Olej Biała maź na bagnecie.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Walczak85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn lip 11, 2011 07:33

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: Walczak85 » pt sie 03, 2012 22:15

Witam dziś około 17 zostawiłem samochód po trasie okolo 50 km. Po 3h Zapalam samochód i zapala się czerwona kontrolka od poziomu płynu chłodzącego zgasiłem samochód zajrzałem pod maskę zobaczyłem że płyn jest o połowę zbirniczka niżej niż jest minimum. odrazu podjechałem na stację kupiłem płyn otwieram maskę odkręcam korek patrze na miarkę a płyn jest ok tak jak ostatnio było sprawdzane czyli jakieś 2 tyg temu nie wyżej nie mniej sprawdziłem olej i zoabczyłem jakby masło w olej (taka mazia) na bagnecie po przejechaniu 30 km to samo co się może dziać czym to może być spowodowane dodam że jeżdżę na LPG . A no i ostatnio kiedy sprawdzałem olej (2tyg) było ok wszystko (konsystencja) nieraz tylko zbierała się delikatna taka maź na korku ale czytałem że to normalne.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: Shmatan » pt sie 03, 2012 23:00

Później płyn był ok, bo się rozgrzał - stan ma być na zimnym silniku.

Pojeździj chwile - nie masz oleju w zbiorniczku wyrównawczym?



Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: franQlin » pt sie 03, 2012 23:10

Jeśli nie ubywa płynu, nie ma oleju w zbioniczku, nie wywala wody korkiem od zbiorniczka, to powinno być ok.
W przeciwnym wypadku obstawiam uszczelkę pod głowicą.
A masz wogóle termostat (jeśli tak to ciekawe czy sprawny). Silnik musi złapać 90st. i tak trzymać.


Mk2 R32 DSG 4motion.

Awatar użytkownika
Walczak85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn lip 11, 2011 07:33

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: Walczak85 » sob sie 04, 2012 00:17

termostat zimą wymieniany nagrzewa się tak jak zawsze nic się nie zmieniło do 5km 90st. Płyn wraca do normy jak odkręce korek od wlewu płynu



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: sidewind76 » sob sie 04, 2012 09:37

na rozgrzanym silniku sprawdź ugięcie węży od chłodnicy jak będą twarde jak kamień to pada głowica lub uszczelka jak będą takie że da się je nacisnąć spokojnie to sprawdź tak jak koledzy wyżej pisali czy nie ma oleju w zbiorniczku wyrównawczym bo ta biała maź świadczy o obecności wody w oleju


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: XV2 » ndz sie 05, 2012 23:35

Uszczelka pod głowicą :bajer:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
Walczak85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn lip 11, 2011 07:33

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: Walczak85 » wt sie 07, 2012 14:20

jeszcze do tego idzie dym z korka olejui i miejsca gdzie bagnet jest.. w zbironiczku nie ma śladów oleju tyle że z płnem ma teraz taki problem że woda mi się zagotowała przy otwartym zbiorniczku a wiatrak chłodnicy nawet się nei ruszył... a temp na wskazówce 90 i nie podwyża się ...



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: sidewind76 » wt sie 07, 2012 19:12

zbadaj węże od chłodnicy jak zimne to doszedł termostat jeszcze
ale według mnie na bank jest problem z uszczelką


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
Walczak85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn lip 11, 2011 07:33

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: Walczak85 » śr sie 15, 2012 12:42

witam samochód wrócił po naprawie 4 dni temu wszystko ładnie . Chodzi jak należy olej ładny pół syntetyk tylko teraz problem.. Bierze mi 1l olej na 100km i kopci granatowym dymem. Było robione planowanie głowicy nowa uszczelka pod głowica uszczelnianie zaworów uszczelki pod kolektor ssący.. Czy opłaca go się jeszcze robić?



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: michoswwy » śr sie 15, 2012 12:57

jeśli ubywa ci tak dużo oleju trzeba by zmierzyć cisnienie na cylindrach i będzie wiadomo czy pierścienie trzymają jeśli ciśnienie będzie dobre to zostaje głowica tzn uszczelniacze na zaworach,gniazda zaworowe itp pierw zmierz kompresje



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: Fafik258 » śr sie 15, 2012 14:18

Poczytałem temat:
1. Jeżeli wcześniej nie brał oleju w takiej ilości -> to ewidentnie mechanik spartolił uszczelniacze przy ich zakładaniu lub założył je nie poprawnie,
2. Pomiar kompresji -> nie da Ci żadnego poglądu w jakim stanie są pierścienie olejowe a ewentualnie w jakim stanie są pierścienie sprężające i gniazda zaworowe (co było widać bo głowica była zwalona) więc pomiar jest bezsensowny.
3. Jak od samego początku wiedziałeś że silnik bierze olej to -> sorry ale strzeliłeś sobie w stopę. Miałeś zwaloną głowicę i nie wymieniłeś pierścieni i nie sprawdziłeś przy okazji stanu panewek.

Więc przeanalizuj te trzy punkty i sam sobie odpowiedz gdzie popełniono błąd. Pozdrawiam :banghead:



Awatar użytkownika
Walczak85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn lip 11, 2011 07:33

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: Walczak85 » śr sie 15, 2012 15:15

Fafik258 Jeszcze do tego przy odkręconym korku oleju dmucha bardzo spalinami lub czymś takim i olej słychać tak jak by bulgotał . a samochód przy wyżzych obrotach aż się dławi tym olejem..
Więc co mnie teraz czeka co możesz jeszcze powiedzieć na ten temat .. Czy opłaca się go jeszcze robić? A jak tak czy te uszczelniacze jeszcze raz zrobić czy pierścienie?



Awatar użytkownika
Walczak85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn lip 11, 2011 07:33

Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: Walczak85 » ndz wrz 02, 2012 20:07

Witam wymianione zostały pierścienie uszczelniacze panewki ponownie uszczelka od głowicy w czwartek. zrobiłem 140km i nie brał oleju kiedy wkońcu o 23 chciałem odpalic samochód jak wychodziłem z pracy rozrusznik nawet nie pociągnoł tylko słyszałem 1 stuknięcie po przekręceniu kluczyka kiedy odpalił za 3 razem odrazu zapaliła mi się kontrolka od płynu.. podjechałem 1 km na stację (przez całą drogę mocno dymił na biało i szarpał samochód) okazało się że brakuje 0,5 l po przejechaniu kilku km znów kontrolka że brak płynu! Kiedy dojechałem do domu odkręciłem korrek od płynu płyn wrócił prawie do maksimum z samego dna zbiorniczka gdy chwilę pochodził zagotowała się woda wentylator się nie właczył a temp na wskaźniku 90st i stoi.. Dodam że teraz przybyło oleju jakieś 300ml.. co robić???? Prosze o pomoc jestem załamny.. 1800zł wydane a samochód dalej nie chodzi....

Dodam że znó masakrycznie dymi z bagnetu i korka oleju..



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Olej Biała maź na bagnecie.

Post autor: waski1 » ndz wrz 02, 2012 20:32

Walczak85 pisze:Witam wymianione zostały pierścienie uszczelniacze panewki ponownie uszczelka od głowicy w czwartek. zrobiłem 140km i nie brał oleju kiedy wkońcu o 23 chciałem odpalic samochód jak wychodziłem z pracy rozrusznik nawet nie pociągnoł tylko słyszałem 1 stuknięcie po przekręceniu kluczyka kiedy odpalił za 3 razem odrazu zapaliła mi się kontrolka od płynu.. podjechałem 1 km na stację (przez całą drogę mocno dymił na biało i szarpał samochód) okazało się że brakuje 0,5 l po przejechaniu kilku km znów kontrolka że brak płynu! Kiedy dojechałem do domu odkręciłem korrek od płynu płyn wrócił prawie do maksimum z samego dna zbiorniczka gdy chwilę pochodził zagotowała się woda wentylator się nie właczył a temp na wskaźniku 90st i stoi.. Dodam że teraz przybyło oleju jakieś 300ml.. co robić???? Prosze o pomoc jestem załamny.. 1800zł wydane a samochód dalej nie chodzi....

Dodam że znó masakrycznie dymi z bagnetu i korka oleju..
No raczej trzeba wrócić do wykonawców tej usługi i porozmawiać z nimi jak oni sobie to wyobrażają?
Albo złośliwość rzeczy martwych albo serwis dał z czymś :ass:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości