znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szczyku

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: szczyku » sob lip 21, 2012 20:14

Witam, zanim oddam auto do mechanika i on mnie skasuje sporo $$$ za wymianę uszczelki pod głowicą chciałbym się poradzić was :grin:

Pewnego dnia po trasie PL-DE wyskoczył mi komunikat o niskim stanie płynu chłodniczego :crazy: w sumie się tym nie przejąłem i go po prostu dolałem :grin: ,
ale dwa dni później jadąc do pracy wyskoczył mi komunikat o braku płynu i wielki napis STOP z piszczeniem po uszach, zjechałem na bok, zaglądam do zbiorniczka a tam sahara :grrr: co dziwne nie wyskoczył komunikat o niskim stanie wody, jakby szybko zniknęła :-(

szukając przyczyny dowiedziałem się że:
- olej w silniku z jasnymi maślanymi nalotami - uszczelka
- tłuste plamy w zbiorniczku z wodą - uszczelka
- smród spalin z zbiorniczka z wodą - uszczelka
tylko że u mnie niema żadnej z w/w przyczyn :panna:

Jedyne co zauważyłem to napuchnięte (twarde) gumowe węże układu chłodzenia.
I poziom wody zmienia się po odkręceniu kurka - czyt. wzrasta

Do tego raz wracałem trasą Legnica - Zielona Góra (spiesząc się - tak więc tiptronic i 4 gaz... 4 gaz... aby sprawniej wyprzedzać) i w pewnym momencie patrzę a wskazówka temperatury wychylona ponad 90, więc zjazd na bok i szybko pod maskę, a woda tak zagotowana że aż przez kurek wyskakiwała, do tego ubyło jej z 4 litry :shock: bo tyle dolałem dzięki życzliwym ludziom którzy mi zagotowali i dali.

Jak jeżdżę spokojnie to płynu ubywa około 0.5l na 1000km :?

Mechanik złapał za napuchnięty wąż i od razu krzyknął uszczelka pod głowicą, a ceną za wymianę mnie zaszokował :panna:
Nigdzie nie widać żadnych wycieków, chłodnica wygląda jak nowa. Tylko po tej trasie Legnica - ZG wszystko było uwalone wodą. A to za sprawą że ojciec mi poradził abym poluzował korek na zbiorniczku, to wtedy nie będzie ciśnienia w układzie chodzenia.

Proszę o pomoc, bo silniczek pracuje dobrze i dlatego nie chciał bym go aż tak rozbierać, do tego planowanie głowicy :-(



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: monopolowy » ndz lip 22, 2012 09:47

Jaką cenę krzyknął za wymianę, tak z ciekawości pytam?


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

szczyku

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: szczyku » ndz lip 22, 2012 10:23

"powinniśmy się zmieścić w 1000zł" - jego słowa



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: krzyzak » ndz lip 22, 2012 10:36

ja tak miałem :) wymien korek od zbiorniczka płynu :)

U mnie zaczeło sie tak ze ubywało płynu. Potem wywaliło uszczelke pod głowica. Po wymianie uszczelki znowu ubywało płynu. Wywalało czesto płyn przy kruccu. Mechanior wymienił kruciec. Po jakims czasie znowu w zbiorniczku mało płynu i wyciek spod krucca. No i wreszcie mechanik zauwałył ze strasznie sa weze napuchniete i skutkiem tego wywalało płyn gdzie tylko mogło :) WYMIANA KORKA ZBIORNICZKA i jak reke odjoł :bigok: Bo w tym korku jest napewno jakis odpowietrznik :bigok:


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

szczyku

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: szczyku » ndz lip 22, 2012 10:45

wymienię :bigok: i dam znać... zawsze lepiej spróbować tańszym rozwiązaniem :hmm:



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: krzyzak » ndz lip 22, 2012 10:52

szczyku pisze:wymienię i dam znać... zawsze lepiej spróbować tańszym rozwiązaniem
ja sie meczyłem z uciekajacym znikajacym) płynem tez jakis czas bonie mogli dojsc gdzie on ucieka :) az po jakim czasie zobaczyli ze weze twarde jak beton :) i wymienili korek ;)


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: zimnylech » ndz lip 22, 2012 11:03

wymienilem korek i nic nie dalo ale to byl ajm a tam uszczelka to pewniak.


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

szczyku

Re: znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: szczyku » ndz lip 22, 2012 11:08

zimnylech pisze:wymienilem korek i nic nie dalo ale to byl ajm a tam uszczelka to pewniak.
a o tym silniku (ASZ) usłyszałem że rzadko spotykane :crazy: prawie w ogóle :bigok:

zerknie ktoś do etki o nr korka??



Awatar użytkownika
pawex
Golfiarz
Golfiarz
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Sandomierz

Re: znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: pawex » ndz lip 22, 2012 12:03

szczyku pisze:Proszę o pomoc, bo silniczek pracuje dobrze i dlatego nie chciał bym go aż tak rozbierać, do tego planowanie głowicy :-(

w moim golfie też miałem podobną sytuację ubywało mi płynu w czasie jazdy, myślałem już nad wymianą uszczelki, ale mój mechanik znalazł przyczynę praktycznie prześwietlił wszystkie wężyki, na jednym z nich była nieszczelność, zlokalizowanie jej trochę mu zajęło autko stało w warsztacie 2 dni (pewnie inny wymieniłby za ten czas pół auta) jeżdżę już pół roku (długie trasy, miasto) i nie dolewałem ani kropelki. więc lepiej odstaw auto do fachowca -najlepiej miłośnika marki :chytry:



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Re: znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: joseph82 » ndz lip 22, 2012 12:57

zimnylech pisze:wymienilem korek i nic nie dalo ale to byl ajm a tam uszczelka to pewniak.
czym się różni uszczelka z AJM od ASZ


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
xxKOLOMBOxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: sob maja 16, 2009 15:04
Lokalizacja: [ŚLĄSK]

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: xxKOLOMBOxx » ndz lip 22, 2012 18:12

jak kupiłem golfine to też tak miałem...
no i wszyscy krzyczeli że uszczelka... :ass:
dziwne było tylko to że raz przejechałem 7km i nie ubyło nic a na drugi dzień ta sama trasa i już kontrolka pokazywała że susza
poczytałem że winny może być korek... wymieniłem i dalej :ass:
a winna okazała się być kuna która zrobiła 2 dziurki :panna: niewidoczne na pierwszy rzut oka zaglądając pod maskę.


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: jhosef » pn lip 23, 2012 11:14

szczyku pisze:szukając przyczyny dowiedziałem się że:
- olej w silniku z jasnymi maślanymi nalotami - uszczelka
- tłuste plamy w zbiorniczku z wodą - uszczelka
- smród spalin z zbiorniczka z wodą - uszczelka
Nie tylko uszczelka. W ww przypadkach winna może też być np chłodniczka oleju.

Szczelność układu chłodzenia możesz sprawdzić ciśnieniowo, niestety nie każdy mechanik ma do tego możliwość.
Są też barwniki UV do lokalizacji wycieku. Szukaj też plam pod autem. Wyglądają jak woda ale średnio wysychają.

Niektórzy mechanicy mają też urządzenie do wykrycia spalin w zbiorniczku - to z miejsca weryfikuje czy głowica do zdjęcia*


* chyba, że ma się auto z chłodnicą EGR.



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: paczu » śr sie 07, 2013 18:36

Odgrzebię temat bo mam podobny problem aczkolwiek ja już znalazłem miejsce wycieku i chciałem dopytać czy wyciek w tym miejscu można zlikwidować czy raczej kwalifikuje się do wymiany chłodnicy, poniżej foto

Obrazek

Wyciek jest na chłodnicy prawdopodobnie na połączeniu aluminiowej części chłodnicy z plastikowymi odpływami. Tyle zobaczyłem od spodu nie ściągając zderzaka.

Czy warto to naprawiać czy od razu wymieniać całą chłodnicę? Na allegro nowy zamiennik można kupić za ok 120zł - i tu mam jeszcze jedno pytanie czy wszystkie golfy IV mają taką samą chłodnicę czy różnią się w zależności od silnika i ewentualnie klimatyzacji? Mój ma silnik ASZ i klimatyzację.



szczyku

znikający płytn chłodniczy w silniku ASZ (TDI)

Post autor: szczyku » śr sie 07, 2013 18:59

u mnie akurat była padnięta uszczelka pod głowicą, oczywiście już dawno po wymianie :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości