Pompa czy wysprzęglik?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafał1984zrm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lis 23, 2007 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: Rafał1984zrm » sob sie 04, 2012 01:08

Witam

Po wymianie kompletnego sprzęgła z dwumasą złożyłem wszystko do "kupy" i okazuje się, że pedał sprzęgła nie odbija- tzn. zostaje w podłodze. Z wysprzęglika skrzyni biegów nie idą bąble powietrza po odpowietrzeniu. Dodam, że nawet wyjąłem wysprzęglik i zalałem go płynem ze strzykawki. Widać, że wysprzęglik pracuje, jednak pedał dalej w podłodze. Objawy są takie, że jak pompuje pedałem sprzęgła, to wysprzęgkik się wysuwa, jednak nie jest to na tyle duża siła, bo utrzymam go w ręku. Dodam, że podczas pompowania pedałem i trzymająć ściśniety wysprzęglik, płyn w zbiorniczku tak jabkby się cofał i "podskakuje".

Przed demontażem sprzęgła rozłączyłem wysprzęglik od pompy a wąż zacisnąłem " Morsem" i od tej pory mam takie objawy, że pedał w podłodze:( Miał ktoś z was taki przypadek? I czy jest sposób by wykluczyć pompę oraz wysprzęglik. Kolega powiedział mi, że mogło się tak stać że Mors przepuścił płyn z węża, pompka przy pedale pozostała bez płynu i siadła. Liczę na Waszą pomoc.
Acha.. Dodam jeszcze, że podczas odpowietrzania wysprzęglika, płynu ze zbiorniczka hamulcowego praktycznie nie ubywa.

Pozdrawiam


Rafał

blabson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 15, 2010 19:05
Lokalizacja: Wrocław

Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: blabson » sob sie 04, 2012 08:05

a odpowietrzałeś hamulce? może masz caly uklad zapowietrzony


czyszczenie nastawnika itd... Wrocław i okolice

Rafał1984zrm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lis 23, 2007 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: Rafał1984zrm » sob sie 04, 2012 08:28

Hamulce odpowietrzane były przed wymianą sprzęgła. Żadnych problemów nie było. Auto miałem rozebrane ponad tydzień i tak stał. Może gdzieś ten płyn zeszedł z węża pompki sprzęgłowej i szlag ją trafił, a swoją drogą... możliwe jest, żeby po prostu od tak się tak ta pompka zepsuła gdzie na starym sprzęgle nie miałem z nią absolutnie żadnych problemów?


Rafał

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: Michał_1977 » sob sie 04, 2012 08:55

Rafał1984zrm, pompę sprzęgła odpowietrz,a później jeszcze raz wysprzęglik.Będzie dobrze :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
silent_runner
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:46
Lokalizacja: WZ (west side warsaw)
Kontakt:

Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: silent_runner » sob sie 04, 2012 09:47

Najprościej odpowietrzyć układ sprzęgła poprzez założenie przewodu na odpowietrznik lewego przedniego zacisku i odpowietrznik wysprzęglika. Tylko ciasny przewód, luzujesz oba odpowietrzniki i naciskasz pedał hamulca. Wiadomo ciśnienie z układu hamulcowego przejdzie przez wysprzęglik i pompkę i wróci do zbiorniczka. Ja tak odpowietrzałem po wymianie sprzęgła w golfie mk4 1,6

pozdro


VW MANIA 2008 (nr.0038)
VW MANIA 2009 (nr.0390)

Obrazek
1984 MK2 GTI http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=526473" onclick="window.open(this.href);return false; almost complet :]

Rafał1984zrm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lis 23, 2007 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: Rafał1984zrm » ndz sie 05, 2012 19:44

silent_runner pisze:Najprościej odpowietrzyć układ sprzęgła poprzez założenie przewodu na odpowietrznik lewego przedniego zacisku i odpowietrznik wysprzęglika. Tylko ciasny przewód, luzujesz oba odpowietrzniki i naciskasz pedał hamulca. Wiadomo ciśnienie z układu hamulcowego przejdzie przez wysprzęglik i pompkę i wróci do zbiorniczka. Ja tak odpowietrzałem po wymianie sprzęgła w golfie mk4 1,6

pozdro

Już tak robiłem, nic nie pomaga. Pedał sprzęgła dalej w podłodze.


Rafał

Rafał1984zrm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lis 23, 2007 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: Rafał1984zrm » ndz sie 05, 2012 19:49

Michał_1977 pisze:Rafał1984zrm, pompę sprzęgła odpowietrz,a później jeszcze raz wysprzęglik.Będzie dobrze :bajer:
a, jak odpowietrzyć samą pompę sprzęgła- tę przy pedale? Dodam, że po wyjęciu przewodu z wysprzęglika- łączącego wysprzęglik z pompą- ciśnienie z pompy sprzęgła jakieś jest, bo wywala płyn hamulcowy, ale nie jest to jakieś duże ciśnienie według mnie.

Wymontowałem też sam wysprzęglik. Po wciśnięciu czopa wysprzęglika ręką, płyn hamulcowy w zbiorniczku wyrównawczym podnosi się do góry i nie widać żadnych bąbli powietrza, więc wydaje mi się że wysprzęglik jest dobry. A czy na pompie sprzęgła jest może jakiś zawór zwrotny?


Rafał

Awatar użytkownika
silent_runner
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:46
Lokalizacja: WZ (west side warsaw)
Kontakt:

Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: silent_runner » pn sie 06, 2012 07:53

może pompka Ci przepuszcza.


VW MANIA 2008 (nr.0038)
VW MANIA 2009 (nr.0390)

Obrazek
1984 MK2 GTI http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=526473" onclick="window.open(this.href);return false; almost complet :]

Rafał1984zrm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lis 23, 2007 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Pompa czy wysprzęglik?

Post autor: Rafał1984zrm » śr sie 08, 2012 17:08

Pedał wrócił na swoją pozycję. Przyczyna: pompka sprzęgła przy pedale. Koszt pompki 200zł TRW- Lucas:)

Pozdrawiam


Rafał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości