Prośba o pomoc klimatyzacja. Golf III

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nurek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 02:33

Prośba o pomoc klimatyzacja. Golf III

Post autor: nurek20 » pn cze 18, 2012 16:18

Witam,
Panowie mam nie mały problem w swoim golfie z klimatyzacją, nie chciałbym wymieniać wszystkiego dlatego piszę ten wątek.
Objawy : Po chwili od włączenia zaczyna lecieć zimne powietrze i przestaje
Sprężarka pracuje cały czas w układzie jest cisinienie sprawdzane było to na maszynie, lecz nie ma obiegu czynnika jakby coś się zatkało, układ po nabiciu załącza sprężarkę ale po dosłownie chwili przestaje chłodzić. Oczywiscie wspaniały fachowiec od klimy powiedział że układ zatarty 2000zł wymiana prawie wszystkiego (oszuszacz, sklaplacz, sprężarka i płukanie ) nie chce mi się w to wierzyć wiec zabrałem samochód od niego.
Czy mial ktoś może podobny problem. Podejrzewam albo zawór rozprężny albo osuszacz ponieważ czynnik nie przepływa a jesli to za małych ilościach
Proszę o jakieś porady.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Prośba o pomoc klimatyzacja. Golf III

Post autor: Paweł Marek » wt cze 19, 2012 00:02

2000 to cena za dwie kompletne klimy do mk3. Wymieniłbym w ciemno osuszacz nastawił się że to jednak nie pomoże i wówczas szukać sprawną sprężarkę. To są koszty rzędu 3 stówki za sprężarkę z gwarancją rozruchową plus odciągnięcie i nabicie czynnika. Za to płaci się w typowym serwisie klimy ok 2 stówki, ale serwisy który faktycznie naprawiają ( anie tylko nabijają - klientów w butelkę) biorą pół z tego. Konkretnie za naprawę identycznie wyglądającej awarii w GTI z 2E płaciłem rok temu 5 stówek.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

nurek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 02:33

Prośba o pomoc klimatyzacja. Golf III

Post autor: nurek20 » wt cze 19, 2012 10:50

Dla mnie też cena 2k była wyssana z palca poza tym gość okazał się tylko nabijaczem klimy jeśli chodzi o wiedzę dotyczącą napraw to tak średnio. Dostałem od kolegi namiary na dobry zakład który ma też przystępne ceny, więc zobaczymy co powiedzą. Mam jeszcze pytanie sprężarkę jeśli by już nie nadawała się do użycia regenerować czy szukać używki z gwarancją ?



nurek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 02:33

Prośba o pomoc klimatyzacja. Golf III

Post autor: nurek20 » wt lip 03, 2012 17:01

Witam,
Przyczyną niesprawnej klimatyzacji był uszkodzony zawór rozprężny kupiony lepszy 170zł
Przy okazji zostało wymienione łożysko (ceny nie pametam oczywiscie łożysko) japońskie w sprężarce ponieważ wyło oraz osuszacz ponad stówkę kosztował oraz nabicie całość zakładowi zajęła 7h plus części koszt 900zł
Czy nie przepłaciłem ?



borek77222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 13, 2011 18:30
Lokalizacja: Białogard

Prośba o pomoc klimatyzacja. Golf III

Post autor: borek77222 » ndz lip 08, 2012 14:04

raczej nie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości