie rozbieralna jest wiec calosc czy jest na pasku roz. czy nie to i tak do wymiany trzeba rozebrac rozrzad w obu przypadkach



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: gixy » pn sie 13, 2012 16:41

Witam wszystkich i chce sie podzielic tym co mi sie przytrafilo- moze komus sie przyda tez.
Wiec winna była pompa wody.
Koszt nowej w intercarsie to 102 pln (lepszej HEPU) jakas tansza byla za 70 iles złotych-stan na dzien 11.08.2012
Ci co wiedza- niech opuszcza ta linijke Ci co nie wiedza to informuje ze pompa wody wchodzi w taka jakby druga czesc-tzw. obudowe- tą wymienia sie tylko wtedy gdy jest uszkodzona, peknieta- wiec jak Was sie zpaytaja przy zakupie czy sama pompe wody czy w obudowie- to raczej samą.
Przy wymianie posiłkowałem sie opisem kolegi opisujacego tą czynnośc w golfie mk3 diesel.(jest w dziale fotoporad)
Wszystko co tam jest sprawdzilo sie prawie w 100% ja dodałbym do tego zdjecie przedniego prawego koła- by miec latwiejszy dostep do niektorych srub.
Zdecydowanie bardziej wkurzajaca jest ilośc czasu potrzebna do jej wymiany niz koszt samej pompy:)...
Temat uwazam za zmakniety.


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

duszek000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sie 28, 2010 15:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: duszek000 » pn sie 13, 2012 23:39

Od paru dni mam podobny problem. Gdy zapale auto, coś trze, wydaje mi się że to pasek rozrzadu, bo przed wymianą, tak samo coś tarło. Dwa lata temu wymieniałem rozrząd cały, ale teraz nie jestem pewien czy pompa wody też, ale chyba tak. Przejechałem na nim 32tys, więc to chyba jeszcze nie pora na ponowną wymiane. Mam golfa 1.9TDI 90km AGR



Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: Grzechotnik » wt sie 14, 2012 03:36

zdejmij oslone rozrzadu i sluchaj skad ida odgłosy sciagaj po kolei paski to bedziesz wiedzial na sto procent



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: gixy » śr sie 15, 2012 13:28

powiem jeszcze tak- widzialem cos takiego raz i bylem mega zaskoczony,ale efekty daje niesamowite. (ja tez tak zrobilem i bylem pewny na 99%) odnosnie usterki u mnie.
Kolego duszek000 wez kij od szczotki do zamiatania (dobrze zeby jedna koncówka byla spilowana na poziomo-tzn. zebys teoretycznie mogl go (kij) postawic na ziemi-tak jakbys go chcial postawic w pionie) i przyłoz tym koncem do bloku silnika (a drugi koniec do ucha) i *#cenzura#*- jesli myslisz ze to pompa wody przyloz go tam- wierz mi, ze jak to bedzie to- to bedziesz pewien -po tym co bedziesz słyszal:)
A swoja drogą-czy wskaznik temperatury wody Ci szaleje?, cieknie spod tak jakby alternatora?(patrzac od spodu)? ja tak mialem.
Ewentualnie podjedz jeszcze do jakiegos mechanka- udaj glupa, powiedz ze cos Ci zaczelo szurac i co to jego zdaniem jest-zawsze to jakies dodatkowe zrodlo info.
Po wymianie jest ok- oby jak najdluzej;) nie zapeszajac;P
Pozdrawiam.


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Brodzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 15, 2012 12:11
Lokalizacja: Okolice LBN (LSW)

Dziwne szumy/szmery od strony paska rozrządu

Post autor: Brodzik » śr sie 15, 2012 13:34

32 tys to juz troche nalatane, zależ co Ci mechanik wsadził na rozrząd, a może to napinacz paska PK siada i wydaje z siebie dziwne dźwięki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości