zwiększenie obrotów jałowych

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

zwiększenie obrotów jałowych

Post autor: kali1209 » śr lip 04, 2012 20:00

mam lekko za małe obroty na benzynie na gazie jest ok ale czy po zwiększeniu na benzynie nie zwiększą się na gazie, gaźnik mam pierburg 2ee, ale nie wiem która śrubka bo żadnej tam nie widzę.



dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

zwiększenie obrotów jałowych

Post autor: dam18 » śr lip 04, 2012 21:09

W tym gaźniku za regulacje obrotów biegu jałowego odpowiada nastawnik przepustnicy.Po prawej stronie gaźnika, taka biała puszka.
Lekko za małe czy co? gaśnie na dojazdach do skrzyżowań? Trzepie silnikiem?
Opis dokładniej problem.

Ręcznie ich nie zwiększysz, chyba że na lince od gazu ale odradzałbym taki sposób.

Ja miałem taki patent,poprzedni właściciel tak zwiększył obroty :shock: na drugi dzień po kupnie silnik przestał chodzić na benzynce, przyczyna?
Obrazek



kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

zwiększenie obrotów jałowych

Post autor: kali1209 » śr lip 04, 2012 23:13

telepie silnikiem, to czyli jak zwiększyć ?



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

zwiększenie obrotów jałowych

Post autor: sokol26 » czw lip 05, 2012 00:17

dam18, czemu odradzasz zwiększanie obrotów na lince? Temu poprzedniemu właścicielowi właśnie tak łatwiej byłoby zrobić niż tą śrubką, a na to samo wychodzi, poza tym to nie wiem czemu ta śrubka ma służyć, szkoda nastawnika :p pod tą blaszką jest elektronika, pewno śrubka ją uszkodziła...
Ogólnie to nastawnik dostaje informacje o temperaturze silnika i steruje obrotami na ciepłym i zimnym silniku, do niczego więcej nie jest potrzebny. Z tyłu gaźnika jest wejście na śrubke blokującą dźwigienke przepustnicy w określonej pozycji. Przez jakiś jeżdziłem z nastawnikiem leżącym luzem obok gaźnika, ponieważ musi być podpięty pod ecu, a śruba ustawiała obroty, ciężko taką dorwać ponieważ ma baardzo drobny gwint. Potem ją wykręciłem i zapodziałem, jeździłem pół zimy na tulejce przy lince gazu żeby nie gasł, problem był tylko po rozgrzaniu silnika ponieważ obroty wzrastały. Po dorwaniu całego golfa ze sprawnym nastawnikiem wszystko wróciło do normy, wskazówka stoi równiutko. Więc zasadnicze pytanie to czy jest różnica w obrotach pomiędzy rozgrzanym silnikiem a zimnym?



kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

zwiększenie obrotów jałowych

Post autor: kali1209 » czw lip 05, 2012 09:30

to gdzie podregulować obroty nie chcę na lince bo na gazie będę miał większe obroty



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

zwiększenie obrotów jałowych

Post autor: sokol26 » czw lip 05, 2012 17:04

Trzeba wymienić wadliwą część a nie regulować obroty. Nie odpowiedziałeś czy jest różnica w obrotach miedzy rozgrzanym silnikiem a zimnym.



dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

zwiększenie obrotów jałowych

Post autor: dam18 » czw lip 05, 2012 22:33

Nie jestem zwolennikiem chodzenia na skróty przy jakichkolwiek naprawach auta.Chyba że jest to wymuszone. Uszkodzona elektronika raczej nie była, ściągałem tą blaszkę wszystko wyglądało na całe. Jednak nastawnika już nie posiadam, musiałem oddać znajomemu stary i zapłacić za regenerowany.
Poprzedni właściciel golfa to jakiś totalny papudrak, aż nie chce mi się pisać co tam było wymodzone.

W Twoim golfiku prawdopodobnie uszkodzony jest nastawnik przepustnicy. Tu kłania się wymiana lub regeneracja, co wcale nie jest takie proste jeżeli chciałbyś robić to samemu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości